Nowy domek

Warunki w jakich żyją nasze glusie

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
Deletor
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 03:03

Nowy domek

Post autor: Deletor »

Witam,
Na początku się przedstawię. Jestem Grzesiek, 27lat, Bielsko-Biala.
Akwarystyka bawię się od wczesnych lat szkoły podstawowej, a może jeszcze dłużej. Z większymi i mniejszymi sukcesami. Zbiorniki miałem raczej ogólne od 20l do 112. W chwili obecnej posiadam 25l...
Dobra do rzeczy, czekam na odbiór szafki i szkła. 150x50x60 ok 450l wody. W wolnej chwili planuje obsadę akwarium. Od zawsze podobały mi się 'glonojady' (cóż za trafiona nazwa...). Myślałem nad zrobieniem 'buszu', tylko z myślą o zbrojnikach zastanawiam się czy koniecznie potrzebują jakiejś plaży czy poradzą sobie między roślinami. Reszta obsady jaką planuję jest raczej spokojna. Otoski, kiryski, neonki, molinezje, mieczyki etc.
Może coś podpowiecie w kwestii rybek.
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Nowy domek

Post autor: Kwiatek »

A co chciałbyś wiedzieć?
15xL46
Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: Nowy domek

Post autor: yahu »

Rodzaj buszu?? tzn rozumiem ,że bardzo duzo roślin.
Zerknij na fotki zbiorników na forum bedziesz miał jakieś pojęcie w jakich warunkach żyją L-ki.

Z eLek hypancistusy raczej roślin Ci nie wykończą,chyba że zaczną ryć w dnie ale to juz taka przypadłość hypancistrusów ,peckolti nie wiem jak ancistrus(nie miałem ancistrusa).

Dobierając zbrojniki zwróć uwagę na ważne aspekty: temperatura jakiej wymagają,podłoże nie moze być stworzone z ostych kamyczków (uwielbiają piasek do drobego żwirku,dieta i co ważne, zbrojniki ma sporą przemiane materii wiec filtracja porządna też by sie przydała.
Musisz zapewnić zbrojnikom schronienie,gdzie bedą mogły sie skryć w ciągu dnia.
Jakieś skałki,szczeliny,grotki gliniane wskazany jakiś korzonek.
Nie napisałeś czy chcesz jednego zbrojnika,czy 12.Zerknij na forum co by Cię interesowało z L i pisz.
Swoje wybory kieruj tez dostępnościa zbrojników.Nie kazdy gatunek jest dostępny,ale na forum jest sporo osób które rozmnażają ciekawe zbrojniki.
Dobre źródło zakupu to tez wazna sprawa.

Jak coś pytaj na forum na pewno jest tu sporo osób które maja doświadczenie w hodowli naszych milusich ;)

KierowcaBombowca
Posty: 85
Rejestracja: 24 mar 2015, o 20:07

Re: Nowy domek

Post autor: KierowcaBombowca »

Glonojady to akurat zła nazwa ,bo praktycznie żadne ich nie jedzą. Przy takim akwarium pomyśl o pielegnicach -bedzie piasek i bedą pasowały zbrojniki. Roslinniak ,duzo światła ,co2 to nie sa warunki dla zbrojników.
ODPOWIEDZ