240l Lordam (Zbrojniki+kirysy)

Moderatorzy: pkucaba, Moderatorzy

Awatar użytkownika

Topic Author
Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: 240l Lordam (Zbrojniki+kirysy)

Post autor: Lordam »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Nie mam pojęcia;)
Np przy 183 było szczęście, bo wytarły mi się w akwarium, w którym miały być przez jakieś 10 dni. Nagły skok parametrów wody spowodował, że podeszły do tarła.
Moim zdaniem kluczem jest połączenie cierpliwości z eksperymentowaniem. Trzeba być cierpliwym, ale przychodzi moment kiedy można zrobić coś ekstra. Nie twierdzę, że się od razu wytrą, może w ogóle mi się to nie uda, ale kto nie próbuje ten nie ma. Tak jak mówię głównym czynnikiem była możliwość manipulowania parametrami wody.

-- 2 lut 2015, o 22:28 --

https://www.youtube.com/watch?v=TgjOExqa5uU
Przygotowanie do tarła moich sturisom:)
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

DanielP
Posty: 122
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa/Szczaki

240l Lordam (Zbrojniki+kirysy)

Post autor: DanielP »

Witam. Jak obecnie wygląda zbiornik?
Sturisoma aureum, L201 big spot, L333 white.

rataj666
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2017, o 12:00

240l Lordam (Zbrojniki+kirysy)

Post autor: rataj666 »

Witaj Lordamie widze z opisu ze znasz sie na zbrojnikach,mam maly problem i bardzo cie prosze o porade. Mam male 25 l akwarium uruchomilem je samoz roslinkami i chodzolo panad 1 tydzien oczewiscie filtr i grzalka pozniej kupiłem 9 gupikow 2 przylgi ok 1,5 moze 2 cm i dwa male glonojady ok 1,5 moze 2 cm jeden zloty drugi taki brazowy z kropkami, i ten zloty zdechł mi po ponad 2 tygodniach , oczewiscie glonojady i przylgi(cudaczek) mialem zamiar za jakis czas przezucic do wiekszego akwarium tylko narazie tam mialy byc dopuki nie podrosna.w akwarium mam maly zamek , nieduzą jamke z porcelany i 3 roslinki moczarke i jakas z duzymi lisciami, no i malutki korzonek a raczej kawalek podwojnego patyka no i slimaka helenke, i mam takie pytanie czy mogła pasc z głodu byly karmione karma ogolna sypana i roslinną i raz na jakis czas tabletka proteinowa ale zadko bo gupiki ja zjadaly wszystko gupiki zjadaly i cudaczki , zrobilem 1 dzien im głodowki a zbrojniki zaczely wychodzic z ukrycia chyba glodne byly zaznacze ze zbrojniki byly mlodziutkie i zaczelem mniej karmy sypac to te glonki zaczely wychodzic jeden byl czaly czas na dnie a drugi wedrowal ten zloty najczesciej po szybie przy filtrze . dlaczego on zdechł????????
Awatar użytkownika

Topic Author
Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

240l Lordam (Zbrojniki+kirysy)

Post autor: Lordam »

Skoro chcecie to macie.
Od miesiąca stoi nowa bańka:
Pływają:
5x Pterophyllum leopoldi
26x Brochis Splendens
16x Thoracocharax stellatus
8x Mikrogeophagus ramirezi
2+2 Ancistrus sp. l-181
1+1 Sturisoma Aureum.
Po za "strusiami" same dzikusy.
Ph 6,6
Gh 8
Mniej więcej tak wyglądają parametry.
Poniżej foty:


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

adams2121
Posty: 119
Rejestracja: 8 lis 2014, o 17:27
Lokalizacja: Białystok

240l Lordam (Zbrojniki+kirysy)

Post autor: adams2121 »

rataj666 pisze:Witaj Lordamie widze z opisu ze znasz sie na zbrojnikach,mam maly problem i bardzo cie prosze o porade. Mam male 25 l akwarium uruchomilem je samoz roslinkami i chodzolo panad 1 tydzien oczewiscie filtr i grzalka pozniej kupiłem 9 gupikow 2 przylgi ok 1,5 moze 2 cm i dwa male glonojady ok 1,5 moze 2 cm jeden zloty drugi taki brazowy z kropkami, i ten zloty zdechł mi po ponad 2 tygodniach , oczewiscie glonojady i przylgi(cudaczek) mialem zamiar za jakis czas przezucic do wiekszego akwarium tylko narazie tam mialy byc dopuki nie podrosna.w akwarium mam maly zamek , nieduzą jamke z porcelany i 3 roslinki moczarke i jakas z duzymi lisciami, no i malutki korzonek a raczej kawalek podwojnego patyka no i slimaka helenke, i mam takie pytanie czy mogła pasc z głodu byly karmione karma ogolna sypana i roslinną i raz na jakis czas tabletka proteinowa ale zadko bo gupiki ja zjadaly wszystko gupiki zjadaly i cudaczki , zrobilem 1 dzien im głodowki a zbrojniki zaczely wychodzic z ukrycia chyba glodne byly zaznacze ze zbrojniki byly mlodziutkie i zaczelem mniej karmy sypac to te glonki zaczely wychodzic jeden byl czaly czas na dnie a drugi wedrowal ten zloty najczesciej po szybie przy filtrze . dlaczego on zdechł????????
Anatome Helena - przyczyna
Awatar użytkownika

Topic Author
Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

240l Lordam (Zbrojniki+kirysy)

Post autor: Lordam »

No i stało się,
dobre warunki, stabilny zbiornik i przy pierwszych czerwcowych deszczach miałem tarło Antków l-181.
Czułem "pismo nosem" ale samiec zbunkrował się w grocie do której nie miałem dostępu.
Przy wyrzucaniu resztek roślin z ciekawości podniosłem jego grotę i bach młode, no cholera mnie wzięła bo chciałem skończyć z rozmnażaniem, hodowlą po przeprowadzce, a już mam wizję na regał... na skalary leopolda do tarcia, brochisy oraz dzikie ramirezy...
Ehh ciężkie życie akwarysty.
Młodych 181 jest 36 sztuk, na razie w misce pod napowietrzaczem, gdyż po przeprowadzce byłem w proszku i za wiele sprzętu nie mam, bo przecież miałem już nie rozmnażać..
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Topic Author
Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

240l Lordam (Zbrojniki+kirysy)

Post autor: Lordam »

Obrazek
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

rad-hc
Posty: 39
Rejestracja: 6 mar 2017, o 14:45
Lokalizacja: Starogard Gdański

240l Lordam (Zbrojniki+kirysy)

Post autor: rad-hc »

gratulacje i powodzenia w wychowaniu ;)
ODPOWIEDZ