Przywitanie

Napisz kilka zdań o sobie i swoich podopiecznych w akwarium

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
rusek_pl
Posty: 2
Rejestracja: 7 mar 2017, o 09:38
Lokalizacja: Konin

Przywitanie

Post autor: rusek_pl »

Dzień dobry,
nie wypada być anonimowym w tak wybornym towarzystwie miłośników zbrojników.
Zamiłowanie do wszelkiej maści zbrojników narodziło się u mnie ponad 20 lat temu, gdy w moim baniaku zagościły pierwsze kundelki glonojadów. Później trafił się jakiś gibiceps, jakieś weloniaste odmiany itp. nieszlachetne glonki. Nie przywiązywałem specjalnej uwagi temu gatunkowi aż do czasu, gdy przypadkiem odziedziczyłem w spadku po koledze furunculusa (żyje nadal w moim baniaczku). Od tego momentu zacząłem się bacznie przyglądać tej rybie. Jako że należę do nieco starszego pokolenia użytkowników, to dopiero po latach wyczytałem w internecie różne treści na temat "elek". Później zacząłem gromadzić (trochę źle brzmi) zbrojniki, szczególnie hypacistrusy. Obecnie w akwarium żyje sobie kilka "elek", np. L66, L134, L201 czy L 260. Niemniej marzeniem jest, by zamieszkały tam też L46. Nie ukrywam, że dlatego zajrzałem na Wasze forum, by się najpierw dowiedzieć o tej niezwykłej rybie a potem podjąć decyzję na TAK lub NIE.
134.jpg
134.jpg (25.62 KiB) Przejrzano 17889 razy
Mam nadzieję, że będzie mi dane czerpać z Waszej bogatej wiedzy i pokornie słuchać ewentualnej krytyki.
A gdyby był ktoś chętny, by zaoferować mi parę lub 3 szt. L46 z hodowli, to poproszę o wiadomość.
Serdecznie pozdrawiam.
rusek_pl
rusek@konin.lm.pl

mati
Posty: 27
Rejestracja: 4 gru 2015, o 08:05
Lokalizacja: Rzeszów

Przywitanie

Post autor: mati »

Witam kolegę co do l46 to koledze nie podpowiem u mnie w akwa mam l66 5 szt, l147 2 szt i kundla sam się dopiero rozkręcam ;)

Dawo99
Posty: 48
Rejestracja: 1 lip 2016, o 09:38
Lokalizacja: Rzeszów

Przywitanie

Post autor: Dawo99 »

Witaj na forum, ja mam u siebie w zbiorniku L046 , wcześniej miałem również l066 i l134 ale taraz mam już tylko l046. Gdybyś miał jakieś pytania a będę umiał odpowiedzieć to pisz pw śmiało postaram się odpowiedzieć.
Awatar użytkownika

arturzgutka
Posty: 74
Rejestracja: 6 maja 2016, o 18:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Przywitanie

Post autor: arturzgutka »

Witam, też jestem zafiksowany na L46, mam 18szt 3y źródła i ściągam 20 z Columbi'=
na dzień dzisiejszy mam 14szt na handel
oferta poszła na @
pzdr
L-ki na sprzedaż które posiadam : L46 L114 L015 L200 L200HF L201 L129 L007 L103 LDA031

Topic Author
rusek_pl
Posty: 2
Rejestracja: 7 mar 2017, o 09:38
Lokalizacja: Konin

Przywitanie

Post autor: rusek_pl »

Na razie udało mi się nabyć 3 szt. L46 - parę (6-7 cm) i ostatnie ich dzieciątko, 3 cm.
Będę szukał dalej, ale najpierw jeszcze $$$ trzeba uzbierać.
Załączniki
zebry.jpg
zebry.jpg (13.74 KiB) Przejrzano 17814 razy

lisowaty
Posty: 20
Rejestracja: 8 sie 2016, o 17:38
Lokalizacja: Kalwaria Zebrzydowska

Przywitanie

Post autor: lisowaty »

Gratuluję nowego zakupu. Pewnie sporo się wykosztowałeś bo mało kto sprzedaje dobraną parkę zeberek która ma regularnie potomstwo. Pozostaje chuchać, dmuchać i wodę podmieniać. :)

Dawo99
Posty: 48
Rejestracja: 1 lip 2016, o 09:38
Lokalizacja: Rzeszów

Przywitanie

Post autor: Dawo99 »

Jeśli jesteś pewny że to para i na dodatek miała tarła to faktycznie gratuluję chodź jakoś nie chce mi się wierzyć, że tak trafiłeś?
Dorosłe mają 6 cm a ich ostatni dzieciak 3 cm? Czy aby na pewno?
ODPOWIEDZ