Mój Złoty Graall

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy


arsik
Posty: 16
Rejestracja: 14 lis 2014, o 09:22

Mój Złoty Graall

Post autor: arsik »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Witam,
Jako, że zostałem "wplątany' w sprawę napiszę co napisali mi z Brazylii o miejscu odłowu tych pieknych ryb. Większość ryb (napisał mi 90%) została złowiona w Rio Aruri, pozostałe 10% to odcinek rzeki Rio Tapajos od Itaituba do Jacareacanga.
Ale ponadto napisał mi, że już od dawna, dawna nie łowi się tych ryb w samym Rio Jamanxim.

arsik
Posty: 16
Rejestracja: 14 lis 2014, o 09:22

Mój Złoty Graall

Post autor: arsik »

I jeszcze z wczoraj:


Topic Author
klawisz
Posty: 104
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:23

Mój Złoty Graall

Post autor: klawisz »

Obrazując miejsca odłowu tych L 134 to tak;
1. Itaituba na wysokości tej miejscowości rzeka Rio Jamanxim wpada do rzeki Rio Tapajos.
2. Rzeka Rio Aruri jest dopływem rzeki Rio Jamanxim w jej środkowym biegu.
Nasuwa się pytanie czy L 134 o standardowym wzorze złapana w rzece Rio Jamanxim to Jamanxim i odwortnie czy ryba złapana Rio Tapajos o wzorze Jamanxim to już jest zwykłym L 134.
Co rozstrzyga o przynależności do danego podtypu wzór czy miejsce złowienie. Strasznie mnie to nurtuje. Najważniejsze gdzie szukać odpowiedzi.

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Mój Złoty Graall

Post autor: Bratko »

Dla mnie co to za stwierdzenie zwykłe 134, moim zdaniem każda ryba jest wyjątkowa, Jamanxim są poprostu najrzadziej odławiane co jest przyczyną do końca nie wiem, sporo mam wiadomości od importerów z Niemiec i wiem że to bardzo pożądanie ryby ale dlaczego ich tam nie odławiają tego do końca nie wiem. Podobno są tam gatunki obięte ścisłą ochroną ale to są źródła tylko importerów, i hodowców. Nie ujmując Twoim rybom i Arsikowi że postarał się i takie piękne ryby sprowadził naprawdę są wyjątkowe, za jakiś czas trochę te plamy się zmienią ale i tak te ryby będą super.

rad-hc
Posty: 39
Rejestracja: 6 mar 2017, o 14:45
Lokalizacja: Starogard Gdański

Mój Złoty Graall

Post autor: rad-hc »

Z doświadczenia wiem ,że u większości zbrojników pasiastych z wiekiem pasy się zmieniają i dzielą ,co pokazuje ,że u tych osobników juz raczej nie powstaną pasy Tradycyjne L-134 tej wielkości mają raczej regularny wzór,więc jest to na oko inna odmiana tej Peckolti, ale jaka to można dyskutować jednak pewne jest ,że to rodzynek ;) liczę na maluchy

Auchtorf432
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2017, o 11:09

Mój Złoty Graall

Post autor: Auchtorf432 »

zazdroszczę, piękny gatunek
ODPOWIEDZ