Dyskusje o dyskowcach

Moderator: Moderatorzy


lufa
Posty: 13
Rejestracja: 24 sty 2013, o 22:12

Dyskusje o dyskowcach

Post autor: lufa »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Kwiatek, jak uważnie przejrzysz wątek, to zobaczysz, że jako pierwsi z tematu zeszli moderatorzy Aleksander i szot, następnie kolega szot mnie upomniał za pisanie nie na temat w tym wątku. :lol:

Dla kolegi szota przypomnę, wątek dotyczy przygotowania akwarium dla nowych zbrojników a nie dyskowców. :roll:

A do kolegi Aleksandra napiszę, że ta znana hodowla niemiecka to Stendker (nazwa pochodzi od nazwiska braci, którzy ją prowadzą), prawda że prosta do napisania i zapamiętania?
Pozdrawiam, Janek.
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Dyskusje o dyskowcach

Post autor: Kwiatek »

Dla jednych prosta dla drugich nie ale jak widać wiedziałeś o co chodzi poprostu kochasz przycinki :evil: proponuje Ci odpuścić.Może na Twoim ulubionym forum takie przycinki stosuj bo mnie zaczyna to nudzić.
15xL46

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Dyskusje o dyskowcach

Post autor: Olgierd »

Aleksander Stefaniak pisze:Oj Olgierd nawet dyski Andrzeja Nowickiego chowają się do dyskowców Stetten-Deckera wybacz ale to hodowla doprowadzona do perfekcji. Mówienie że to linie produkcyjna - to jawna obraza i wybacz wyraz zazdrości. Mogę założyć się że na hodowlę nie zostałeś wpuszczony bo tam niewiele osób było wpuszczone.
To wzór dla hodowli - i tu zgodzę się z Januszem nie przez to że się znamy ale jakość ryb niemieckich to wyznacznik od dawna i chyba się z tym zgodzisz.

Wróćmy do zbrojniczków bo przecież po to jest to forum :mrgreen:
Mam nadzieję, że Kwiatek mi wybaczy(w sumie wątek można pociąć i ten OT wydzielić). :) W moim prywatnym odczuciu dyskowce Andrzeja(widuję je dosyć często na krakowskiej giełdzie) są ładniejsze od ryb z tej niemieckiej hodowli. ;) Nie jest to ani obraza ani wyraz zazdrości, zwykła opinia. Dla mnie nie ma żadnych świętości. ;) Nawet się tam nie wybieram, więc nawet mnie tam nie będą musieli wpuścić. ;)

Jakość niemieckich ryb w ostatnich latach leci mocno w dół, ostatnio na topie jest "wciskanie" ryb hodowlanych jako ryby dzikie. Znacznie lepszą opinię mam na temat importerów oraz hodowców z Francji(jeśli chodzi o Europę).

To tyle ode mnie, jeszcze raz przepraszam Kwiatka za ten OT.

Topic Author
szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Dyskusje o dyskowcach

Post autor: szot »

Olgierd pisze: Mam nadzieję, że Kwiatek mi wybaczy(w sumie wątek można pociąć i ten OT wydzielić). :) W moim prywatnym odczuciu dyskowce Andrzeja(widuję je dosyć często na krakowskiej giełdzie) są ładniejsze od ryb z tej niemieckiej hodowli. ;) Nie jest to ani obraza ani wyraz zazdrości, zwykła opinia. Dla mnie nie ma żadnych świętości. ;) Nawet się tam nie wybieram, więc nawet mnie tam nie będą musieli wpuścić. ;)

Jakość niemieckich ryb w ostatnich latach leci mocno w dół, ostatnio na topie jest "wciskanie" ryb hodowlanych jako ryby dzikie. Znacznie lepszą opinię mam na temat importerów oraz hodowców z Francji(jeśli chodzi o Europę).

To tyle ode mnie, jeszcze raz przepraszam Kwiatka za ten OT.
W związku że jest to w koszu to pozwolę sobie jeszcze napisać i gdybyś widział Stendkery na własne oczy ja widziałem z różnych też polskich hodowli i z całą pewnością wg.mnie i nie tylko Stendkery są jedne z najładniejszych i tu pokaże link co kolega Radek przywoził :
http://www.pkmd.pl/pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=6419" onclick="window.open(this.href);return false;

A Pan A. Nowicki tak owszem ma hodowlę jedną z najładniejszych w Polsce i jako jedyny w europie rozmnożył paletki Heckle :D

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Dyskusje o dyskowcach

Post autor: Olgierd »

Wybacz, nie zrobiły na mnie wrażenia. :) Swoją drogą, ciekaw jestem ile tam trwa proces uzyskania ryby handlowej, bo zazwyczaj dzięki tuczowi mięsem(i wysokiej temperaturze) uzyskuje się to w czasie krótszym o 2-3 miesiące niż w przypadku karmienia po "bożemu".

Hypancistrus
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2013, o 16:08

Dyskusje o dyskowcach

Post autor: Hypancistrus »

Olgierd pisze:Wybacz, nie zrobiły na mnie wrażenia. :) Swoją drogą, ciekaw jestem ile tam trwa proces uzyskania ryby handlowej, bo zazwyczaj dzięki tuczowi mięsem(i wysokiej temperaturze) uzyskuje się to w czasie krótszym o 2-3 miesiące niż w przypadku karmienia po "bożemu".
Widocznie sie nie znasz .
Reklamujesz dyskowce z Tropheusa w Krakowie a nie podobaja ci sie ryby z jednej z najwiekszych i najbardziej znanych hodowli paletek na swiecie .

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Dyskusje o dyskowcach

Post autor: Olgierd »

Oj, widzę chyba że kogoś coś tu boli. :?:
Czy wyznacznikiem wiedzy jest to, że komuś bardziej podobają się formy hodowlane niż dzikie?
Awatar użytkownika

Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Dyskusje o dyskowcach

Post autor: Lordam »

Chyba wiem co trochę koledze Olgierdowi chodzi po głowie ( jeśli się mylę mnie poprawi:D )
Jemu po prostu podobają się chyba bardziej dzikie odmiany dyskowców ( ja też jestem tego zwolennikiem, formy hodowlane nie przypadają mi do gustu , są za bardzo sztuczne , świecące, oczywiście to tylko moja opinia) . Link który wkleił kolega szot obrazuje piękne ryby ale jak dla mnie to nie jest żadne och i ach choć trzeba przyznać że są tam ładne egzemplarze. np mi podobają się dużo bardziej takie egzemplarze http://www.cichlid-forum.com/tanks/disp ... tank=21889" onclick="window.open(this.href);return false; generalnie w odcieniach brązu i żółci. Oczywiście nikogo nie krytykuję i jest to tylko moja opinia.
Pozdrawiam
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Dyskusje o dyskowcach

Post autor: wikif »

Tylko co to wszystko ma się do tematu :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Panowie ta dyskusia to w innym temacie
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Dyskusje o dyskowcach

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Bo paletka z tego co się orientuje to taki spłaszczony glonojad no i bardziej kolorowy. Takie nudne ryby co to stoją w miejscu i ikrę na stożku zamiast w grocie składają. No to tyle mojej wiedzy o płaskich glonojadach w formie żarciku.
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dyskusje o dyskowcach

Post autor: Olgierd »

wikif pisze:Tylko co to wszystko ma się do tematu :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Panowie ta dyskusia to w innym temacie
Wikif, i tak to jest wszystko w koszu. :lol:

Lordam, masz po części rację. ;) Polecam zobaczyć np. formy blue z Nhamunda. :)
ODPOWIEDZ