L-200 i L-204

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy


Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: L-200 i L-204

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ta podobno Bratko rozmnożył L204 i opisał coś na Pleco ale fotek małych nie widziałem a pH o ile pamiętam podawał 7,5 - no nie wiem u mnie w 6,5 się mnożyły tak więc foty młodych mam tok by było śmiesznie teraz młode mają prawie 8-9cm i szybko rosną.
Tak więc metod jest wiele moja wiem że się sprawdza bo młode uzyskałem.
A teraz Lufa pokaż swoje młode czy L200 czy L204 i powiedz jak rozmnożyłeś?
Chętnie posłucham eksperta
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone

Olgierd
Posty: 60
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: L-200 i L-204

Post autor: Olgierd »

Aleksander Stefaniak pisze: A teraz Lufa pokaż swoje młode czy L200 czy L204 i powiedz jak rozmnożyłeś?
Chętnie posłucham eksperta
Nie chcę żeby wyszło, ze bronię użytkownika "lufa", bo nie jest to moją intencją. Jednakże takie formułowanie postów odstrasza wielu użytkowników. Nie wiem czy użytkownik "lufa" ma/miał te zbrojniki, ale na forum dopuszcza się(przynajmniej tak zawsze z Netykiety wynikało) głos każdego użytkownika, nawet jeśli nie posiada wiedzy praktycznej(w tym przypadku wiedza teoretyczna jak widać jest).
Nie wiem jak to jest w przypadku tych zbrojników, bo ich nie miałem. Jednakże przez długi czas hodowałem i mnożyłem w dużej ilości "mikrorazbory" Galaxy w warunkach odmiennych od ich "biotopowych"(w wodzie kwaśniejszej i o mniejszej twardości). Mnożyć się mnożyły, ale mniejsza ilość soli mineralnych w wodzie odbijała się na ich kondycji. Żyły znacznie krócej od swoich pobratymców z twardszej wody, było to prawdopodobnie związane z zaburzeniami w gospodarce osmotycznej organizmu.

-- 4 lut 2013, o 21:50 --
szot pisze:Ja powiem tylko tyle proponuję przeczytać kolegi ''lufa'' 13 postów i czego one dotyczyły tylko raczej ''wendety'' ja chętnie bym poczytał w czym kolega jest dobry bo wiedzy nigdy za wiele a człowiek uczy się przez całe życie ;) i jak już napisałem każdy popełnia błędy -to normalne.
(cytuję posta, który przed chwilą zniknął, czym to jest spowodowane?)
Kolego Szot, jedni się dzielą wiedzą, a drudzy "gryzą". I jedni i drudzy są wartościowi, bo Ci drudzy najczęściej punktują błędy, a ich poprawa leży w gestii forum. Inną sprawą jest to, czy robią to taktownie czy nie. Ale tu już wchodzimy na grząski grunt jakim jest kultura osobista.

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: L-200 i L-204

Post autor: szot »

Ja powiem tylko tyle proponuję przeczytać kolegi ''lufa'' 13 postów i czego one dotyczyły tylko raczej ''wendety'' ja chętnie bym poczytał w czym kolega jest dobry bo wiedzy nigdy za wiele a człowiek uczy się przez całe życie i jak już napisałem każdy popełnia błędy -to normalne.
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: L-200 i L-204

Post autor: Kwiatek »

Część postów przeniosłem do off topic z tego względu że zaśmiecały tylko ten wątek.
15xL46
ODPOWIEDZ