Mój Złoty Graall

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
klawisz
Posty: 104
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:23

Mój Złoty Graall

Post autor: klawisz »

Chciałbym przedstawić długo wyczekiwane przez ze mnie ryby , L 134 Rio Jamanxim. Duży pokłon i wyrazy wdzięczności za wytrwałość Arturowi z Akwapasji. To dzięki niemu kolejny akwarysta spełnił swoje marzenie. Teraz szczegóły;
Rozkład płci prawdopodobny; 3 samce i 7 samic
Wielkość nie mierzyłem ryb ale są miedzy 7- 9 cm
Na razie wystawiam 2 zdjęcia, ryby wpuszczone wczoraj do baniaka;
DSC_2712.JPG
DSC_2712.JPG (396.09 KiB) Przejrzano 17028 razy
DSC_2704.JPG
DSC_2704.JPG (420.05 KiB) Przejrzano 17028 razy
Ostatnio zmieniony 9 lip 2017, o 16:32 przez klawisz, łącznie zmieniany 1 raz.

DanielP
Posty: 122
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa/Szczaki

Mój Złoty Graall

Post autor: DanielP »

Gratuluję wytrwałości i nowego nabytku!:-)
Sturisoma aureum, L201 big spot, L333 white.

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Mój Złoty Graall

Post autor: Bratko »

Kolego u Arsika nie widziałem żeby miał w ofercie Jamanxim więc skąd ta nazwa z czego się orientuję to one nie są takie łatwe do zdobycia, nie sugeruj się łatami bo one się jeszcze zmienią.

Topic Author
klawisz
Posty: 104
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:23

Mój Złoty Graall

Post autor: klawisz »

Przepraszam bardzo wszystkich forumowiczów za wprowadzenie w błąd przez moją osobę. Kolega Bratko ma racje ale nie do końca. Moje L 134 nie pochodzą z rzeki Rio Jamanxim alej je dopływu Rio Aruri. Nie wiem jaką systematykę przyjmiemy co do oznaczenia tych ryb. Zaraz poprawię przy nazwie gatunku miejsce występowania. Jeszcze mała dygresja, nie spotkałem się jeszcze z tym żeby L 134 w trakcie swojego dorosłego życia zmieniały wzór. Mogę się mylić. Jeszcze raz przepraszam, zbyt bardzo byłem podniecony widokiem tych ryb żeby zapytać się o dokładne pochodzenie . Bratko dziękuje że zmobilizowałeś mnie do sprawdzenia tego. Zimny kubeł wody jest bardzo potrzebny w chwili zbyt dużego zadowolenia.

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Mój Złoty Graall

Post autor: Bratko »

Nie napisałem tego żebyś przepraszał tylko dla tego że ja wiem jak bardzo ciężko dostać 134 Jamanxim sam je szukałem w całej Europie 5 lat i cena zaczyna się od 70€ za ryby takich rozmiarów jak posiadasz, przynajmniej sobie poczytałeś i to bardzo duży plus, co do zmian w ubarwieniu sam za jakiś czas zobaczysz lecz to wcale nie jest negatywne, te ryby same w sobie są przepiękne czy w pasy czy w łaty czy w kropy, żółte, zielonkawe po białe. Akurat ta odmiana którą posiadasz jest najbliższa mojemu sercu, ryby są piękne i jak będziesz dbać o nie to one Ci się odwdzięczą.

Topic Author
klawisz
Posty: 104
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:23

Mój Złoty Graall

Post autor: klawisz »

Bratko w/g mnie na forum powinny pojawiać się tylko rzetelne i sprawdzone informacje, dzięki temu budujemy bank informacji dla innych osób zakażonych L-chorobą. Mam nauczkę najpierw sprawdź na 100 % a potem publikuj. Tylko to Jamanxim to stan ubarwienie czy miejsce w który wyłowiono ryby?

Topic Author
klawisz
Posty: 104
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:23

Mój Złoty Graall

Post autor: klawisz »

Foto spam
DSC_2768.JPG
DSC_2768.JPG (402.13 KiB) Przejrzano 16958 razy
DSC_2744.JPG
DSC_2744.JPG (379.91 KiB) Przejrzano 16958 razy
DSC_2735.JPG
DSC_2735.JPG (458.24 KiB) Przejrzano 16958 razy
Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Mój Złoty Graall

Post autor: yahu »

Miejsce odłowu ryby.
Jamanxim to ujście Rio Tapajos gdzie głównie odławiają L134...

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Mój Złoty Graall

Post autor: Bratko »

No właśnie z Rio Tapajos jest sporo ryb tego gatunku odławiana i w różnych odmianach kolorystycznych, ryby z Jamanxim są bardzo rzadko spotykane w sprzedaży.

arsik
Posty: 16
Rejestracja: 14 lis 2014, o 09:22

Mój Złoty Graall

Post autor: arsik »

Witam,
Jako, że zostałem "wplątany' w sprawę napiszę co napisali mi z Brazylii o miejscu odłowu tych pieknych ryb. Większość ryb (napisał mi 90%) została złowiona w Rio Aruri, pozostałe 10% to odcinek rzeki Rio Tapajos od Itaituba do Jacareacanga.
Ale ponadto napisał mi, że już od dawna, dawna nie łowi się tych ryb w samym Rio Jamanxim.
ODPOWIEDZ