Podział akwarium na dwie częsci

Cały sprzęt w naszym akwarium

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
Kwas
Posty: 88
Rejestracja: 7 gru 2016, o 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Podział akwarium na dwie częsci

Post autor: Kwas »

Witam. Dzielił ktoś z was metoda domowa akwarium na dwie części? Np za pomocą pleksi?

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Podział akwarium na dwie częsci

Post autor: Bratko »

Ja dzieliłem 450l i 240l na pół szybą zamówiłem sobie szybę na wymiar czyli pół cm luzu na szerokości , zrobiłem linie piaskiem w połowie akwarium , po tej linii poprowadziłem sylikon i wkleiłem szybę . Po tej akcji świeży silikon ściągnąłem gumą do sylikonów taką jakiej używają płytkarze i jeszcze raz pociągnąłem fugę do okoła szyby z jednej i drugiej strony, fugi wygładziłem i po 24g zalałem akwaria

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Podział akwarium na dwie częsci

Post autor: szot »

ja mam akwaria dzielone szybą z wstawką kratki (najlepiej jak woda się miesza) ale możesz zastosować plexi z nacięciami (podłużne otwory) i jest to bardziej praktyczne.

Topic Author
Kwas
Posty: 88
Rejestracja: 7 gru 2016, o 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Podział akwarium na dwie częsci

Post autor: Kwas »

Dzięki szot. No właśnie o coś takiego mi chodziło aby było to mobilne. Tylko jak ta plexe zamontować? Myślałem żeby była kilka cm dłuższa i na wciska ja włożyć.
Pozdrawiam.

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Podział akwarium na dwie częsci

Post autor: szot »

plexi ma być docięta na dokładny wymiar i otwory tzw.fasolki (w firmie zajmującej się plexi dotną i zrobią otwory jakie chcesz ) a jak przymocować to na tylnej szybie u góry wklej blokadę i to praktycznie wystraczy . ;)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2017, o 21:39 przez szot, łącznie zmieniany 1 raz.

Ninaa19
Posty: 4
Rejestracja: 6 lis 2018, o 12:15

Podział akwarium na dwie częsci

Post autor: Ninaa19 »

Ja nigdy nie miałam dzielonego, i się tak zastanawiam czemu to służy? Oraz to, żeby się mieszała woda? Dopiero niedawno zaczęłam się interesować rybkami więc nie jestem jeszcze aż tak w temacie :)
Chcesz sprawdzić stan skóry głowy? Przeczytaj o tirchogramie tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/ ... ie-wlosow/

buszer
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 2019, o 11:40

Podział akwarium na dwie częsci

Post autor: buszer »

Sam ostatnio podjąłem (udaną) próbę podzielenia akwarium. Należy dzielić tylko i wyłącznie szybą, a nie pleksi i na dodatek wypadało by ją wkleić do środka. Filtracja osobna dla obu części słoika. Takie rozwiązanie zdaje egzamin.

___________________
https://www.oriontec.pl/odwrocona-osmoza/
ODPOWIEDZ