Szkolenie Tetry na temat żywienia 01-03-2013

Informacje związane z wydarzeniami i imprezami akwarystycznymi np. naszymi spotkaniami, giełdami, wystawami, sympozjami itp.

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Szkolenie Tetry na temat żywienia 01-03-2013

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Tak mówiliśmy o mięsie stałocieplnych
Anegdoty o wpływie karmieniu muszkami zbrojników - oj dobry ubaw.
Tak więc też ujęliśmy sprawy witaminy E i takie tam aminokwasy egzo endo denne. Doszkoliłbyś się!!!
Ale hmm nie wiem czy ktoś tam zaprosi pana.
Dwa chciałbym strasznie poznać recepturę Pana karmy dla zbrojników na bazie muszek i skąd pozyskuje Pan witaminę E i w jakiej formie i ilości jest ona przez Pana podawana i zalecana rybom panie Killifish.
Wszystko w bardzo dobrym towarzystwie akwarystów. Pozdrawiam uczestników.
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Szkolenie Tetry na temat żywienia 01-03-2013

Post autor: Olgierd »

Karmienie larwami octówek jest często niezbędne do jakichkolwiek prób rozmnożenia azjatyckich sumików z rodzaju Hara. Więc pewnie przy odpowiednim podaniu nie ma przeciwwskazań by podać je zbrojnikom.
Swoją drogą, z tego co wiem, to zaproszenia nie są imienne lecz na forach mogą się zgłaszać chętne osoby(przynajmniej tak było na forum portalu arowana.pl ).
Chyba takie wycieczki osobiste są nie na miejscu? Widzę, że między wami iskrzy(w negatywnym tego słowa znaczeniu), ale wymianę uprzejmości zostawcie sobie na prywatne wiadomości....

Topic Author
Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Szkolenie Tetry na temat żywienia 01-03-2013

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Olgierdzie chodzi o karmienie zbrojników a o wybryki pana Killifish zapytaj sam. Bo to co pisał do Tropicala co już oficjalnie do mnie dotarło. I rzeczywiście groził mi sądem o tzw w jego oczach szkalowanie co zostało ujęte w piśmie od Tropicala. Tak więc wywody osobiste poznaj i Ty Olgierdzie i dowiedz się kim jest Twój znajomy - tak oficjalnie :mrgreen: .
Co do szkoleń to nie tak to do końca działa Olgierdzie. Porozmawiaj z Andoszką bo to ona jest za szkolenia Tetry odpowiedzialna i to ona dobiera ludzi do szkoleń.
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Szkolenie Tetry na temat żywienia 01-03-2013

Post autor: Olgierd »

Po pierwsze, Killifish nie jest moim znajomym, to że go kojarzę i kiedyś miałem dzięki niemu ryby nie czyni nas znajomymi. ;) Tak to by znajomymi musieli być sprzedawcy sklepów zoologicznych w mojej okolicy.
Na prawdę, nie interesuje mnie kto, co i gdzie pisze. Pewnie większość użytkowników tutaj TEŻ nie interesują zatargi pomiędzy Tobą i Killifishem.

Topic Author
Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Szkolenie Tetry na temat żywienia 01-03-2013

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Tu masz Olgierdzie rację spory na bok i tylko profesjonalizm dlatego zadałem pytanie oficjalne do Killifisha - "jaki wpływ karmienia muszkami jest na zbrojniki. pytanie2 jakież to białka egzogenne są muszkach zawarte że aż tak dobry wpływ ma to na rozwój zbrojników. Pytanie 3 jakich witamin a dokładniej skąd pozyskuje witaminę E do tej karmy i w jakich ilościach ją podaje. Jestem po prostu zaciekawiony fenomenem jego karmy. Chyba mogę jakiejś odpowiedzi się doczekać bo może to będzie tak nowatorska karma że ją opatentuje co zainteresuje potentata jakim jest Tetra. Po prostu chcę się doszkolić :)
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Szkolenie Tetry na temat żywienia 01-03-2013

Post autor: Kwiatek »

Olgierd pisze:Chyba takie wycieczki osobiste są nie na miejscu? Widzę, że między wami iskrzy(w negatywnym tego słowa znaczeniu), ale wymianę uprzejmości zostawcie sobie na prywatne wiadomości....
Bardzo mądre spostrzeżenie.Jestem za.Załatwiajcie prywatne sprawy poza forum lub przez PW.
15xL46

seba
Posty: 16
Rejestracja: 4 lut 2013, o 23:35

Re: Szkolenie Tetry na temat żywienia 01-03-2013

Post autor: seba »

Olgierd pisze:Chyba takie wycieczki osobiste są nie na miejscu? Widzę, że między wami iskrzy(w negatywnym tego słowa znaczeniu), ale wymianę uprzejmości zostawcie sobie na prywatne wiadomości....
Masz rację ale TU zaczepki prowokacji i zachowanie prowadzące do kłótni szuka nasz kolega Killifish :evil:
Aż dziw żę administracja forum pozwala na takie zachowanie :evil:
A trzeba zobaczyć że kolega nic nie pokazuję tylko chyba same zaczepki :?:
Kolega Olo pokazał nam co robi i co rozmnaża a Killifish to co :?:
Kolego Killifish pokaż nam akwarium wtedy wypowiemy się o Twoich radach :!: Dobrze by było zobaczyć Twoje podejście w praktyce.


A ja już widzę jak wszyscy hodowcy zaczynają karmić na swoich hodowlach zbrojniki muszkami :lol:
Ja myśle że serce wołowe pozostanie jeszcze bardzo długo w użytku ale miejmy nadzieje że tylko jako dodatek w pokarmię. ;)

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Szkolenie Tetry na temat żywienia 01-03-2013

Post autor: Olgierd »

Hmmm, ale zadaniem moderatorów i administratorów nie jest chyba reagowanie na zaczepki(a tak się dzieje)? Jak już to należy się rzeczowa odpowiedź, która zamknie dziób prowokatorowi. Na razie to obydwie strony się wzajemnie obdarowują "uprzejmościami" przy większej czy mniejszej aprobacie ogółu....

klunio
Posty: 42
Rejestracja: 24 sty 2013, o 23:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Szkolenie Tetry na temat żywienia 01-03-2013

Post autor: klunio »

Z tego co zauważyłem to prowakatorem jest killifish który szuka w każdym temacie powodu do sprzeczki i szczerze mówiąc dziwie sie że administrator nic z tym nie robi :/ i to nie jest tylko moje spostrzeżenie ale także wielu osób z forum...

Topic Author
Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Szkolenie Tetry na temat żywienia 01-03-2013

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Panowie, panie koledzy i koleżanki z forum nie ma co się rozpisywać bo temat był o szkoleniu ale cieszę się że to Wy zauważacie działalność niektórych forumowiczów.
Wracając do szkolenia tetry bardzo polecam każdemu z was taką super sprawę. Wiedza bardzo przydatna właśnie nam hodowcom.
Dlatego mam nadzieję że Andoszka nasza nowa forumowiczka która organizuje takie szkolenia zaprosi kilkoro z was w uczestnictwie. Będziecie serio bardzo ale to bardzo zadowoleni i wiedzą jaką z tego szkolenia wyniesiecie jak również z dyskusji poza częścią szkoleniową :)
Andoszka opowie parę dowcipów o " vaginosceptykach" - uwielbiam to słowo.
Pozdrawiam
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

Killifish
Posty: 25
Rejestracja: 3 lut 2013, o 17:11

Re: Szkolenie Tetry na temat żywienia 01-03-2013

Post autor: Killifish »

Kwiatek, widzisz, komuś jednak coś się zatkało w przewodzie pokarmowym i go rozsadza. Zapytałem tylko o to, czy było na szkoleniu o mięsie, bo polecane jest na tym forum jako dieta dla zbrojników. Uzyskałem odpowiedź, że było i osobiste wycieczki. Chce wiedzieć co i czego się nauczyliście o tym jego "dobrym działaniu"?.

Muszę rozczarować ekipę wzajemnej adoracji, ale na szkoleniu Tetrowskim byłem 3 razy. O innych nawet nie wspominam, bo miejsca by brakło. Raz w Polsce, gdy zapewne jeszcze o nim nie słyszeliście, bo w 2009 roku. Wcześniej, bo w 2004 byłem na szkoleniu w Metz, potem w w 2010 w Melle (siedziba główna firmy) z ramienia mojego klubu betta. Ja się doszkalać nie muszę. Osobiste wywody pana Stefaniaka i jego popleczników pozostawiam bez komentarza, bo jak widzę nie ma o czym dyskutować, bo coś ktoś liznął i speca z siebie robi. Wiesz chociaż jakiego pochodzenia jest witamina E? A co do muszek, to spójrz na badania przewodu pokarmowego zbrojników i zobacz jakie owady się tam znajdują. Co do Tropicala, to póki co siedzą cicho i nie odpowiedzieli na skład swoich pokarmów a ja wysyłam je do badań: " onclick="window.open(this.href);return false;

Mógłbyś się czegoś nauczyć szanowny Alku, ale mnie zablokowałeś, co akurat mnie bawi, no ale nadal piszesz w swoim profilu o specjalizacji, której nie masz.

Tyle, na szczeniackie zaczepki nie odpowiadam, o czym administrator dobrze wie, bo to on mnie wskrzesił na forum, po tym jak dostałem bana od pana Stefaniaka, bo pokazuję prawdę.

Będę miał chwile to pokaże zbrojniki swoje, bo miałem ich trochę o innych rybach nawet nie wspomnę. Bynajmniej nie muszę doprawiać sobie ideologi, ze bocje wspaniałe rozmnożyłem, jak ten, w którego tak zapatrzeni jesteście. Miłej nocy.
ODPOWIEDZ