Młode zbrojniki

Wszystko o najlepszych warunkach do rozmnażania zbrojników

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
hypan
Posty: 41
Rejestracja: 16 cze 2013, o 09:37

Młode zbrojniki

Post autor: hypan »

Ciekawi mnie jak postępowac z młodymi zbrojnikami.
Czy mozna odchować młode do 3-4cm w kotniku który bedzie w akwarium gdzie się wykluły?
Czy konieczne jest aby młode żyły,dorastały, w osobnym akarium?
Pytam bo nie zawsze jest mozliwość postawienia drugiego akwarium a ciekawi mnie czy ryby normalnie dorosną to tych 3-4 cm w kotniku takim sporym który wisi w akwarium

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Młode zbrojniki

Post autor: szot »

W akwariach hodowlanych młode są z rodzicami kilka miesięcy razem to przy dobranych parach a gdy chce aby dobrała się para to 3-8 sztuk idzie do zbiornika hodowlanego i jak dobierze się parka to resztę odławiam a w akwa ogólnym to tak stosuję kotnik i im większy tym lepszy ;) i ja osobiście nie polecam długo trzymać młode w kotniku bo skarłowacieją.
Ja mam tak zrobione akwaria hodowlane że w każdej chwili mogę go przedzielić (przegroda że szkła połaczona z bardzo bardzo drobną siatką i to stosuję w razie potrzeby ) a każda cześć ma swój filtr gąbkowy ale woda jest tzw.jedna.
Ja osobiście coraz częściej stosuję metodę tzw. naturalną młode z rodzicami ;) wyjątek stanowi akwarium ogólne gdzie stosuję kotnik .(ale też jestem też w trakcie robienia bardzo dużego kotnika)
ODPOWIEDZ