Zbiornik na szybko

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Zbiornik na szybko

Post autor: zgudzia »

Witam...
Chciał bym sie zapytać jak to jest z takimi zbiornikami na szybko jakaś kwarantanna albo młodymi...
Moze inaczej mam sobie akwarium jedno dojrzałe działające itd... mam tez mniejsze 30l nie zalane... Powiedzmy mam konieczność zrobić zbiornik na szybko powiedzmy jest ikra jedna rybka jakaś słaba albo powiedzmy kupiłem rybcie z niepewnego źródła i chce jej przeprowadzić kwarantanne ale nie przygotowałem żadnego zbiornika.
Wiem ze w przypadku np. młodych wystarczy kotnik w akwa i sprawa juz załatwiona. Ale gdy mamy rybe która musimy odseparować?
Wiem że najlepszym wyjsciem jest użyć do takiego akwa wody z dojrzałego akwarium ale co z filtrem? jesli wyciągniemy taki filterem sychy który leżał w szafce i nie ma bakteri to przy zalaniu i właczeniu filtra mozemy od razu rybcie wrzucic?
Czy są jakies inne sposoby tworzenia dobrych warunków dla takiej rybki czy dwóch na szybko?
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum

wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Re: Zbiornik na szybko

Post autor: wikif »

Wodę jak masz już dojrzała a świeży filtr do bakterie bardzo szybko zaczną się mnożyć na filtrze więc nie ma problemu , jest jeszcze stary sposób z lat 80 albo i dalej ( bierzesz filtr stary działający już długo wyciskasz do miski brud z resztami wody i w ten syf wkładasz świerzą gąbkę np, na kilka godzin 2-3 bakterie z wody od razu zaczną mnożyć się na gąbce :P )
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400

Topic Author
zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Zbiornik na szybko

Post autor: zgudzia »

W taki "syf" często zaopatrywałem sie w zoologicznym jak chciałem startować ze swoim akwa ale nie chciałem urzywać tych udawanych starterów tylko bardziej że tak powiem naturalnych sposobów :)
wiec rozumiem ze takie akwa z tymi bakteriami w wodzi czy wyciśnietej gąbki mozna zrobic w kilka godzin i nie martwić sie o żadne dojrzewanie żaden amoniak itd? :)
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
Awatar użytkownika

Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zbiornik na szybko

Post autor: Lordam »

Ja robiłem tak że jeśli była możliwość wkładałem filtr do akwarium z którego miała być zlewana woda , pochodził tam trochę ( przepłukał się cały) potem zlewałem wodę do miseczki płukałem w niej dokładnie gąbkę no i potem zalewałem akwarium wodą z akwarium głównego. Najważniejsze aby wprowadzić bakterię do nowego zbiornika potem już leci z górki
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

Topic Author
zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Zbiornik na szybko

Post autor: zgudzia »

Mam pytanie odnośnie tego o czym pisaliśmy...
W piatek ok godziny8 wrzuciłem filtr (eheim 2010) do mojego akwa ogólnego by troche "zaczerpnął" biologii. Po pracy czyli ok godiny 16 do akwa ok 30l wlałem wode z akwa ogólneno i przerzuciłem filtr dodatkowo wycisnełem tam gąbke z akwa ogólnego dziś zrobiłem test no2 i jest dosłownie tragedia ;/ fiolka cała czerwona co zrobiłem zle?
przed zakończeniem całego cyklu no3 skacze ale minimalnie a nie cała fiolka czerwona :/
mam czekac to sie ustalibizuje czy raczej nie? ;/
Ostatnio zmieniony 17 lut 2013, o 19:09 przez zgudzia, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum

wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Re: Zbiornik na szybko

Post autor: wikif »

Są tam ryby już ?
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400

albopilosum
Posty: 8
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:23

Re: Zbiornik na szybko

Post autor: albopilosum »

Zmierz poziom NO2.

Topic Author
zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Zbiornik na szybko

Post autor: zgudzia »

4mg/l ryb tam na chwile obecną nie ma...
jak wlałem wole wrzuciłem tam młodego samczyka l-144 którego kupiłem ale jak zmierzyłem poziom no2 to go od razu wyjełem
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum

wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Re: Zbiornik na szybko

Post autor: wikif »

Kilka godzin trzeba odczekać nim bakterie zaczną działać potrzebują trochę czasu na rozmnażanie :P poczekaj do rana pomierz tylko wyniki wszystkie sobie zapisu :lol:
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400

albopilosum
Posty: 8
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:23

Re: Zbiornik na szybko

Post autor: albopilosum »

Przy takim poziomie NO2 wynik NO3 będzie znacznie przekłamany...jak widać.
ODPOWIEDZ