Pomoc w rozmnażniu zbrojnika"niebieskiego"

Wszystko o najlepszych warunkach do rozmnażania zbrojników

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
kacperek167
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2013, o 13:46

Pomoc w rozmnażniu zbrojnika"niebieskiego"

Post autor: kacperek167 »

Trzymam harem w 40l akwa z kokosami, podmieniam wode i co dalej ?? Cos nie mają się na amory :((
Awatar użytkownika

OCrushek
Posty: 156
Rejestracja: 22 sty 2013, o 16:31

Re: Pomoc w rozmnażniu zbrojnika"niebieskiego"

Post autor: OCrushek »

Przydało by się trochę więcej danych i najlepiej jakaś fota kolego np.:
podmieniasz : na kranovit , na demineralizowaną , na destylowaną , na RO , na RO+DI ..?
temperatura i częstotliwość podmian ?
ile światła ?
ile roślin i jakie ?
kokosy...hmmm... proponuję zamianę na groty Peosa - tylko potem nie miej pretensji , że nie masz co zrobić z młodymi ;)
podłoże ?
filtracja ?
To tyle na początek :lol:
http://akwarystyka-wielkopolska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Topic Author
kacperek167
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2013, o 13:46

Re: Pomoc w rozmnażniu zbrojnika"niebieskiego"

Post autor: kacperek167 »

Się robi szefie :)

Podmianki codziennie na kranovit, temperatura 26 C
Światła 8W bodajże bo to taka mini świetlówka chyba T4 nawet
Podłoża brak
Filtracja wysoka a nawet nadfiltracja
Awatar użytkownika

Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pomoc w rozmnażniu zbrojnika"niebieskiego"

Post autor: Lordam »

Witamy na forum.
ze zwykłymi niebieskimi zawsze robiłem tak że przez tydzień je solidnie karmiłem, dałem im nabrudzić na dnie itp, przy temperaturze około 27-8* potem gwałtowna podmiana do 20-22 * czyszczenie dna i czekałem.
Tak jak mówi Crushek groty od Peosa to najlepsze afrodyzjaki ;D, ewentualnie dobrze poustawiana płaskie kamienie były by także dobre.
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

Topic Author
kacperek167
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2013, o 13:46

Re: Pomoc w rozmnażniu zbrojnika"niebieskiego"

Post autor: kacperek167 »

Płaskie kamienie ułożone tak żeby glony mogły się pod nimi chować tak.?
Awatar użytkownika

OCrushek
Posty: 156
Rejestracja: 22 sty 2013, o 16:31

Re: Pomoc w rozmnażniu zbrojnika"niebieskiego"

Post autor: OCrushek »

To może po kolei.
Codzienne podmiany ok ale pod warunkiem , że za oknem pogoda burzowa (symulacja pory deszczowej , zmiany ciśnienia itp. itd.) !!! Jeśli warunki stabilne (za oknem) to podmiana 25% raz w tygodniu wystarczy bo i tak niczego nie zmieni jeśli rybska nie mają ochoty na bonga bonga ;) Po podmianie temperatura powinna obniżyć się o ok 5 stopni.
Jeśli nie masz podłoża to po ustawieniu grot Peosa użyj kokosów jako doniczek do roślin żeby urozmaicić stworom krajobraz i aby miały gdzie się "czubić". Nawet przy twoim światełku wiele roślin da radę np. vallisneria spiralis...
Woda: mam nadzieję , że ten kranovit jest odstany minimum dobę żeby pozbyć się azotu ... dobrze by było robić mieszaninę RO i kranówy aby obniżyć twardości. Pamiętaj też , że loricaridae lubią dobrze napowietrzoną wodę więc jeśli masz "nadfiltrację" choć wielu twierdzi , że nie ma czegoś takiego , to ustaw deszczownicę nad wodą aby dodatkowo wtłoczyć trochę powietrza ;)

Ps: Lordam co masz na myśli pisząc "zwykłe niebieskie" ???
http://akwarystyka-wielkopolska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Topic Author
kacperek167
Posty: 16
Rejestracja: 23 kwie 2013, o 13:46

Re: Pomoc w rozmnażniu zbrojnika"niebieskiego"

Post autor: kacperek167 »

Napowietrzanie jak mam rozumieć ?? Bąbelki powietrza czy wystarczy ruch wody ?? Bo mój ustawiłem tak żeby robił taki troche potok we wodzie ;p
Awatar użytkownika

OCrushek
Posty: 156
Rejestracja: 22 sty 2013, o 16:31

Re: Pomoc w rozmnażniu zbrojnika"niebieskiego"

Post autor: OCrushek »

Jak najwięcej bąbli powietrza- im mniejsze tym lepiej. Przykładowo w moim akwa , ruch wody wywołuje Eheim 2226 ale dodatkowe napowietrzanie zapewnia ukryty za korzeniami "pat mini" z AQUAELa .
http://akwarystyka-wielkopolska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Pomoc w rozmnażniu zbrojnika"niebieskiego"

Post autor: Lordam »

Oczywiście miałem na myśli zwykłe ancistrusy sp. już poprawiam ;)
Silnie napowietrzona woda i ruch wody pomaga uzyskać tarło z racji imitacji nurtu rzeki.
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Pomoc w rozmnażniu zbrojnika"niebieskiego"

Post autor: zgudzia »

Witam.
daj jakies foty moze poprostu twoje pupile są za małe badz jest problem z płciami. No i parametry jakie masz? masz testy? długo stoi akwa? jak długo czekasz na tarło u rybek? innymi słowy długo siedza bez amorów?:)
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
ODPOWIEDZ