Rozmnażanie panaqolusal169

Wszystko o najlepszych warunkach do rozmnażania zbrojników

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
Kwas
Posty: 88
Rejestracja: 7 gru 2016, o 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Rozmnażanie panaqolusal169

Post autor: Kwas »

Witam. Jak w temacie chciałbym porozmawiać o próbach rozmnażania glonojadow z rodzaju panaqolus. Wielu z was (mi również) udało się uzyskać potomstwo u hypancistrusow czy peckolti. Ale nie zauważyłem tu tematów na temat panaqolus. Od dwóch lat jestem w posiadaniu panaqolus l169. Zakupiłem je 2 lata temu jako maluchy 4-5cm. Teraz są juz prawdopodobnie dorosłe i będę się starał je rozmnozyc. Mam 6 osobników ciężko mi powiedzieć czy to samce, samice. Jeśli ktoś z was wie jak rozpoznać płeć u tych pięknych ryb, byłbym wdzięczny. Wyczytałem ze lubią bardzo dobrze napowietrzona kwaśną wodę. Jeśli ktoś z was ma doświadczenia co do tego gatunku fajnie jakby się podzielił kawałkiem swoich doświadczeń :)

Mroczny_Kubek
Posty: 24
Rejestracja: 9 sty 2019, o 12:06

Rozmnażanie panaqolusal169

Post autor: Mroczny_Kubek »

Od niedawna mamy L398 Panaqolus tankei 6 szt.Mogę podpowiedzieć jak my je trzymamy może pomorze ci to z twoimi Panaqolusami. Woda jest bardzo miękka KH 1-3 GH <5 ph 6.0- 6.2 temp 26'C .Rozbieżności wynikają z dokładności testu.Ryby pochodzą z Rio Xingu mają więc masę kryjówek z kamieni i korzeni -rośliny nie są wymagane bo w Rio Xingu nie ma roślin ,przynajmniej tam gdzie żyją nasze Panaqolusy .Ryby dostają karmę żywą (są bardziej mięso niż roślinożerne ) tubifex ,ochotka ,wazonkowiec do tego tabletki ze spiruliną ,moringą , białkowe dla glonojadów (ważne aby zawierały mięso ryb ,bo w naturze lubią sobie poskubać zdechlaka) oraz kulki z much Hermetia illucens .W akwarium jest sporo drewna róznych gat drzew :moringa ,katapa,mangrowiec ,dąb ,brzoza,( oczywiście butwiejące) i do tego liście: katapa,moringa ,dąb ,róża,brzoza, wisnia,pokrzywa,winorośl ,bananowiec .Niedawno wprowadziłem tam krewetki więc powoli dodaje plankton mrożony :dafnia ,artemia ,cyklop .Daję ci link do naszego zbiornika z Panakolusami .Na filmiku rybek raczej nie widać ( wybitnie nocne stwory) ale powoli kręcę materiał o nich to dam znać jak opublikuję.
Mam nadzieję że ten tekst jakoś ci pomoże ,choć hodujesz inny gatunek.


Pozdrawiam !!!
Mroczny&Kubek
Nieba nie ma , piekło to Ziemia

Mroczny_Kubek
Posty: 24
Rejestracja: 9 sty 2019, o 12:06

Rozmnażanie panaqolusal169

Post autor: Mroczny_Kubek »

Zapomniałem :(.Daj wrzutkę ze zdjęciem to mogę ci coś więcej powiedzieć .Bo na necie pod twoim numerem wyświetlają się albo Panakolus tankei L398 albo Panaqolus sp L397 .W systematyce tych ryb jest sporo zamieszania więc bez zdjęcia ciężko doradzić ci jakiś konkretny artykuł czy stronkę
Nieba nie ma , piekło to Ziemia
ODPOWIEDZ