Chciałem sie przywitać

Napisz kilka zdań o sobie i swoich podopiecznych w akwarium

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Chciałem sie przywitać

Post autor: zgudzia »

Witam wszystkich :) mam juz kilka postów i pytań na forum ale dopiero teraz znalazłem dział przywitań :)

Mam na imię Karol mam 25 lat mieszkam w Warszawie. Zaczynałem jak każdy od gupików mieczyków itd :) aż któregoś dnia pan w zoologicznym powiedział kup se młody "glonojada" będzie ci ładnie czyścił całe akwarium. No to jak dzięki niemu będzie czysto to biorę sobie pomyślałem. I tak pojawił sie mój pierwszy zbrojnik w akwa irytowało mnie ze wiecznie sie chowa ze go nie widzę tak dużo jak gupików itd które wiecznie przy lustrze wody czekają na żarło. Zacząłem mu ograniczać miejsca do chowania żeby nie miał sie gdzie chowac itd nie były to czasy neta gdzie w 5 minut poznawało się cały cykl tych ryb tylko jedyne źródło to sklep zoologiczny wiec trochę to trwało zanim dowiedziałem się co i jak :) potem zrozumiałem ze on musi sie chować wiec szedłem w drugą stronę tworzyłem mu jak najwięcej kryjówek. Mimo ze tych rybek mało było widac ciagle mnie intrygowały i nie wyobrażałem sobie mieć akwa bez przydennych ryb do tego stopnia ze teraz moje akwaria trzworzę tak ze najpierw wszystko co dobre dla zbrojnikowatych a potem ewentualnie coć żeby pływało w toni wodnej (tak by warunki sprzyjały). Do nie dawna w akwa były tylko ancistrusy zwykłe niebieskie i albino potem L_144 , red i LDA-16. Ostatnimi czasy nadeszła zmiana moja miłość z ancistrusów przerzuciła sie na panaculusy L-204 według mnie najpiękniejsze drewnojady ostatnio w moim akwarium zawitało 5 takich dzikusów jeden młodziutki ok 5cm a reszta dorosłe sztuki 2 razy po 12cm i dwa rady po 9cm. Niestety jak początkujacy w tym gatunkiem mam problem z rozpoznaniem płci :/ cichutko mam nadzieje ze utworzy sie chociaz jedna para ;) Dlatego tez mam nadzieje ze będzie można wyczytać tu jak najwięcej informacji na temat tych rybek dzięki czemu będę mogł miec w pokojum nie za dużą bo 240 litrową ale część peru ;)
Mam nadzieje ze nie zanudziłem wiec jeszcze raz witam wszystkich
pozdrawiam karol
Ostatnio zmieniony 27 sty 2013, o 10:17 przez zgudzia, łącznie zmieniany 2 razy.
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Chciałem sie przywitać

Post autor: Kwiatek »

Nie zanudziłeś więkrzość podobnie zaczynala .Witamy i zapraszamy do zaprezentowania zbiornika i ryb.
15xL46

Topic Author
zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Chciałem sie przywitać

Post autor: zgudzia »

Dziś rybcie jakoś wyjatkowo śmigaja po szybach wiec mam nadzieje ze uda sie ustrzelić jakieś fajne foto wiec chętnie zaprezentuje ;)
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Chciałem sie przywitać

Post autor: Kwiatek »

Nie mają zbyt mało tlenu?
15xL46

Topic Author
zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Chciałem sie przywitać

Post autor: zgudzia »

Hm... a skas to pytanie??
akwa 240l a w nim filtry fluval 204 plus eheim 2012 z napowietrzeniem
teraz siedzi trzeci filtr aquael turbo 2000 który ma sie zasiedlic bo eheim jako ze za mało dmucha bedzie wyminiony zreszta sprzedałem go z poprzednim akwa 112l ale dogadałem sie z kumplem ze kilka dni poczeka zeby wyjacie filtra i danie nowego nie zachwiało biologii
dodatkowo jest brzeczyk z napowietrzeniem dwa kamienie ale leci powietrze tylko z jednego bo brzeczyk jest chyba za słaby ;/
wiec sądze ze nie jest za mało jak myślisz?
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Chciałem sie przywitać

Post autor: Kwiatek »

Nie no powinno być ok tylko zdziwiło mnie że siedzą przyssane do szyby.
15xL46

Topic Author
zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Chciałem sie przywitać

Post autor: zgudzia »

Chyba żle mnie zrozumiałes ogolnie sa gdzies tam w swoich miejscach pokitrane a dzis od rana zeruja wczoraj wrzuciłem warzywa gotowane a dzis jeszcze je mecza i dojadaja wrzuciłem wczoraj tez dwa liscie ketopang (czy jakos tak) i woda zmieniła odcień jak to przy tych liściach moze to ma cos wspólnego z tym zachowaniem. Moze parametry wody sie zmieniły i rybcie aktywniejsze :) ale to tylko moje domysły ;)
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Chciałem sie przywitać

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Serwus - miło powitać miłośnika L204 sam mam parę tych zbrojników.
Jak będziesz mieć pytania wal jak w dym
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

Topic Author
zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Chciałem sie przywitać

Post autor: zgudzia »

Wiec że na pewno skorzystam bo mam duuuzo pytań ;)
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
ODPOWIEDZ