Panaqolus maccus

Wszystko o najlepszych warunkach do rozmnażania zbrojników

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
Maciuś
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2020, o 22:11

Panaqolus maccus

Post autor: Maciuś »

Cześć od ok roku mam parkę panaqolus maccus i zauważyłem że samica od jakiegoś czasu pływa z brzuchem pełnym ikry i nie wiem jak je rozmnożyć bo w internecie jest o tym bardzo mało informacji czy wystarczy podmienić wodę na zimniejszą czy trzeba się bawić w osmozę dodam że rybki pływają w kranówce prosił bym o jakieś informacje z góry dziękuję

mikezetfirst
Posty: 112
Rejestracja: 18 lut 2018, o 14:30
Lokalizacja: Kraków

Panaqolus maccus

Post autor: mikezetfirst »

Osmoza chlodniejsza + dodatkowy ruch wody np. glowica, filtr wew
Obfitsze karmienie + jakis frykas np. mrozona artemia

Topic Author
Maciuś
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2020, o 22:11

Panaqolus maccus

Post autor: Maciuś »

Ale mam wlać czystą osmozę czy jakoś zmineralizowaną?

mikezetfirst
Posty: 112
Rejestracja: 18 lut 2018, o 14:30
Lokalizacja: Kraków

Panaqolus maccus

Post autor: mikezetfirst »

Czyste ro

Topic Author
Maciuś
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2020, o 22:11

Panaqolus maccus

Post autor: Maciuś »

Dzięki będę próbował i informował o rezultatach chociaż nadal się trochę obawiam lać czyste ro bo boję się o rybki ale jak tak mówisz to spróbuję

mikezetfirst
Posty: 112
Rejestracja: 18 lut 2018, o 14:30
Lokalizacja: Kraków

Panaqolus maccus

Post autor: mikezetfirst »

Napisz cos wiecej o baniaku - ile litrow?

Topic Author
Maciuś
Posty: 4
Rejestracja: 8 sty 2020, o 22:11

Panaqolus maccus

Post autor: Maciuś »

112l są z nimi
Parka zbrojnków pospolitych i kilka młodych (niedługo będą w innym akwa a na ich miejsce wleci dobrana para l-201)
Ok 10 tetr cesarskich
5 kirysów sterby
4neony innesa
3 razbory (neony i razbory to rybki urodzone u mnie a zauważyłem je dopiero po sprzedaniu dorosłych jeszcze młode jak podrosną to je sprzedam)
Sum drewniak
Parka prętników miodowych
2 mułojady (kupiłem je jak zaczynałem z akwarystyką i się nie znałem a teraz to już staruszki i szkoda mi je oddać)
Parka proporczykowców gardnera która będzie miała niedługo osobne akwa jak tylko dorwę samice i kupię to akwa
Mają sporo korzeni kryjówek i trochę roślin wszystko chodzi na filtrze multikani (powiększony do 3 litrów ceramiki) temperatura 26°C woda warszawska kranówka mogę po podmianie zrobić im symulacje burzy ze światła tylko nie wiem czy się tego nie wystraszą jak to maccusy wszystkiego się boją ;)
Generalnie akwa trochę przerybione ale zaraz będę miał to 2 akwa to będzie ich mniej

klawisz
Posty: 104
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:23

Panaqolus maccus

Post autor: klawisz »

Na pewno nagła zmiana parametrów wody przez dodanie czystego Ro , powinny pobudzić ryby do amorów. Wiele czynników pływa na ochotę ryb do rozmnażania. Podstawa to częste podmiany wody min 30 % co tydzień. Obfite karmienie pokarmem odpowiednim dla danego zbrojnika. Pomocna też jest pogoda, częste zmiany ciśnienia. Najbardziej zastanawia mnie jak można określić że para jest dobrana.
ODPOWIEDZ