Choroba zbrojnika - ktoś kojarzy takie objawy?

Jak pomóc naszym podopiecznym

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
danpe
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2016, o 14:41

Choroba zbrojnika - ktoś kojarzy takie objawy?

Post autor: danpe »

Witam na forum.
Odziedziczyłem bardzo niechętnie około 3 lat temu jakiś gatunek zbrojnika, po znajomym, który go trzymał w 60 litrach - kupił w sklepie jako zbrojnika niebieskiego... jednak wieku rybki do końca nie znam.
Moje akwarium ma brutto 375l (150 cm długości), zbrojnik trafił do mnie już jako dorosły osobnik, zapewne jednak skarłowaciał.
Kilka dni temu zaczął chorować, wrzucam zdjęcia, oddadzą najlepiej objawy:
IMGP9674.v01.jpg
IMGP9674.v01.jpg (102.05 KiB) Przejrzano 11911 razy
IMGP9675.v01.jpg
IMGP9675.v01.jpg (125.28 KiB) Przejrzano 11911 razy
Poza tym dziwnym owrzodzeniem i złożonymi płetwami innych objawów wizualnych nie ma, brzuch nie napuchnięty, łuski nie odstają, płetwy nie są uszkodzone. Zbrojnik nie chce jeść, pływa jednak z trudem - bokiem, lub nawet do góry nogami.
Ryby karmione są mrożonkami ("Sekstet tropikalny" i podobne mixy firma bodajże Ichtyo Tropic - coś takiego), żywym wodzieniem (czasami żywą rozwielitką), pokarmami w płatkach Tropicala i Sery, które ta ryba chętnie pobierała z powierzchni, codziennie dostają też Alfa-tab Tubifexu ( głównie z myślą o tej rybie, z kilku różnych testowanych tabletek zbrojnik właśnie te najchętniej zjadał wieczorami), oraz "kiryskiem" Tropicala. W akwarium z myślą o tej rybie są 2 korzenie oraz dość sporych rozmiarów lignit, dodatkowo 4 łupiny orzecha kokosowego.
Proszę się nie sugerować pyłem na 1. zdjęciu, to pokarm, chwilkę przed zdjęciem wrzuciłem tabletkę i się rozpuszczała rozsiewając drobinki.
Ktoś kojarzy taką chorobę?
Awatar użytkownika

Illkies27
Posty: 9
Rejestracja: 15 lis 2018, o 15:10

Choroba zbrojnika - ktoś kojarzy takie objawy?

Post autor: Illkies27 »

Cześć! Wybacz, że odgrzebuje wątek, ale wiesz (lub wiecie?) może co to jest? Mój zbrojnik ma aktualnie ten sam problem i nie za bardzo wiem jak mu pomóc. Liczę na pomoc <3
Opinie mówią same za siebie. Wypróbuj naturalne serum przeciwzmarszczkowe i przekonaj się na własnej skórze https://poznajrichevon.pl/opinie/
ODPOWIEDZ