Heyo!

Napisz kilka zdań o sobie i swoich podopiecznych w akwarium

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
Raffy14
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2017, o 20:41
Lokalizacja: Gdańsk

Heyo!

Post autor: Raffy14 »

Witam wszystkich ;)


Zbrojniki, zbrojniki... od zawsze były jakieś, już w przedszkolu miałem akwarium i zamieszkał u nas gibiceps 20cm w...60litrach jakieś ;)))

A jakieś 20lat później... (obecnie 26lat ; ) ) postanowiłem spełnić swoje marzenie, jakimi są L-46. Obecnie stoi 60litrów tylko dla nich. Było 10sztuk...ale jedna nie rosła ani nic, właśnie przed chwilą znalazłem ją martwą i dlatego postanowiłem, że trzeba dokształcić się jeszcze bardziej ;) Do ich nabycia przygotowywałem bardzo dokładnie, baniak 60litrów posiada 3 filtry - eheim kubeł, kaskada fzn3, glowica 1500l/h... lubię nadfiltrację ;) Temperatura koło 28-29C, woda Kh-1, gh 6, ph 6.5. Do jedzenia dostają mięsko - lasonogi, artemia, kryl, suchy też mięsny, ale uczyć się trzeba... i chcę wiedzieć jeszcze więcej ;)

W miedzyczasie, przed zebrami miałem wiele różnych zbrojników, wtedy jak paletki jeszcze pływały. Były L200, L91, struisomy, jakieś w kropki...już nie pamiętam, parę lat minęło ;) Ale miłość do L46 pozostała zawsze.

W miedzyczasie, w innym akwarium mieszka Jacek :D Zbrojnik niebieski, mam go jeszcze od gimnazjum :D Trochę latek sobie liczy :) I oprócz zbiornika z L46 posiadam rafę 500l, holender 240, malawi 240, brzanki 160L i...10 krewetkariów ;) To tak domowo, bo w pracy dużo, dużo więcej zbiorników jest ;) I pływa stadko gibicepsów, wyadoptowanych z za małych zbiorników... czeka dla nich amazonka jakieś 8-10metrów długości :) Wraz z arowanami, cichlami...płaszczkami - moja miłość...motoro, tigrina, p14, leo, sp.peru, schroederi i coś tam :)

Będę śledził wasze poczynania z L46 i zapewnić swoim jak najlepsze warunki, bo nie mogę odżałować tej malutkiej...może to jakaś wadliwa sztuka, nie wiem. Miałby ktoś do sprzedania jakąś malutką zeberkę? :)

Pozdro!
Rafi
ODPOWIEDZ