Grindal i micro

Pokarmy,przepisy własne

Moderator: Moderatorzy


Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Grindal i micro

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Dziękuję za odpowiedź - będę wiedział na przyszłość
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

Killifish
Posty: 25
Rejestracja: 3 lut 2013, o 17:11

Re: Grindal i micro

Post autor: Killifish »

A ja polecam tzw. bananowce. Świetny pokarm i nie ma z nim najmniejszych problemów. Mało popularny w Polsce. Do tego własne hodowle żywego pokarmu, od muszek owocówek po gupiki, którymi powinniśmy karmić mięsożerne zbrojniki.

pkucaba
Posty: 6
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:36
Lokalizacja: W-wa

Re: Grindal i micro

Post autor: pkucaba »

Killifish pisze:A ja polecam tzw. bananowce.
Szerzej proszę ? Chodzi o banany?

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Grindal i micro

Post autor: Olgierd »

Nicienie- bananowce, rosną o połowę mniejsze niż nicienie mikro. Hoduje się je na papce z bananów.

Killifish
Posty: 25
Rejestracja: 3 lut 2013, o 17:11

Re: Grindal i micro

Post autor: Killifish »

Z uwagi na liczne wątpliwości i nadinterpretacje ze strony głównie użytkownika Aleksander Stefaniak, wyjaśnię i oświecę nie tylko jego osobę w kwestii mojego powyższego wpisu, czyli...

"Do tego własne hodowle żywego pokarmu, od muszek owocówek po gupiki, którymi powinniśmy karmić mięsożerne zbrojniki."

Tylko człowiek nie mający pojęcia o pokarmach żywych będzie szukał w tym stwierdzeniu 3 dna.
jak wygląda hodowla muszki owocówki opisywać nie ma sensu, zainteresowani mogą sobie poszukać. Ja stosuje zacier jabłkowy z dodatkiem węglowodanów - agar-agar i skrobia pszenna, do tego fruktoza dodatkowo.
Jak to jednak jest z karmieniem?
Przeczytał "muszka owocówka" i w swoim małym misiowym rozumku wydedukował, że to ten owadek mały co nad owocami lata :mrgreen:
No tak, ale już przysłowiowy miś o małym rozumku nie wpadł na to, że ów owad ma swoje stadia rozwojowe i można karmić ryby, w tym zbrojniki, różnymi stadiami. Ba, nie wpadł na to, ze hodowcy profesjonalni nie używają muszek które widuje w kuchence swojej jak zostawi owoce, tylko odmianami muszki, jak chociażby najbardziej popularna Amber, które to odmiany skrzydełek nie mają w postaci dorosłej i toną cudownie w wodzie :D O dziwo formy larwalne także, które są nawet lepsze dla mięsożerców, patrząc na stosunek białko/tłuszcze/węglowodany.

Tak dla potomnych podam może jaki jest bilans w podstawowych pokarmach naturalnych:

białko/tłuszcze/węglowodany - odwodnionych pokarmów naturalnych (różnice, czyli przykładowo u artemii naupliusy: 18-26, wynikają z rożnych gatunków artemii:

wrotki (26,3/2,4/32,3)
grindal (70,3/15,2/9,8)
rurecznik (32,9/15,6/14,6)
rozwielitka naupliusy (58/6,4/18,5) warto zwrócić uwagę na różnice z formą dorosłą! Jaką dajecie? ;)
rozwielitka dorosła (60,4/21,8/1)
artemia - naupliusy (61 - 64/18 - 26/0)
ochotka (48/14/23)
oczlik (71 - 72/24/3,5)
SERCE WOŁOWE (76,8/16,8/0)
żółtko jaja kurzego (32/62,8/0)
białko jaja (100/0/0)
rzęsa wodna (18,2/3,9/31,7)

Może wystarczy, mam dla innych także i o muszce w różnych stadiach też :shock: .Co miś może z tego wywnioskować? Patrzy na ochotkę i serce wołowe i widzi co? Serce ma więcej białka, podobnie tłuszczy i zero węglowodanów! Jak się tylko miś zastanowi nad pochodzeniem białek (aminokwasów) i tłuszczy w ochotce i w sercu, to zrozumie co ryba, każda ryba jest w stanie strawić.

Zapytany zostałem, jak sądzę pod wpływem szkolenia Tetry, o aminokwasy. Otóż każda ryba, musi mieć dostarczone następujące aminokwasy: arginina, histydyna, izoleucyna, leucyna, metionina, fenyloalanina, lizyna, treonina, tryptofan, valina.
Ile tych aminokwasów powinno być w diecie, zależnie od preferencji i RILu, to może szkoleniowcy się wypowiedzą, bo coś liznęli na szkoleniu ;) Tylko nie szukajcie w wiki i tego typu źródłach, bo inne aminokwasy są dla ryb a inne dla ludzi i inne są syntetyzowane wciele ryby, ba, nawet na różnych stadiach rozwoju ryby! Człowiek to ssak, tak jak krowa, jak jej serce, no ewolucji się nie oszuka i ryba trawić ssaka nie może, chociaż rośnie jak głupia, to nie o to chodzi aby tuczyć i rozmnażać na mięsie, to może każdy mając ryby hodowlane. Podobnie hormonami.

O witaminie E też coś tam wspominane było, cóż... ile jej w pokarmach sztucznych i w jakiej formie to wiem, jak podawać i jaką (pochodzenie jest ważne)do karm własnych typu shrimp-mix też wiem, ale opieram to na wynikach badań. Co ryba je, mówią nam jej opisy naukowe i badania. Słyszeliście o badaniach na zbrojnikach? A są takie, może trzeba za nie zapłacić 30$ i przyślą ale otwierają oczy.

pkucaba bananowiec to tak jak napisał Olgierd małe stworki, świetny pokarm. Jeśli chcesz, to napisz do mnie.

Jeśli coś mam jeszcze wyjaśniać to proszę napisać. O witaminach mogę długo, do obrzydzenia ;)

A swoje ryby, cóż, może pokaże na tym forum, wystarczy mi opinia jednak Olgierda i tego typu ludzi, który ryby miał od mojej osoby, chyba jako jedyny w PL niektóre gatunki, ja słucham jego rad, on moich, nie muszę nic na pokaz robić, bo to że pokaże swoje ryby nie oznacza, że wiem jak o nie dbać, to że pokaże moje auto nie świadczy że jestem cool, to trochę dziecinne rozumowanie.

Pozdrawiam <mam mało czasu aby tu zaglądać, zajmuję się 2 imprezami akwarystycznymi teraz, zatem cierpliwości jeśli nie odpowiem szybko>

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Grindal i micro

Post autor: Aleksander Stefaniak »

I znowu nie dowiedziałem się bo Killfish unika odpowiedzi jakie Aminokwasy egzogenne zawarte w muszkach i w jakich ilościach są tak niezbędne zbrojnikom by właśnie te muszki podawać!!!
Rozmówca unika odpowiedzi bo nie karmił nigdy zbrojnika a larwa muszki pływa tak więc taki z niej pokarm dla zbrojnika jak z koziej D trąba to tak by już wszyscy wiedzieli.
Ale dalej czekam na konkretną odpowiedź o zawartość aminokwasów w muszkach które wg killifisha są aż tak ważne w ich żywieniu. porównamy to wówczas z dafnią bo chyba pan Killfish wie dlaczego z Dafnią?
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

Killifish
Posty: 25
Rejestracja: 3 lut 2013, o 17:11

Re: Grindal i micro

Post autor: Killifish »

Aleksander Stefaniak pisze:I znowu nie dowiedziałem się bo Killfish unika odpowiedzi jakie Aminokwasy egzogenne zawarte w muszkach i w jakich ilościach są tak niezbędne zbrojnikom by właśnie te muszki podawać!!!
Rozmówca unika odpowiedzi bo nie karmił nigdy zbrojnika a larwa muszki pływa tak więc taki z niej pokarm dla zbrojnika jak z koziej D trąba to tak by już wszyscy wiedzieli.
Ale dalej czekam na konkretną odpowiedź o zawartość aminokwasów w muszkach które wg killifisha są aż tak ważne w ich żywieniu. porównamy to wówczas z dafnią bo chyba pan Killfish wie dlaczego z Dafnią?
Naucz się pisać mój nick, bo widać nie wiesz nawet co oznacza. Po raz kolejny zwracam na to uwagę, to że nie szanujesz swoich rozmówców to jest wiadome.

Wymieniłem te, które każda ryba potrzebuje, proporcje są różne w zależności od RILu. Gdybyś troszkę pomyślał, to wiedziałbyś, że nie karmimy jednym pokarmem. Chodzi o profil aminokwasowy każdej ryby. I nie pisałem nigdzie, że muszki są tak ważne, jak to chcesz przedstawić. Napisałem, że można, karmią tym hodowcy i karmie ja. czytaj ze zrozumieniem. Z pożywką dla muszek dostarczę każdego aminokwasu (na tym polega fenomen tej muszki), tak samo jak każdego potrzebnego aminokwasu dodam do karmy. Ilość, jak pisałem, zależna od gatunku.

No dlaczego z dafnią? :)

Pisałem o larwie muszki, może nie wiesz ale ma postać czerwia. To nie poczwarka, ona jest później :lol:
Dorosła o której pisze także tonie. Pokarm można dać pod lustro wody, jeśli na to nie wpadłeś.

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Grindal i micro

Post autor: Olgierd »

Z tym podawaniem larw i form dorosłych czasami nie jest tak łatwo, ale można je zalać niewielką ilością żelatyny i następnie zamrozić.

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Grindal i micro

Post autor: Aleksander Stefaniak »

No cóż odpuszczam bo od Killa nic się na forum nie dowiemy o składzie aminokwasów muszek które według niego są tak niezbędne z żywieniu zbrojników.
A co do dafni panie kill to chodzi o przyswajalność, strawność i skład aminokwasowy.

Czyli powtórzę to co wszyscy na różnych forach - wiedza merytoryczna może gdzieś jest ale praktycznej zero.
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

albopilosum
Posty: 8
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:23

Re: Grindal i micro

Post autor: albopilosum »

Aleksander Stefaniak pisze:No cóż odpuszczam bo od Killa nic się na forum nie dowiemy o składzie aminokwasów muszek które według niego są tak niezbędne z żywieniu zbrojników.
A co do dafni panie kill to chodzi o przyswajalność, strawność i skład aminokwasowy.

Czyli powtórzę to co wszyscy na różnych forach - wiedza merytoryczna może gdzieś jest ale praktycznej zero.
Czytasz wgl to co ludzie do Ciebie piszą? Czy nie bardzo? Gdzie Killifish napisał że są NIEZBĘDNE?! ;) Właśnie TAKIE podejście jakie prezentujesz prowokuje spory i kłótnie a atmosfera na forum staje się coraz gorsza.....cóż.

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Grindal i micro

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Czytasz wgl to co ludzie do Ciebie piszą? Czy nie bardzo? Gdzie Killifish napisał że są NIEZBĘDNE?! ;) Właśnie TAKIE podejście jakie prezentujesz prowokuje spory i kłótnie a atmosfera na forum staje się coraz gorsza.....cóż.
Finał tego że to Kill czepiał się mnie co do serca wołowego pouczając że larwa muszek jest lepsza dlatego mam chyba prawo dopytać się killa by podzielił się obszerną wiedzą na temat wpływu muszek na żywienie zbrojników by forumowicze na tym skorzystali.
Ja karmiąc sercem zauważyłem zwiększenie liczby ziaren ikry u samic i w hodowli pozytywny wpływ w niewielkiej ilości.
Dlatego tłumacząc to wiedzą praktyczną chciałem dopytać killa który ciągle mnie i innych poucza by podzielił się swoją praktyczną wiedzą na temat wpływu muszek u swoich zbrojników i by w końcu pokazał nam swoje mnożone zbrojniki.
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone
ODPOWIEDZ