Rozmnażanie sturisom aureum

Wszystko o najlepszych warunkach do rozmnażania zbrojników

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika

Topic Author
Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Rozmnażanie sturisom aureum

Post autor: Lordam »

Wczorajszej a w zasadzie dzisiejszej nocy ryby spłatały mi psikusa i około godziny 1 w nocy jak zacząłem się uczyć na egzamin zaczęły szaleć po całym akwarium konkretnie 1 samiec + 2 samice.
Wiedziałem że coś się święci i tak około godziny 2 zaczęło się tarło które trwało do godziny 15-16 w sumie ponad 12 godziny.
Tarło było bardzo energiczne, samice niezwykle nachalne, najpierw samiec wytarł jedną samicę po kilku godzinach drugą.
Ikrę złożyły na rurce od filtra wew.
Jaj jest w sumie podejrzewam że z 60 :O część z nich spadła i zebrałem ją wężykiem.
Rura od filtra jest w podwieszonym siatkowanym kotniku w akwarium z ancistrusami l-183
Oczywiście kamień napowietrzający podbija powietrzem ikrę.
Na koniec film z przygotowania do tarła i zdjęcie kotnika
Będę się starał aktualizować, trzymajcie kciuki.
" onclick="window.open(this.href);return false;
Załączniki
20140203_202646.jpg
(123.13 KiB) Nie pobierany
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Rozmnażanie sturisom aureum

Post autor: zgudzia »

Trzymam kciuki i czekam na wiecej fotek ;)
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
Awatar użytkownika

Topic Author
Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Rozmnażanie sturisom aureum

Post autor: Lordam »

Witam
Z poprzedniego tarła niestety nic nie wyszło, około 2 tyg temu było kolejne, tym razem jaja zostały z ojcem. Jest teraz około 20 szt. młodych które mają około 5-7 dni w zależności od tego kiedy się wykluły. Obecnie samiec siedzi z kolejną ikrą z którego jest zdjęcie.
Załączniki
IMG_3189.JPG
(149.41 KiB) Nie pobierany
IMG_3114.JPG
(286.64 KiB) Nie pobierany
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

piotrekr14
Posty: 58
Rejestracja: 20 paź 2014, o 19:14
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Rozmnażanie sturisom aureum

Post autor: piotrekr14 »

Witam . Kupiłem parke sturisom od Dominika (Bratko) ryby z odłowu . Już po tygodniu od wpuszczenia do akwarium miałem ikre . Było tego zaledwie kilka ziarenek i rano nie było po nich śladu .Minął kolejny tydzień i znów ikra :) tym razem około 30 sztuk na szybie w akwarium ogólnym . Juz widać poruszające się zarodki czy jak to tam nazwać :) ,i teraz mam pytanie . Co zrobić by odłowić w bezpieczny sposób i kiedy ? przed wykluciem czy po ? boje sie ze jak sie wyklują to opadną na dno i nie dam rady ich wyzbierać albo coś je zeżre np inne zbrojniki ,młode opadają na dno czy trzymają sie szyby jak ikra ? Może głupie pytania ale jak to sie mówi ,kto pyta nie błądzi :D
dzięki za odpowiedz i pozdrawiam Piotrek
ODPOWIEDZ