Pokarmy dla L183

Pokarmy,przepisy własne

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
DanielP
Posty: 122
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa/Szczaki

Pokarmy dla L183

Post autor: DanielP »

Witam. Choć temat karmienia zbrojników poruszany jest dość często to ciągle mam wątpliwości. Konkretnie to chodzi mi o alternatywy dla gotowych produktów w tabletkach. Choć mam ich kilka rodzajów różnych firm to chciałbym jeszcze tą diętę urozmaicić ale nie kosztem zdrowia ryb.Dużo czytałem o warzywach ale nie wiem jakie wybrać?Możecie cos polecić?Nie chcę eksperymentować na L183 gdyż są dla mnie zbyt cenne. Posiadam traumatyczne doświadczenia z przeszłości gdy próbowałam nakarmić zwykłego ancistrusa sp surowym ogórkiem ze sklepu. Efekt był taki,że ogórek nabity na łyżeczkę leżał w akwarium całą noc i zbrojasy za kilka dni padły a w wodzie był zakwit pierwotniaków. Gdzie i jakie dokładnie ,,zdrowe" warzywa kupić dla zbrojasów??Nie mam żadnych pewnych miejsc z których mógłbym je nabyć:-(Słyszałem,że dobre są mrożonki hortexu...
Sturisoma aureum, L201 big spot, L333 white.

klawisz
Posty: 104
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:23

Pokarmy dla L183

Post autor: klawisz »

Ja karmiłem swoje zbrojasy cukinią bio z Lidla.

Kwas
Posty: 88
Rejestracja: 7 gru 2016, o 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Pokarmy dla L183

Post autor: Kwas »

Popisuje sie pod cukinią:)
Biorę cukinię kroję ja na pół następnie sparzę wrzątkiem i nabijam na szpikulec.
Zbrojniki jedzą z wielkim apetytem.
Przetetowane mam na ancistrusach i panaqoluach:) a nawet i peckoltie l134 żerowały ochoczo:)
Ogórka też jadły, próbowałem z marchewką i papryką wszystko jadły z chęcia z czego cukinie najlepiej:)

Topic Author
DanielP
Posty: 122
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa/Szczaki

Pokarmy dla L183

Post autor: DanielP »

Dzięki za podpowiedzi. Jutro ją kupię i będę testował:-)Mogę zostawić ją na całą noc w akwarium czy lepiej karmić w dzień?
Sturisoma aureum, L201 big spot, L333 white.

klawisz
Posty: 104
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:23

Pokarmy dla L183

Post autor: klawisz »

Zbrojniki najbardziej aktywne są w nocy

adams2121
Posty: 119
Rejestracja: 8 lis 2014, o 17:27
Lokalizacja: Białystok

Pokarmy dla L183

Post autor: adams2121 »

U mnie cukinia zostaje dopóki nie zjedzą do końca.
Możesz też podawać suszoną pokrzywe, jarmuż, szpinak, liście sałaty.
Warzywa kupuje na targu, gdzie nie liczy się wychodowanie w 2 miesiące, tylko jak urośnie to nadaje się do sprzedaży. Sprzedaje producent. Babcia /dziadek którzy sobie dorabiaja.

Topic Author
DanielP
Posty: 122
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa/Szczaki

Pokarmy dla L183

Post autor: DanielP »

Dziś byłem po cukinię(bio) dla zbrojasów w Lidlu ale jak nie było tak więc kupiłem ją w Auchanie:-)Pakowana jest po trzy sztuki i tu nasuwa się pytanie bo nie chciałbym aby się zmarnowała a moje zbrojasy nie są w stanie jej tak szybko zjeść, czy mogę pokroić ją w kostkę i zamrozić,nie wyjdzie mi z tego papka?
Sturisoma aureum, L201 big spot, L333 white.

adams2121
Posty: 119
Rejestracja: 8 lis 2014, o 17:27
Lokalizacja: Białystok

Pokarmy dla L183

Post autor: adams2121 »

Nigdy nie mroziłem cukinii, raczej świeżą podaję.
Czasem delikatnie sparze tylko.

Topic Author
DanielP
Posty: 122
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa/Szczaki

Pokarmy dla L183

Post autor: DanielP »

Póki co L183 i sturisomy gardzą cukinią. Jak je przekonać,głodówką? Natomiasr ancistrusy sp. red super się nią zajadają:-)
Sturisoma aureum, L201 big spot, L333 white.

Cinek_
Posty: 58
Rejestracja: 21 maja 2017, o 06:07
Lokalizacja: Pyrlandia

Pokarmy dla L183

Post autor: Cinek_ »

Głodówka - nie ma mowy :evil: , tak tak jakby ktoś Cię zmuszał byś jadł coś za czy nie przepadasz, jeśli masz je z redami może z biegiem czasu przekonają się do cukini. Pozostaje czekać i próbować innych warzyw :)
Cinek_
ODPOWIEDZ