Panaque Maccus

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
bartek123
Posty: 18
Rejestracja: 26 mar 2017, o 10:25
Lokalizacja: Pniewy

Panaque Maccus

Post autor: bartek123 »

Witam. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w hodowli P. Maccus? Głównie chodzi mi o zgodność z innymi glonojadami i czy mogłyby podgryzać korzenie roślin doniczkowych, zanużone w wodzie(skrzydłokwiat, peperomia, scindapsus )?
Pozdrawiam

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Panaque Maccus

Post autor: Bratko »

Maccusy to typowi drewnojady musisz mieś sporo korzeni różnego rodzaju od miękkich po twarde , i dobrą filtrację bo lubią nieźle skrobać drewno , ja jak je miałem nigdy nie zdarzyło się żeby mi podgryzały rośliny , ale praktycznie co dzień miały do przegryzki cukinię lub czerwoną paprykę , i było wszystko ok . Ryby nie są agresywne dla towarzyszy w akwarium , może dojść do przepychanek między samcami kiedy będą ustalać swoje terytorium , lub kiedy miało by dojść do tarła . Oczywiście to jeden z mniejszych zbrojników więc dobrze dobierz groty pod ich wymiar , możesz je przełożyć np. łupkiem żeby było więcej kryjówek .

rad-hc
Posty: 39
Rejestracja: 6 mar 2017, o 14:45
Lokalizacja: Starogard Gdański

Panaque Maccus

Post autor: rad-hc »

U mnie siedzą razem z hypancistrusami L-129 , oba gatunki należą do małych zbrojników i nie widzę aby się przeganiały po akwarium , i tak jak powiedział bratko -groty, rurki małe rozmiary , korzonki rózne rodzaje i rybcie będą się czuły wspaniale.
ODPOWIEDZ