Grindal i micro

Pokarmy,przepisy własne

Moderator: Moderatorzy


Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Grindal i micro

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Czytasz wgl to co ludzie do Ciebie piszą? Czy nie bardzo? Gdzie Killifish napisał że są NIEZBĘDNE?! ;) Właśnie TAKIE podejście jakie prezentujesz prowokuje spory i kłótnie a atmosfera na forum staje się coraz gorsza.....cóż.
Finał tego że to Kill czepiał się mnie co do serca wołowego pouczając że larwa muszek jest lepsza dlatego mam chyba prawo dopytać się killa by podzielił się obszerną wiedzą na temat wpływu muszek na żywienie zbrojników by forumowicze na tym skorzystali.
Ja karmiąc sercem zauważyłem zwiększenie liczby ziaren ikry u samic i w hodowli pozytywny wpływ w niewielkiej ilości.
Dlatego tłumacząc to wiedzą praktyczną chciałem dopytać killa który ciągle mnie i innych poucza by podzielił się swoją praktyczną wiedzą na temat wpływu muszek u swoich zbrojników i by w końcu pokazał nam swoje mnożone zbrojniki.
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

albopilosum
Posty: 8
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:23

Re: Grindal i micro

Post autor: albopilosum »

Tak , masz prawo dopytać o wpływ muszek na rozwój zbrojników ale nie masz prawo wciskać mu czegoś czego nie napisał. Namiętnie podkreślasz, że uważa on, że muszki są NIEZBĘDNE do prawidłowego rozwoju zbrojników-gdzie? konkretny cytat.

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Grindal i micro

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Czyli tylko pan kill może mi wciskać że karmienie sercem wołowym które w niewielkim % w karmie daje zwiększenie liczby ziaren ikry co udowodniłem ma zły wpływ.
Ciesze się że widzisz tylko jedną stronę medalu!
Szkoda że nie widziałeś każdego przytyku na FB dział akwarystyka aż do momentu jak go zablokowałem a teraz mści się by udowodnić swoje racje.
Ma to zły wpływ na forum ale właśnie na tym mu zależy.
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

albopilosum
Posty: 8
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:23

Re: Grindal i micro

Post autor: albopilosum »

To zrób eksperyment z muszkami i udowodnij że są gorsze od mięsa. Nie bronie żadnej strony. Zwracam tylko uwagę na jakość prowadzenia dyskusji z Twojej strony. Wołanie o zdjęcia rozmnożonych zbrojników jest co najmniej bez sensu.

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Grindal i micro

Post autor: Olgierd »

Aleksandrze, uszanowałbyś chociaż prośbę Killifisha o nie przekręcanie nicku. Na chwilę obecną to jest tylko niepotrzebne zaognianie sytuacji, która ani forum ani Twojej osobie nie służy. Co jak co, ale moderator powinien dawać dobry przykład nawet w tak wątpliwych dyskusjach. :!:

Dodatkowo, chciałbym przypomnieć że to forum nie jest chyba związane z FaceBookiem, od którego wiele osób stroni i nie wie co się podziało między Tobą Aleksandrze, a Killifishem. Więc chyba dalsze pranie brudów z tego serwisu społecznościowego jest nie na miejscu.

P.S.
Zagadnienie szkodliwości, ba, nawet zbyt dużej kaloryczności pokarmów(nie wspominając już o profilach aminokwasowych itp.), mocno swojego czasu było studiowane przy tematyce płazów i gadów trzymanych w terrariach. I w niektórych przypadkach zwiększona płodność nie szła równocześnie ze zdrowotnością zwierzaków.

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Grindal i micro

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Chyba że zauważysz że pan kill nie jest hodowcą a po prostu lubi się czepiać.
Teraz jes najlepsze ja pokazuje swoje foty , mnożenie eLek. Nie będę robić bezsensownego testu tylko po to by mieć satysfakcję z tego co i tak już wiem a wpływ tego badania wpłynie negatywnie na ryby. Więc powiem za żadne skarby - bo dbam o kondycję i zdrowie ryb.

A po co on nie szanuje mojej prośby takiej że nie jesteśmy kolegami i pan Kill ma mówić Pan Aleksander Stefaniak a nie kolego co często się mu zdarza
Olgierdzie mały % pokarmu - doczytaj rząd 8% na kg podawany max 2razy w tyg.
Dwa z tego co wiem ryby okresowo odkładają tłuszcz na tzw suchy okres gdzie pokarmu brak - tu przyznasz chyba rację?
Trzy moje ryby mogę dać sobie rękę uciąć że ich kondycja jest sporo lepsza nawet od najlepiej hodowanych ryb.
Idę o zakład.
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

albopilosum
Posty: 8
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:23

Re: Grindal i micro

Post autor: albopilosum »

Teraz jes najlepsze ja pokazuje swoje foty , mnożenie eLek. Nie będę robić bezsensownego testu tylko po to by mieć satysfakcję z tego co i tak już wiem a wpływ tego badania wpłynie negatywnie na ryby. Więc powiem za żadne skarby - bo dbam o kondycję i zdrowie ryb.
Nie robiłeś testu i nie zrobisz, w takim razie na jakiej podstawie piszesz że będzie on miał naganny wpływ na ryby? Kończę, bo to bez sensu.

Co do fb, niestety profilu nie posiadam także nie znam Waszych potyczek. Widzę to co się dzieje TUTAJ...tak jak wiele innych osób. I niestety nie wygląda to najlepiej. Tyle z mojej strony. Żegnam.

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Grindal i micro

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Ponieważ dietę mam ustaloną a ryby regularnie się mnożą.
Co do testu karmiłem różnymi pokarmami a tym czym karmię teraz to wynik lat doświadczenia.
Dyskusja jest pożądana dlatego bardzo do niej zachęcam.
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Grindal i micro

Post autor: Olgierd »

Aleksander Stefaniak pisze: Olgierdzie mały % pokarmu - doczytaj rząd 8% na kg podawany max 2razy w tyg.
Dwa z tego co wiem ryby okresowo odkładają tłuszcz na tzw suchy okres gdzie pokarmu brak - tu przyznasz chyba rację?
Trzy moje ryby mogę dać sobie rękę uciąć że ich kondycja jest sporo lepsza nawet od najlepiej hodowanych ryb.
Idę o zakład.
Nawet 5-15% udział pokarmów zbyt kalorycznych potrafił skrócić życie niektórych płazów(w tym bardzo rzadkich drzewołazów) nawet o kilka miesięcy. Wyniki doświadczenia były przedstawione na jakimś zachodnim sympozjum terrarystycznym więc wątpię by to były jakieś bzdury. Nie wiem jak to działa w przypadku ryb, bo w naszej branży jest brak jakichkolwiek badań na rybach nie-konsumpcyjnych. A jeśli są wykonywane to dostęp do ich wyników jest płatny.
Substancje zapasowe są gromadzone przez całe życie jeśli tylko jest ku temu możliwość. Jeśli nie występują czynniki, które zmuszą ryby do spalenia tych zbędnych kalorii to będą obrastać w tłuszczyk do końca swoich dni, niestety.

I nie ferowałbym wyroków na temat larw oraz dorosłych muszek owocówek jako dodatek w diecie zbrojników, bo się wszyscy możemy zdziwić. :)

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Grindal i micro

Post autor: szot »

albopilosum pisze:Tak , masz prawo dopytać o wpływ muszek na rozwój zbrojników.
Ja też bym bardzo prosił kolegę Killifisha aby nam wszystkim bardziej wyjaśnił i pokazał karmienie swoich zbrojników aby zobaczyć jak to się robi może coś to nauczy nasz wszystkich ;) ale czy będzie chciał :?: i czy będzie miał na to czas :?:

klunio
Posty: 42
Rejestracja: 24 sty 2013, o 23:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Grindal i micro

Post autor: klunio »

Może nie mieć bo jest on chyba zbyt zabieganą osobą... Ja oprócz żywienia to czekam na jakieś zdjęcia jego ryb i juz nawet nie oczekuje że zaprezentuje rozmnożone ale chociaż by pokazal swoje baniaki :)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ