Dyskusje o dyskowcach

Moderator: Moderatorzy


Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dyskusje o dyskowcach

Post autor: Olgierd »

Ostatni post z poprzedniej strony:

wikif pisze:Tylko co to wszystko ma się do tematu :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Panowie ta dyskusia to w innym temacie
Wikif, i tak to jest wszystko w koszu. :lol:

Lordam, masz po części rację. ;) Polecam zobaczyć np. formy blue z Nhamunda. :)

seba
Posty: 16
Rejestracja: 4 lut 2013, o 23:35

Re: Dyskusje o dyskowcach

Post autor: seba »

Hypancistrus pisze:
Olgierd pisze:Wybacz, nie zrobiły na mnie wrażenia. :) Swoją drogą, ciekaw jestem ile tam trwa proces uzyskania ryby handlowej, bo zazwyczaj dzięki tuczowi mięsem(i wysokiej temperaturze) uzyskuje się to w czasie krótszym o 2-3 miesiące niż w przypadku karmienia po "bożemu".
Widocznie sie nie znasz .
Reklamujesz dyskowce z Tropheusa w Krakowie a nie podobaja ci sie ryby z jednej z najwiekszych i najbardziej znanych hodowli paletek na swiecie .
Ktoś tu się mocno spina :?: i chce coś udowodnić że są u nas lepsze hodowle od Stendkera :D co innego dzikie paletki a co innego paletki hodowlane które też są bardzo dużo łatwiejsze w hodowli. A ja nie spotkałem żadnych hodowli bezmięsnych owszem znam kilka osób gdzie nie używa mięsa ale tylko i wyłącznie już przy dorosłych paletkach.

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusje o dyskowcach

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Seba nie powiem Palety Andrzeja Nowickiego są piękne i to bez dwóch zdań ale Andrzej pędzi paletę na mięchu :)
Dwa hodowla bardzo znana w Polsce Mordawskiego w Częstochowie - Mordawski i długi jego wspólnik od lat pokarm w betoniarce robią bo sam widziałem. Serce drobiowe i wołowe tonami robią. Raz na 2-4tygodnie odrobaczanie Metro i to nie powiem jakie ilości bo powiecie że to morderstwo a jednak Paleta od Mordawskiego ma piękny kształt wielkość i się rozmnaża.
Olgierdzie z całym szacunkiem dla Ciebie i Twojej wielkiej wiedzy akwarystycznej ale na hodowli palet się nie znasz.
Stendecker robi specjalny pokarm dla palet z hormonem wzrostu i dodatkami jak szpinak,czosnek beta karoten , papryka itd
w cenie 45zł/kg chyba ale wówczas nie ma różnicy wzrostu młodych jakie normalnie masz przy karmieniu naturalnymi pokarmami.
I wierz mi ryby od niego też mnożą się na potęgę bo z Szotem byliśmy u chłopaka spod Tomaszowa który tylko z Niemiec ciągnie i rozmnaża rybę i maluchy taniej niż 50zł/szt nie sprzedaje a ma ładne.
To stare dzieje jak jeszcze bawiliśmy się z Januszem w Palety.
pozdrawiam i to tyle w temacie hodowli dyskowców.
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Re: Dyskusje o dyskowcach

Post autor: wikif »

Coś nieco o tym gostku z Tomaszowa słyszałem i rybki na allegro można spotkać , nie jestem zwolenikiem tych ryb ale ma ładne.
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400

roh
Posty: 40
Rejestracja: 28 sty 2013, o 18:38
Lokalizacja: Martiany

Re: Dyskusje o dyskowcach

Post autor: roh »

Oj można się naczytać głupot w tym temacie, można. Dajcie sobie Panowie luzu z dyskowcami i zajmijcie się tym co żyje na dnie.
Wszyscy na tym skorzystają i ryby i my. :D :D :D :D :D :D

BAZAR
Posty: 33
Rejestracja: 5 lut 2013, o 19:13
Lokalizacja: Siemirowice

Re: Dyskusje o dyskowcach

Post autor: BAZAR »

Czy ktoś kupował Heckle od A.Nowickiego z jego hodowli pytam bo interesuje mnie cena młodzieży.

ScorpionDiscus
Posty: 6
Rejestracja: 1 lut 2013, o 11:09

Re: Dyskusje o dyskowcach

Post autor: ScorpionDiscus »

seba pisze::D co innego dzikie paletki a co innego paletki hodowlane które też są bardzo dużo łatwiejsze w hodowli. A ja nie spotkałem żadnych hodowli bezmięsnych owszem znam kilka osób gdzie nie używa mięsa ale tylko i wyłącznie już przy dorosłych paletkach.
Nie ma czegoś takiego jak Paletka a zwłaszcza dzika to po pierwsze.
Po drugie karmienie miesem zwierząt stałocieplnych to jak tuczenie gęsi i nie ważne czy to dyskowce czy glusie.
seba a jak nie znasz takich hodowli to słabo się oriętujesz.
Tak jak napisał Roman chłopaki zajmijcie sie tym co na dnie tym co jest waszą domeną i oczkiem w głowie.
ODPOWIEDZ