Bakteria?

Jak pomóc naszym podopiecznym

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
Kasieq
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2017, o 23:30

Bakteria?

Post autor: Kasieq »

Witam kochani. 2 dni temu zauważyłam dziwne zachowanie zbrojnika albino welon. Siedział na wylocie filtra i był osowiały . Na drugi dzień pojawiły sie czerwone plamy? Wylewy? Na ogonie i głowie odłowiony do odzielnego zbriornika i za radą doświadczonego hodowcy podałam urofuraginum. W ciagu 2 godzin jego stan drastycznie sie pogorszył gorzej było z minuty na minutę ryba padła na drugi dzień . Czy ktoś spotkał sie z czymś takim i czy leczenie całego zbiornika ( urofuragimum , zgaszone światło) daje mi jakąś gwarancje że reszta obsady ( zbrojniki, papuzie) przetrwają? Dodam Jeszce ze inne ryby nie wykazują oznak choroby. Dodaje zdjęcia z 2 dnia . chroba wykończyła go w pare godzin
Załączniki
PART_1511374634018.jpeg
PART_1511374634018.jpeg (51.04 KiB) Przejrzano 21010 razy

krisaczek
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2016, o 19:16
Lokalizacja: Katowice

Bakteria?

Post autor: krisaczek »

A sprawdziles ph, wygląda na zbyt kwaśna wodę.

Topic Author
Kasieq
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2017, o 23:30

Bakteria?

Post autor: Kasieq »

Nie sprawdzałam bo jest podane lekarstwo czy mimo testy wyjdą wiarygodne?

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Bakteria?

Post autor: szot »

Zastosuj lek o szerokim działaniu Sera Omniforte .

krisaczek
Posty: 43
Rejestracja: 13 mar 2016, o 19:16
Lokalizacja: Katowice

Bakteria?

Post autor: krisaczek »

Moim skromnym zdaniem wiedza na temat parametrów wody jest kluczowa.
W tym przypadku podałeś dodatkowo lekarstwo.
Przed zastosowaniem leku należy zbadać parametry wody. Różne lekarstwa stosujemy w różnym ph.
W trakcie leczenia parametry również się zmieniają.
Zbrojniki nie tolerują kwaśnej wody, to częsta przyczyna zgonu. Stąd moje pytanie o parametr y wody. Tymbardziej ze część lekarstw powoduje obniżenie e Ph.

Topic Author
Kasieq
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2017, o 23:30

Bakteria?

Post autor: Kasieq »

Wczoraj PODAŁAM omniforte dzisiaj wykonam testy.

Ikarum
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2017, o 09:06

Bakteria?

Post autor: Ikarum »

I jakie pH wyszło?

Topic Author
Kasieq
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2017, o 23:30

Bakteria?

Post autor: Kasieq »

8.4 ciut duze poza twardą wodą reszta parametrów ok. Padło mi ponad 30 szt ( wszystkie dorosłe) .. To choroba 2 znajome osoby miały to samo :( niestety nic nie pomaga zostało mi 8 szt wydawalo sie ze jest juz ok i znów to samo sie zaczyna

Ninaa19
Posty: 4
Rejestracja: 6 lis 2018, o 12:15

Bakteria?

Post autor: Ninaa19 »

Kasieq pisze: 20 gru 2017, o 03:44 8.4 ciut duze poza twardą wodą reszta parametrów ok. Padło mi ponad 30 szt ( wszystkie dorosłe) .. To choroba 2 znajome osoby miały to samo :( niestety nic nie pomaga zostało mi 8 szt wydawalo sie ze jest juz ok i znów to samo sie zaczyna
U mnie ostatnio jakaś bakteria sie zalęgła i całe moje akwarium nocy nie przetrwało. Jednego dnia mi padły 2 sztuki, dałam im lekarstwo, byłam przekonana, że już będzie okej wszystko, wstaje rano, a wszystkie ryby na powierzchni... Masakra... :cry:
Chcesz sprawdzić stan skóry głowy? Przeczytaj o tirchogramie tutaj: https://clinicacosmetologica.pl/zabieg/ ... ie-wlosow/
ODPOWIEDZ