L-200 i L-204

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: L-200 i L-204

Post autor: Kwiatek »

Ostatni post z poprzedniej strony:

A ja powiem tak cieszę się że mamy na forum kogoś takiego jak lufa z dużą wiedzą chodźby teoretycznę kto poprawia i wyłapuje błędy ale fajnie by było aby kolega lufa mając taką wiedzę zamieścił parę ciekawych opisów,artykułów na temat zbrojników było by miło i zapewne wielu z nas z chęcią by poczytało.Zapraszamy
A tak do tematu to jeden z moich znajomych załatwił kilka sztuk L-204 niskim PH wody.
15xL46

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: L-200 i L-204

Post autor: Olgierd »

Aleksander Stefaniak pisze: Poza tym korzenie same w sobie obniżają pH przez wydzielanie kwasów organicznych (humusowe i huminowe) znane jako garbniki. Tak więc ph jakie podałeś jak zwykle nie ma nic wspólnego z hodowlą L204.
Przy odpowiednim buforze wody korzenie nie mają wpływu na pH wody. Wszystko też zależy od rodzaju użytych korzeni.

Poza tym, garbniki i kwasy humusowe(czyli huminowe i fulwowe) to w ujęciu chemicznym dwie różne rzeczy- te pierwsze mają charakter fenolowy, a nie kwasowy. Ich wpływ na środowisko wodne jest też różny- garbniki nie mają wpływu na pH(brak odpowiednich grup funkcyjnych), działają głównie przeciwko bakteriom i pierwotniakom(są naturalnymi antyseptykami roślin).

Topic Author
zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: L-200 i L-204

Post autor: zgudzia »

A mi juz sie nie chce uczestniczyc w tej rozmowie nie chce sobie tworzyc wrogów ani brać niczyjej strony.
Forum to miejsce gdzie każdy może sie wypowiedzieć itd ale bądz co bądz to nie jest jedyne żródło wiec nawet jak alek sie pomylił (bo podejrzewam ze nie właściwue użył słowa max, mozna też użyć wyrażenia "można zejść z PH max na 6" i to wcale nie znaczy ze mówi sie o górnej tylko o dolnej granicy a nie jestem tu od tego aby poprawiać czyjeś błędy bo sam za mało się znam ;) )
to nie bede wrzucał ślepo ryb w takie ph. Bo nie znam ryb (ale na pewno są) co żyją w ph maks 6.
ja osobiście korzystam z różnych żródeł informacji bardzo często w zoologicznym pytam o rzeczy które wiem zeby sprawdzic sprzedawce ;) wtedy wiem czy jego wiedza jest sensowna.
No i pamiętajmy że nikt nie jest doskonały i każdy ma prawo sie pomylić ;)
szkoda tylko że macie coś do siebie i te sprawy załatwiacie na forum zamiast miedzy soba na PW bo to ewidentnie widzac :/
niestety forum na tym cierpi
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: L-200 i L-204

Post autor: Kwiatek »

Dlatego śmiem twierdzić że Olgierd i Lufa nie są laikami w dziedzinie akwarystyki i zachęcam ich do pisania ciekawych artykułów i opisów co by pomogło w rozwoju naszego forum.
15xL46

wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Re: L-200 i L-204

Post autor: wikif »

Co tak przypieliście się do tego ph .
Przy rybach z odłowu jest to dość ważne lecz nie przy zbrojnikach które są już w któryś pokoleniu w akwariach .
L 204 były rozmnażane w wodzie lekko kwaśnej o ph 6,5-6 , i czytałem o powodzeniu w rozmnażania tego gatunku w wodzie o ph 8 .
Co do korzeni zakwaszają one wodę i potrafią zmienić ph nawet znacząco u mnie w baniaku 112 ph spadło z 7 do ph 6 , a były w akwarium korzenie dębu .
Drewnojady pochodzą z rzek wartkich ---woda spływająca z gór --- gdzie jest cienko jeśli chodzi o inny pokarm np. mięsny lub roślinny dlatego ewolucja tych ryb poszła w tym kierunku że jedzą to co jest dostępne w środowisku czyli drewno .
Można poczytać o górskich wodach składzie chemicznym rzek peru itp. zamiast się kłocić :lol:
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: L-200 i L-204

Post autor: Olgierd »

wikif pisze: Można poczytać o górskich wodach składzie chemicznym rzek peru itp. zamiast się kłocić :lol:
Polecam serię filmików z prelekcji Hansa Georga Eversa na Zlocie Akwarystów w Krakowie, z listopada 2010.
Wszystko o zbrojnikach i o Peru :) Linki od cześć pierwszej do kolejno piątej, ostatniej.
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;
" onclick="window.open(this.href);return false;


Wikif, ja tutaj nie zauważam nigdzie kłótni, lecz dyskusję. Bardzo mnie to mierzi an wszystkich forach akwarystycznych, że próba jakiejkolwiek krytyki, a później dyskusji jest odbierana przez wszystkich jako "kłótnia".

lufa
Posty: 13
Rejestracja: 24 sty 2013, o 22:12

Re: L-200 i L-204

Post autor: lufa »

Olgierd pisze:Bardzo mnie to mierzi an wszystkich forach akwarystycznych, że próba jakiejkolwiek krytyki, a później dyskusji jest odbierana przez wszystkich jako "kłótnia".
Bo widzisz, tak to już jest, że jak ktoś próbuje leczyć na forum swoje kompleksy i zawsze musi pokazać że ma racje a wszelkie błędy wynikają z wypadków i przypadków, to tak będzie każdą próbę dyskusji z nim postrzegał. Najgorzej jest, gdy mamy do czynienia z takim moderatorem - wówczas pojawia się problem znikających postów i próby cenzurowania wypowiedzi niezgodnych z tym co on sam napisał.
Pozdrawiam, Janek.
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: L-200 i L-204

Post autor: Kwiatek »

Panowie czy nie możecie zrobić tak jak proszę naprawdę uważam że macie bardzo dużą wiedzę i że to co pisaliście macie w 100% rację zatem czy zechcecie podzielić się z nami swoją wiedzą zakładając jakiś interesujący temat?
15xL46

Topic Author
zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: L-200 i L-204

Post autor: zgudzia »

Popieram kwiatka i również czekam :)
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: L-200 i L-204

Post autor: Kwiatek »

Jeżeli każdy by miał takie podejście to żeczywiście warto było by tu zaglądać i było by co poczytać zatem dziękuje ;)
15xL46

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: L-200 i L-204

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Ta podobno Bratko rozmnożył L204 i opisał coś na Pleco ale fotek małych nie widziałem a pH o ile pamiętam podawał 7,5 - no nie wiem u mnie w 6,5 się mnożyły tak więc foty młodych mam tok by było śmiesznie teraz młode mają prawie 8-9cm i szybko rosną.
Tak więc metod jest wiele moja wiem że się sprawdza bo młode uzyskałem.
A teraz Lufa pokaż swoje młode czy L200 czy L204 i powiedz jak rozmnożyłeś?
Chętnie posłucham eksperta
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone
ODPOWIEDZ