Czy to ospa?

Jak pomóc naszym podopiecznym

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika

Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy to ospa?

Post autor: Lordam »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Tak podaje się przy zakażeniach dróg rozrodczych bakteriami grzybicznymi. Mój wyglądał tak samo. Spróbuj
Urofuraginum kosztuje koło 20 zł za 30 tabletek.
U mnie wyglądało identycznie i pomogło.
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

Topic Author
BAZAR
Posty: 33
Rejestracja: 5 lut 2013, o 19:13
Lokalizacja: Siemirowice

Re: Czy to ospa?

Post autor: BAZAR »

Miedzi nie mam w wodzie mogę to stwierdzić ponieważ to było jedno z czterech akwarii w którym trzymam glonki , a z tego samego kranu wodę leje , soli nie daję do wody . Rybki padły w czasie 1 miesiąca w ilości 300 szt. uratowałem około 40 szt. miały kurację nadmanganianem kąpiele długotrwałe około tygodnia następnie ryvanol około 3 dni i wciąż padały na koniec miały kąpiele w furaginie 3tabletki/100 litrów przez 4 dni ilość zgonów spadła ale jeszcze padały na sam koniec moich nerwów miałem już dość kuracji i powiedziałem co będzie to będzie dostały 3 krotne stężenie nadmanganianu około 2 gram na 50 litrów przez jakieś 4 godziny jak zauważyłem , że rybki pływają przy powierzchni zostały przeniesione do sterylniaka i codziennie 90% podmianka o tych samych parametrach zdechło mi jeszcze 2 szt po jednej na dobę od wsadzenia i odpukać od około 10 dni brak zgonów. :P
Minusem z mojej strony było rozpoczęcie kuracji po około 2 tygodniach od pierwszych zgonów byłem tym po prostu zaskoczony i zdziwiony , że rybki mi zdychają w takich ilościach po około 10-20 na dobę nigdy mi nie zdechło więcej jak 1 szt na 2 tygodnie. The END

Krzysztofk
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2013, o 22:03
GaduGadu: 3222879
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy to ospa?

Post autor: Krzysztofk »

Witam mam ten sam problem i moje pytanie czy da sie to wyleczyć czy już spisać zbiornik na straty? leczyłem już baktopurem ichtio tropicala a teraz jeszcze dostałem bactocaps f zooleku i nic dalej rozwój choroby na inne, codzienne upadki :cry:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika

Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Czy to ospa?

Post autor: Lordam »

Witam jeśli jest to zapalenie grzybiczne to ja mogę Ci polecić urofuraginum do kupienia w każdej aptece, u mnie po 2 dniach nie było już widać że rybki są chore a były w stanie prawie agonalnym.
Wrzucałem 5 tabletek rozpuszczonych na 200 l wody(po odliczeniu kamieni itp) i taką kurację zrobiłem dzień po dniu.
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

Krzysztofk
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2013, o 22:03
GaduGadu: 3222879
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy to ospa?

Post autor: Krzysztofk »

Dziekuje spróbuje jeszcze tego i mam nadzieje że nie wykończę ich z nadmiaru leków :(

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy to ospa?

Post autor: szot »

Krzysztofk pisze:Dziekuje spróbuje jeszcze tego i mam nadzieje że nie wykończę ich z nadmiaru leków :(
Tak może być :?:
Stosowanie wielu leków jest szkodliwe . :(

marcin40
Posty: 1
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 15:41

Re: Czy to ospa?

Post autor: marcin40 »

Niestety to prawda, że nadmiar szkodzi, ale oby wyzdrowiały :)!
"Rzeczywistości naga, wynagródź marzenie!"
penisverlängerung penis vergroten penisförstoring
Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: Czy to ospa?

Post autor: yahu »

Przez 3 lata chyba wyzdrowiały :).
Odpisałeś na stary post
ODPOWIEDZ