Nowy zbiornik - Hypancistrusy +

Warunki w jakich żyją nasze glusie

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
kamatosek
Posty: 11
Rejestracja: 4 wrz 2015, o 10:15

Nowy zbiornik - Hypancistrusy +

Post autor: kamatosek »

Planuje odpalić nowy duży zbiorniczek i zostanawiam sie narazie nad techniką filtracyjna

Auto Podmianami wody

Sump czy kubły.

Akwarium bedzie miało wymiary 200*60*60CM

W akwarium napewno będą grasować L260 (stado 8 sztuk)
Jako dodatkowe ryby zostanawiam się na Paletkami lub innymi nieagresywnymi Pielęgnicami

Na tapecie obecnie jest wrocławska firma

http://www.argusakwarystyka.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy ktoś z kolegów używa systemu automatycznej podmiany wody ?

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Re: Nowy zbiornik - Hypancistrusy +

Post autor: Bratko »

Szykuje się bardzo piękny zbiornik , musisz się zastanowić ponieważ to 720L i te 8 sztuk Hypancistrusa L-260 zginą w tak wielkim akwarium ponieważ te osobniki rosną max 10cm samce a samiczki 9cm . Między kryjówkami i korzeniami nie będzie ich praktycznie widać , proponował bym zwiększyć grupę lub wprowadzić jeszcze jeden gatunek np. Peckoltię L-134 oraz sturisomy te ryby chętnie wychodzą do jedzenia i widać je w akwarium . Pamiętaj też że hypancistrusy lubią się krzyżować to tylko tak na przyszłość jak byś chciał sobie dobrać jakieś hipki do tych 260 . Co do filtracji poczytaj sobie na forum Cichlidae.pl tam ludzie mają takie potężne akwaria i wszystkie techniki filtracji są opisane bardzo dokładnie . Ja też sobie tam czytam bo niebawem będę stawiał takie akwarium jak twoje tylko typowo zbrojnikowe dla dużych ryb takich 25-35cm

Topic Author
kamatosek
Posty: 11
Rejestracja: 4 wrz 2015, o 10:15

Re: Nowy zbiornik - Hypancistrusy +

Post autor: kamatosek »

Nie opisalem obsady do konca :)

Bedzie tak Dorosłe

8 * L260
4 * L333
3 * L340

4-6 Pielegnic

Na dno piasek kwarcowy teraz mam zwirek 3mm ale jakos mi sie tak opatrzył,

Dużych zbrojników nie chce mam uraz po syfiących L204 Panaqua

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Re: Nowy zbiornik - Hypancistrusy +

Post autor: Bratko »

Fakt 204 to brudasy pierwsza klasa, miałem kiedyś dość pokaźną grupę nawet doczekałem się ikry. Moim zdaniem 340 i 333 to będą ryby które ci się skrzyżują jestem prawie pewien , ale za to są odważne i chętnie pokazują się w akwarium .
Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: Nowy zbiornik - Hypancistrusy +

Post autor: yahu »

Zostaw L260 i dorzuć z 8 szt L134 i będzie fajnie.
L260 bardzo ładny zbrojnik ale z drugiej strony chyba najbardziej skryty z tych co wymieniłeś...w sumie hypki tak mają, a z czasem,jak się już oswoją to wtedy częściej je widać.
Ogólnie możliwości masz super, jeżeli chodzi o dno.Masz możliwość założenia większych grup zbrojników a to skutkuje tym że będą chętniej sie pokazywać no i można zauważyć różne ciekawe zachowania

KierowcaBombowca
Posty: 85
Rejestracja: 24 mar 2015, o 20:07

Re: Nowy zbiornik - Hypancistrusy +

Post autor: KierowcaBombowca »

L 134 to także bardzo skryte zbrojniki -już więcej widuje L183 niż 134 u siebie.

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Re: Nowy zbiornik - Hypancistrusy +

Post autor: Bratko »

Moje 134 nie mają problemu z pokazywaniem się i bez problemu robię im zdjęcia , może masz źle skonstruowane akwarium że Twoje 134 nie czują się w nim pewnie
Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: Nowy zbiornik - Hypancistrusy +

Post autor: yahu »

Ancistrusy ogólnie się bardziej pokazują...a tak poza tym zbrojnik to ryba aktywana przede wszystkim nocą,to chyba wszystko wyjaśnia. :)
Patrząc na L134 to widuje je bez problemu,nie są tak skryte jak hypancistrusy.Na pewno znaczenie ma też ilość ryb w danym gatunku..

wahol
Posty: 60
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 22:57
Lokalizacja: Buk

Re: Nowy zbiornik - Hypancistrusy +

Post autor: wahol »

U mnie znaczenie ma przede wszystkim oświetlenie. Jeśli mam włączoną belkę rybki siedzą skryte ale gdy zrobię ciemniej to wszystkie wychodzą i śmiało można obserwować. Mam też automatyczną podmianę wody, z której jestem niezmiennie zadowolony bo już nie muszę latać z wiaderkami:)

Topic Author
kamatosek
Posty: 11
Rejestracja: 4 wrz 2015, o 10:15

Re: Nowy zbiornik - Hypancistrusy +

Post autor: kamatosek »

L134 napewno zagości umnie musze tylko upolować Dobraną Pare maluchów nie chcę za wolno rozną Hypancistrusy :P
ODPOWIEDZ