No to i ja

Napisz kilka zdań o sobie i swoich podopiecznych w akwarium

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika

Topic Author
Indorek
Posty: 39
Rejestracja: 23 sty 2013, o 12:27
Lokalizacja: Warszawa

No to i ja

Post autor: Indorek »

I ja was witam.
Mam na imię Grzegorz, mieszkam w Stolicy.
Akwarystyką bawię się od 8 roku życia i pamiętam czasy gdzie do najbliższego sklepu ZOO miałem 3o km.
Nie było karm, fauny, baniaków i innego sprzętu.
Pompy robiło się z silników od gramofonów.
Ale było miło.
Rozwielity i tubifex łowiło się samodzielnie....ale to były czasy.
Pierwszą moją rozmnożoną rybą były żałobniczki. Wiozłem je pociągiem w okresie stanu wojennego w słoiku na grzejniku w pociągu. Podróż trwała 12 godzin. Ryby przeżyły. Po pół roku podeszły do tarła. 2 samce i jedna samiczka - coś cudownego.
Narybku bez liku. Karmiłem je jakimiś pierwotniakami i tym co złowiłem w stawiku blisko domu. Dziś nie do pomyślenia. Gotowe karmy, solowiec...
Od wielu lat hodowałem z wielkim powodzeniem Ancistrusy, i tak jak dziś gdzieś tutaj przeczytałem wystarczy dla nich kalosz i woda o w miarę dobrych parametrach.
W zeszłym roku RWE Stoen zgotował mi przemiłą niespodziankę, wyłączyli mi prąd na dwa dni i cała hodowla Ancistrusów poszła się jeb....ć. Jakieś 700 sztuk popłynęło kiblem w stronę Bałtyku.
Po okresie krótkiej żałoby zwróciłem się w stronę kolegi Marcina w temacie Elek. zakupiłem za złote dukaty 10 sztuk pewnych piękności i czekam na jakieś samcze ruchy. W sumie odbudowuję baniaki od nowa, ale już bez "sklepowych kundelków". Dobrałem jeszcze 5 sztuk LDA 16 od zaprzyjaźnionego hodowcy i cieszę się z posiadanych 15 przyssawek.
W sprawach związanych z Ancistrusem Sp. chętnie pomogę. O innych PLECO sam chętnie się coś dowiem. I właśnie po to tu jestem.

POZDRAWIAM WAS - GRZEGORZ.
5 X L - 134, 5 X L - 201,Ancistrus sp.całe stado, LDA - 16 - WIELE, LDA - 16 LONG FIN 5 SZT

Prawo w PL jest pojebane. 15-latkę możesz puknąć, ale nie możesz jej kupić piwa:)
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: No to i ja

Post autor: Kwiatek »

Cześć byku ;)
15xL46

zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: No to i ja

Post autor: zgudzia »

Witamy witamy :)
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
ODPOWIEDZ