Schemat na wykonanie rzeki w akwarium

Warunki w jakich żyją nasze glusie

Moderator: Moderatorzy


Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Schemat na wykonanie rzeki w akwarium

Post autor: Olgierd »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Falownik, w zależności od budowy, może pełnić funkcję filtra mechanicznego, ale to jest raczej marnotrawienie jego przepływu(każda gąbka, zabrudzenie itp. zmniejszają przepływ wody przez głowicę). Poza tym, mało który filtr(nie piszę tu o wielkich kombajnach zewnętrznych Eheima) ma wydajność rzędu 2000-4000l/h, a w przypadku falowników to nic nietypowego, ba są takie o wydajności nawet powyżej 10 000l/h. ;)

zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Schemat na wykonanie rzeki w akwarium

Post autor: zgudzia »

He he takie to juz chyba na basen a nie do akwa :P:P:P
ja z mojego jestem zadowolony bo jak właczyłem go samego to myslałem ze wypluje mi ryby z akwa ale założyłem ceramice gąbke i powietrze to go osłabiło ale jest duzo bardziej wydajny jak poprzedni mechanik eheim 2012 który i tak bardzo chwale ale na mniejszy baniak
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Schemat na wykonanie rzeki w akwarium

Post autor: Olgierd »

zgudzia pisze:He he takie to juz chyba na basen a nie do akwa :P:P:P
ja z mojego jestem zadowolony bo jak właczyłem go samego to myslałem ze wypluje mi ryby z akwa ale założyłem ceramice gąbke i powietrze to go osłabiło ale jest duzo bardziej wydajny jak poprzedni mechanik eheim 2012 który i tak bardzo chwale ale na mniejszy baniak
Jak ktoś robi biotop strumienia azjatyckiego, afrykańskiego czy amerykańskiego, w długim akwarium z zabudowanym dnem falowniki o takich przepływach są w sam raz. ;) Zbrojniki nie do takich nurtów i nurcików są przyzwyczajone.
ODPOWIEDZ