Mało znany Ancistrus L32

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Mało znany Ancistrus L32

Post autor: Aleksander Stefaniak »

L32 Ancistrus pochodzi z Rio Araguia w Brazylii a jego prawidłowa nazwa z jaką się spotkałem to Ancistrus sp. Cucuta
Obrazek
Zbrojnik ten nie jest duży bo max ma 10-11cm a najbardziej znany nam Ancistrus sp. L144 dorasta nawet do 17-19cm.
Omawiany gatunek jest ubarwienia ciemnobrązowego wpadający w czarny a na całym ciele widać drobne białe kropeczki kropeczki.
Różnica płci jest prosta do odgadnięcia ponieważ u samców rodzaju Ancistrus zawsze samiec ma wąsy, poroże lub koronę jak nie raz nazywają to hodowcy.
Na fotce przedstawiam samicę
Obrazek
Na tym zdjęciu widać samca i samicę i dokładną różnicę w budowie ciała z charakterystyczną koroną :)
Obrazek
Rybki widoczne na zdjęciach ściągnąłem bezpośrednio z Brazylii i zostawiłem sobie 3samice i jednego samca.
Osobniki mają po około 8-9cm i widzę że samice zaczynają się wypełniać ikrą.
Temperatura jaką utrzymuję w zbiorniki ma 26-27C
PH w akwarium około 7 a GH 10-12
Wstawiłem grotkę dł max 12cm jaką stosuję u hypancistrusów ponieważ są raczej drobnej budowy ciała.
Dieta typowa jak u Ancistrusów czili głównie roślinna. Podaję im spirulinę zarówno w płatkach jak i mrożonkę ( groszek, spirulina, krewetki), ogórka świeżego, Artemię, Cyclopa, tabletki Tetry wafersy oraz własny pokarm jaki robię dla zbrojników.
Teraz będę robić im podmiany wody z RO i mam nadzieję na rozmnożenie tego gatunku.

-- 13 mar 2013, o 16:51 --

Obrazek
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone
Zablokowany