Filtr gąbkowy

Cały sprzęt w naszym akwarium

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Filtr gąbkowy

Post autor: wikif »

Http://zapodaj.net/e8e40670da4ce.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
filtr który masz w baniakach a dokładnie kilka sztuk
jeśli chodzi o filtrację jest bardzo dobra gąbka spora o drobnej granulacji co powoduje wyłapywanie najmniejszego syfu .
Niestety jest spory mankament zapycha się otwór wylotowy powietrza w filtrze , bardzo trudno go potem wyczyścić gdyż jest dość głęboko osadzony.Trzeba go przepychać chemicznie gdyż często mechanicznie nie da rady. Więc moje spostrzeżenie filtr gąbkowy
jest wręcz niesamowity ale trzeba wybierać z innym doprowadzeniem powietrza .

-- 5 sty 2015, o 07:52 --

Można go czyścić poprzez zalanie preparatami do podniesienia ph lub obniżenia ph są one żrące wiec u mnie dają radę jak tylko widzę słabszy przepływ powietrza w takim filtrze zdejmuje go przy spuszczaniu wody w miejsce gdzie jest doprowadzane powietrze wlewam kilka kropel preparatu i po 15 minutach powtarzam czynność i filtr w pełni sprawny oczywiście jeszcze go opłukuje i do baniaka . Jak na razie metoda mnie nie zawiodła a przy ponad 30 filtrach miałem często takie problemy :twisted:
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400
ODPOWIEDZ