Capiforte i zbrojniki

Jak pomóc naszym podopiecznym

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
rhino
Posty: 41
Rejestracja: 19 lip 2013, o 14:06

Capiforte i zbrojniki

Post autor: rhino »

Cześć ,

mam pytanie , czy lek Capiforte jest szkodliwy dla zbrojników ? Mam je w ogólnym a niestety skalary które też tam są mają przywry i muszę rozpocząć kurację .

Marcin

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Capiforte i zbrojniki

Post autor: szot »

rhino pisze:Cześć ,

mam pytanie , czy lek Capiforte jest szkodliwy dla zbrojników ? Mam je w ogólnym a niestety skalary które też tam są mają przywry i muszę rozpocząć kurację .

Marcin
Jak wiesz wszystkie leki co mają w składzie Praziquantel są szkodliwe a nawet zabójcze dla zbrojników.
Możesz zastosować leczenie Capiforte ale warunek w oddzielnym zbiorniku nie z ''glusiami'',lub możesz zastosować szybką kąpiel w wiaderku np.Pratelem ale wtedy trzeba kurację powtórzyć.

Topic Author
rhino
Posty: 41
Rejestracja: 19 lip 2013, o 14:06

Re: Capiforte i zbrojniki

Post autor: rhino »

Załamałeś mnie ...

a jakieś inne propozycje na lek do ogólnego na tetraonchus , co jest bezpieczne dla L-ek ?


Marcin

-- 11 sty 2014, o 18:59 --

Cześć ,

trochę późno ale ...
L-134 , L-201 i sturisomy aureum bez żadnego problemu przeszły kurację . Kompletnie nie "zauważyły" obecności leku w wodzie , pomimo nieco większego niż zalecane stężenia . Skłaniam się do opinii że sam lek im nie szkodzi , szkodzić im może gwałtowne zubożenie wody w tlen spowodowane wysypem pierwotniaka tuż po kuracji , która czasem występuje (u mnie wystąpiła) .
Tak czy inaczej , oby nigdy więcej .
ODPOWIEDZ