Pseudohemiodon apithanos

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Pseudohemiodon apithanos

Post autor: Bratko »

Witam , od niedawna stałem się posiadaczem wspaniałych ryb o nazwie Pseudohemiodon apithanos również zwanymi kameleonami . Na obecną chwilę mam dwie sztuki ale docelowo chcę mieć 6 ryb , na razie uczę się tych ryb i dużo czytam i dowiaduję się od hodowców co i jak , wiem na pewno że do tej pory nikt nie potrafi rozróżnić płci u tego gatunku , więc zalecane jest hodowanie większej grupy . Ryby na samym początku były dość nieśmiałe i wychodziły z piasku tylko po zgaszeniu światła , teraz jedna z nich śmiga po całym akwarium ,druga jeszcze nie ufna ,ale do jedzenia wychodzi i daje mi możliwość obserwacji i nabieranie doświadczenia . Moim celem jest oczywiście rozmnożenie tego gatunku , lecz kiedy to nastąpi czas pokaże . Ryby tego gatunku potrzebują piasek żeby mogły się zakopywać i ukrywać kiedy poczują się zagrożone , u mnie pływają w temperaturze 28 stopni , jedzą praktycznie wszystko od mrożonek po pokarm suchy , jedzą pokarmy roślinne jak i przeznaczone dla mięsożerców , nie zaobserwowałem żeby próbowały jeść cukinię . W akwarium pływają razem z L-183, L-184, L-134 oraz gepohagusami winemilleri ,rodostomusami,guianacara geayi,i będą jeszcze satanoperca jurupari , wszystkie te ryby są młode więc będą razem rosły i się wybarwiały . Po niżej kilka zdjęć tych pięknych zbrojników.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika

arturzgutka
Posty: 74
Rejestracja: 6 maja 2016, o 18:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Pseudohemiodon apithanos

Post autor: arturzgutka »

Fajne zbrojasy
Miałem możliwość importu sp Marbled, ale ich wielkość to była 20-25cm
Jakiej wielkości są te ?
L-ki na sprzedaż które posiadam : L46 L114 L015 L200 L200HF L201 L129 L007 L103 LDA031

Topic Author
Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Pseudohemiodon apithanos

Post autor: Bratko »

Ryby teraz mają około 20cm , są rewelacyjne a jest jeszcze odmiana z pasem przez środek ciała i w różnych kolorach , właśnie na nie poluję i je kupię

mati
Posty: 27
Rejestracja: 4 gru 2015, o 08:05
Lokalizacja: Rzeszów

Pseudohemiodon apithanos

Post autor: mati »

Bardzo ciekawe nigdy nie widziałem ich w sprzedaży w sklepach akwarystycznych.

rad-hc
Posty: 39
Rejestracja: 6 mar 2017, o 14:45
Lokalizacja: Starogard Gdański

Pseudohemiodon apithanos

Post autor: rad-hc »

20cm to masz już dorosłe osobniki, powodzenia z rozmnażaniem -robią wrażenie ;)

Topic Author
Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Pseudohemiodon apithanos

Post autor: Bratko »

Tak to już dorosłe ale nie mam pojęcia jakiej płci są czas pokaże. Muszę jeszcze co najmniej 4 sztuki kupić żeby była fajna grupka.
ODPOWIEDZ