Identyfikacja zbrojnika

Pisz o wszystkim i o niczym nawet jeśli temat nie jest związany z akwarystyką

Moderator: Moderatorzy


zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Identyfikacja zbrojnika

Post autor: zgudzia »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Nie no zartuje sobie ;)
osobiście tez sie nie upieram ze zrobi sie z tego samiec poprostu mówie jak było u mnie ;) po nad miesiac czekałem az pojawi sie ikra a tu z samicy zrobił mi sie samiec i zaczeły sie lac :lol: he he
zycze zeby była samiczka bo sa droższe i ciezej dostac ;)
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
Awatar użytkownika

Pannanikt001
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2013, o 23:00
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Identyfikacja zbrojnika

Post autor: Pannanikt001 »

Zakładać się można o przekonanie :D

Topic Author
jgoluch
Posty: 9
Rejestracja: 26 sty 2013, o 00:34
Lokalizacja: Warszawa | Puławy

Re: Identyfikacja zbrojnika

Post autor: jgoluch »

Obgotowany brokuł - rewelacja!
Choć reszta obsady również ochoczo się do niego dobiera.
Jutro spróbowałbym z marchewką.
Jak często stosować warzywną dietę? (na przemian z tabletkami, spiruliną i karmą dla reszty obsady)
Pozdrawiam Jaco G
72l | WWA
118l | LPU
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Identyfikacja zbrojnika

Post autor: Kwiatek »

Pamiętaj oby nie przesadzić z ilością ja kiedyś pozostawiłem za duża ilość kalafiora to w akwa z maluchami rano nie ruszało się nic.Nie ma co przeginać za bardzo.Możesz im podawać z 2-3 razy w tygodniu.Podaj ogórka zielonego tylko najlepiej przekruj go na pół
15xL46

Topic Author
jgoluch
Posty: 9
Rejestracja: 26 sty 2013, o 00:34
Lokalizacja: Warszawa | Puławy

Re: Identyfikacja zbrojnika

Post autor: jgoluch »

Podałem dwa takie "grzybki" (2x2cm), jednak reszta rybek pomogła się z tym rozprawić w kilka minut.
Rozumiem, że tego ogórka, to tylko taki mały fragment, jak na 1 osobnika?
Pozdrawiam Jaco G
72l | WWA
118l | LPU
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Identyfikacja zbrojnika

Post autor: Kwiatek »

Z ogórkiem to robiłem tak odcinałem z 6-7cm ogórka obierałem go później zalewałem go wrzątkiem(tak dla odkażenia)przekrajałem na połowę i jedną połówkę podawałem miąszem do góry.Rano wyjmowałem tylko resztki te twardsze.
15xL46
Awatar użytkownika

Pannanikt001
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2013, o 23:00
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Identyfikacja zbrojnika

Post autor: Pannanikt001 »

Cukinię tak samo się przygotowuje i jest szał w baniaku :D
Awatar użytkownika

OCrushek
Posty: 156
Rejestracja: 22 sty 2013, o 16:31

Re: Identyfikacja zbrojnika

Post autor: OCrushek »

No to dajcie kiedyś bób - byle bez "łuski" = to dopiero będzie szał :P
Oczywizda podgotowany...
http://akwarystyka-wielkopolska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

klunio
Posty: 42
Rejestracja: 24 sty 2013, o 23:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Identyfikacja zbrojnika

Post autor: klunio »

To ja też się dołączam i obstawiam że to samiec tylko ma bardzo skromne poroże :lol:
Awatar użytkownika

Indorek
Posty: 39
Rejestracja: 23 sty 2013, o 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Identyfikacja zbrojnika

Post autor: Indorek »

To teraz ja się dorwę do pisania. 6 cm? tak? no więc piszę swoją historię.
Rok temu szukałem samic Ancistrusów do swojej hodowli. W styczniu jedna ani z Pułtuska przywiozła mi niechcianą "samicę" wielkości 11 cm. ZERO poroża. NIC, ANI PÓŁ KOLCA!!! Na drugi dzień owa "panienka" wachlowała ikrę w jednej z grotek. Okazało się że to śliczny samiec Ancistrusa albinosa. No i właśnie wtedy zaczął się wzrost poroża, ryba ta miała około 2 lat życia i trafiła do mnie bez rogów. W moim akwarium wszystko się zmieniło, kontakt z innymi samcami wywołał burzę testosteronu, co spowodowało rośnięcie pięknego wieńca wokół twarzy. Wcześniej ryba ta zamieszkiwała w samotności akwarium i nie miała kontaktu z innymi zbrojnikami. U mnie mając kontakt z innymi samcami, walki o terytorium i "panienki" spowodowały zmiany w wyglądzie owego ancistrusa. Nie będę się zakładał co do płci Twojej ryby, bo jest na razie w połowie swojego wzrostu, ale po kształcie buzi wnoszę że to na 98 % samica. Miałem w swoim stadzie 4 samice ze szczątkowym porożem, kolejne 4 nie miały nawet jednego wąsa.
Z autopsji wiem że poroże lepiej rośnie u młodzieży kiedy są w stadzie, u ryb trzymanych pojedynczo różnie to bywa.
Oto moje wypociny, wychowałem ponad 1 tysiąc ancistrusów, myślę że coś tam wiem na ten temat. Chociaż może nie do końca.....
5 X L - 134, 5 X L - 201,Ancistrus sp.całe stado, LDA - 16 - WIELE, LDA - 16 LONG FIN 5 SZT

Prawo w PL jest pojebane. 15-latkę możesz puknąć, ale nie możesz jej kupić piwa:)

zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Identyfikacja zbrojnika

Post autor: zgudzia »

Kiedys syszałem ze u mieczyków samica po iluś tam porodach z powodu braku samca w stadzie jest w stanie sie przekształcić w samca. Podobno normalnie rośnie jej miecz i narzodzik do .... wiadomo czego :D ktos cos tez o tym słyszał czy to jakis mit czy ja przekręciłem??
co do twojego osobnika to tylko czas ci odpowie na 100% ;)
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
ODPOWIEDZ