Gdzie kupić zbrojniki

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
bombqa
Posty: 1
Rejestracja: 1 kwie 2013, o 15:05
Lokalizacja: Ozimek/Opole

Gdzie kupić zbrojniki

Post autor: bombqa »

Witam,
od roku posiadam akwarium 450L a w nim skalary, kiryski, zbrojniki niebieskie i neonki.
Chcę zmienić na czarne wody, planuję p. sewerum, p. kakadu, kiryski sobie zostawić i jakieś eLki, podpowiedzcie mi proszę jakie roślinożerne i takie co będą chrupać korzenie mogę kupić zbrojniki? Gdzie najlepiej kupować? Czy macie kogoś sprawdzonego? Na allegro trafiłem na użytkownika misiekkow, na pleco.eu i ikola. Z tego co widzę to wszystkie są z Wrocławia, ja jestem z Opola, czyli PKP lub PKS. Ile jakich zbrojników mogę wpuścić do swojego akwarium?
Awatar użytkownika

Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Gdzie kupić zbrojniki

Post autor: Lordam »

Witam serdecznie
:mrgreen: Przede wszystkim zapraszamy do pokazania zbiornika w galerii :)
Jeśli chodzi o te co będą chrupać korzenie to każde, bo każdy zbrojnik potrzebuje drewna do prawidłowego trawienia:)
Natomiast są takie które głównie żywią się drewnem albo jest ich podstawowym składnikiem diety.
L-104, l-204, l-206 to takie najbardziej popularne.
Dalej mamy takie które lubią drewno ale raczej jakiś ogórek , cukinia.
Ancistrusy cała masa, l-144, l-183 i wiele wiele innych, sturisomy, rineloricarie.
Pozdrawiam:)
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Gdzie kupić zbrojniki

Post autor: zgudzia »

Witam.
Tak jak lordam mówił te typowe drewnojady wcinają drewno jak złe ale licz się z tym że przy takich drewnojadkach potrzebujesz duuuzą nadfiltrację. Ja mam akwa 240 litrów i mam kubełek o przepływie 1500l/h i wewnętrzny 2000l/h i powiem ze dość często wewnętrzny muszę czyścic ale np jeśli chodzi o 204 są bardzo piękne rybcie zwłaszcza młode osobniki maja bardzo wyraziste ubarwienie, dorosłe osobniki mają trochę mniej wyraźne ale też są super ;)

Jeśli chodzi o allegro to brałem od misiekkow kupiłem 1 szt l-183 i 204. 183 wszystko się zgadzało i było ok ale 204 miała być samica a jest samiec a najważniejsze jest to ze jak otworzyłem boks to 204 była na w pół martwa i ledwo tomna i do góry brzuchem jak chciałem wyciągnąć żeby obejrzeć i wyrzucić to delikatnie jakoś tam podrygiwała dałem dużo tlenu podgrzałem wodę i rybcia uratowana na szczęście. Prawdopodobnie za mało tlenu miała prawdopodobnie godzinę dłuższa podróż i rybcia by nie przetrwała.
W efekcie jest tak że obie żyją ale jakoś super zachwycony nie jestem zwłaszcza z kontaktu ze sprzedającym :/
ryby miały być wysłane w czwartek jak zadzwoniłem żeby tak kontrolnie spytać czy wszystko aktualne to pan powiedział ze nie nie wyśle bo nie zdąży. Wysłał kilka dni później ale myślę ze miło by było gdyby to on powiedział że coś się zmieniło a nie klient ma wydzwaniać i pilnować go.

Co do pleco się nie wypowiadam bo różne tu panują opinie także nie chce tu nic wznawiać żeby nie wyjść na złego. powiem tylko tyle ja kiedyś kupiłem u nich dwie L-183 rybki żyją zdrowe ale mogły by być deczko większe ale wiadomo zawsze chce się większe ;) ryby wielkością mieściły się w ogłoszeniu dlatego ja złej opinie nie mogę wystawię choć czytałem bardzo różne.

No i oczywiście czekamy na foto akwa teraz no i potem bo zmianach ;)
Ostatnio zmieniony 1 kwie 2013, o 19:26 przez Lordam, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem błędy i nick :)
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
ODPOWIEDZ