Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy


adams2121
Posty: 119
Rejestracja: 8 lis 2014, o 17:27
Lokalizacja: Białystok

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: adams2121 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ja bym wyłączył i się nie przejmował . Tyle że akwarium ze 130/60/35h postawił i wtedy te filtry mają rację bytu. I ryby zadowolone .
U mnie w prądzie wody 10000 l siedzą sturisomy z woreczkiem świeżym .

Twoje szkło na krewetki bardziej się nadaje - nie odbierz tego negatywnie ani krytycznie .
Sam jestem fanem nadfiltracji - ryby mają wtedy inna kondycję

Topic Author
Raffy14
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2017, o 20:41
Lokalizacja: Gdańsk

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: Raffy14 »

Prad wody 10 000l? Co ty im pompe obiegowa dmuchasz? ;) 60l to tymczasowe, przecie napisałem ;) mam spore mozliwosci, ale zbrojniki mlode. Po okresie letnim, coś im pokombinuję jak ciut podrosną ;) akwariów w domu u mnie nie brak ;) ps. krewetkariów mam 12 obecnie heh ;) czyli zostawiam kubel i kaskade.

Tabletki dostaja miesne, carnivore tropicala, jbla...ale glownie mrozonki :) pokarm znika, chyba ;) jutro wyciagam glowice i porozmieszcze kaskade z kublem tak zeby dmuchalo fajnie i wystarczy ;)

lisowaty
Posty: 20
Rejestracja: 8 sie 2016, o 17:38
Lokalizacja: Kalwaria Zebrzydowska

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: lisowaty »

Moim zdaniem 300l dla 11 zeberek to dość grubo. W przypadku młodych ważne są podmiany aby woda była nie tylko bez No2 i No3 ale i były w niej minerały ważne w rozwoju "bo nie samym chlebem..." W przypadku 300l to podmiany mogą być dość uciążliwe a potem gdy dorosną to operacje na parametrach przed np. tarłem tez mogą okazać sie wyczynem. Proponowałbym połowę tego szkła i przy zamawianiu uwzględnić możliwość przedzielenia w późniejszym czasie na 2 lub 3. Pozdrawiam

Topic Author
Raffy14
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2017, o 20:41
Lokalizacja: Gdańsk

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: Raffy14 »

Heh , no proszę ;) Podobnie uważam, moje zebry to jeszcze maluchy i dlatego wolę je w mniejszym trzymać - łatwiej mi o porządne podmiany no... i ogólnie z karmieniem, z którym kombinuję teraz - bo to nie są roślinożery, czy wszystkożery ze wrzuca się pokarm na widelcu i tyle. A nie wyobrażam sobie kontrolować maluchów np. w 300L ;) Podrosną, to wykombinuję im coś innego - nie na darmo w domu stoi kilkanaście akwariów ;)

lisowaty - pisząc minerały, co masz na mysli dokladniej? Bo zebrom leję ro z niewielkim dodatkiem kranovitu, tak zeby kh bylo z 1-2, gh z 6. Coś dodać jeszcze do tego?

lisowaty
Posty: 20
Rejestracja: 8 sie 2016, o 17:38
Lokalizacja: Kalwaria Zebrzydowska

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: lisowaty »

Pisząc minerały mam na myśli te które są także w kranowce. Można lać tylko ro i dodawać mineralizator dla ryb. Masz wtedy pewność, że jakiegoś syfu z wodociągów nie przywleczesz ale ja również mieszam ro i kran bo nie było czasu dotąd dokładniej przyjrzeć sie mineralizatorom. Jak ktoś z forum używa, to może się wypowie?

adams2121
Posty: 119
Rejestracja: 8 lis 2014, o 17:27
Lokalizacja: Białystok

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: adams2121 »

Cyrkulator 8000 l + głowica 2000 z jednej strony
fx z drugiej strony .
dzięki cyrkulatorowi wywaliłem drugi kubeł 2000l i kaskade 1850 l - rachunek w dół Za prąd .

Wodą kryształ - podmiany 2 razy w tygodniu . I zbrojniki w głównym się rozmnażają .

Topic Author
Raffy14
Posty: 10
Rejestracja: 16 mar 2017, o 20:41
Lokalizacja: Gdańsk

Karmienie zbrojników, a spory ruch wody?

Post autor: Raffy14 »

Ja tam na rachunki przy morskim przestałem już patrzeć ;) takie hobby... ;) Ale dobrze wiedzieć :) ja ostatnie mlode to mialem juz dawno... struisomy, l204... wypadlem troche z obiegu :D

A powiedzcie mi,dobre te parametry mam dla zebr ktore wyzej wymienilem? Bo no3 jak najnizsze to wiadomo ;)
ODPOWIEDZ