Odrobaczanie

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
KierowcaBombowca
Posty: 85
Rejestracja: 24 mar 2015, o 20:07

Odrobaczanie

Post autor: KierowcaBombowca »

Jak w temacie -czym,jakie dawki ?
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Odrobaczanie

Post autor: Kwiatek »

Zależy czego się chcesz pozbyć
15xL46

Pakulek
Posty: 24
Rejestracja: 1 maja 2016, o 12:26

Re: Odrobaczanie

Post autor: Pakulek »

A jak przeprowadzać profilaktyczne odrobaczanie L201? Podobno robi się raz na miesiąc. Mam drugi miot młodych i problemy.
Ryby to WF. Z pierwszego nic nie przeżyło. Z drugiego z 12 sztuk, zostało już tylko 5. Dochodzą co 1cm i pomału populacja zmniejsza się. Pierwszy miot miał wogóle zapadnięte brzuchy. Drugi normalnie, ale zdycha. Parametry wody jak trzeba. Podmiany RO raz na tydzień 40%. Ryby karmię Solowcem mrożonym.

Co prawda mam mały problem z białymi robaczkami na ścianach akwarium, ale nie wiem czy to ma coś do młodych.
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Odrobaczanie

Post autor: Kwiatek »

Nie ma czegoś takiego jak profilaktyczne leczenie czy ty np. w okresie jesiennym przyjmujesz profilaktycznie antybiotyk?Na początek ustal z czym masz do czynienia i wtedy podejmij leczenie.
15xL46

Pakulek
Posty: 24
Rejestracja: 1 maja 2016, o 12:26

Re: Odrobaczanie

Post autor: Pakulek »

Z widocznych to mam białe małe cienkie glisty na szybach. Reszty nie wiem jak szukać. :(
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Odrobaczanie

Post autor: Kwiatek »

Zapewne są to wypławki większość pasożytów widoczna jest dopiero pod mikroskopem
15xL46
ODPOWIEDZ