Nieśmiałe L 201

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
bartek123
Posty: 18
Rejestracja: 26 mar 2017, o 10:25
Lokalizacja: Pniewy

Nieśmiałe L 201

Post autor: bartek123 »

Witam Wszystkich. Jestem nowy na tym forum. Czytałem troche o l201 ale chciałbym sie dowiedzieć więcej o tych rybach. Mam akwarium 126 l zalane wodą 15 cm urządzone na ala paludarium. Filtr fan2 temperatura 28° C korzeń kokosy, gałązki wierzby 2 groty, woda kranowa. Mieszkańcy to 20 drobniczek różnej wielkości 1 lorikaria red i 2 l201. I mam pytanie bo ludzie w akwariach trzymają po 1-2 szt. i są widoczne czy jakbym dokupił 1 albo 2 l 201 to czy będą bardziej śmiałe . Dodam że mam je od ok 5 tygodni a tydzień temu robiłem zmianę wystroju. I po jakim czasie osiągną długość 6-7 cm. Karmię mrożonym cyklopem artemią komarem i wodzieniem. Pozdrawiam . Bartek
Pozdrawiam

rad-hc
Posty: 39
Rejestracja: 6 mar 2017, o 14:45
Lokalizacja: Starogard Gdański

Nieśmiałe L 201

Post autor: rad-hc »

Witam,na pewno ilość zbrojników ma znaczenie, po drugie Hypancistrusy są bardziej nieśmiałe i płochliwe niż inne gatunki, a na to skałda się urzadzenie akwarium i oświetlenie, po trzecie parametry wody też znacząco wpływają na to jak ryba się zachowuje w baniaku, no i po czwarte nie wiem jak 15cm głębokości im pasuje ,gdyż nigdy nie trzymałem zbrojków w tak płytkiej wodzie hmm...

Topic Author
bartek123
Posty: 18
Rejestracja: 26 mar 2017, o 10:25
Lokalizacja: Pniewy

Nieśmiałe L 201

Post autor: bartek123 »

Hej. Wczoraj i dziś po południu 1 hipek sie ośmielił troche i żeruje w pół cieniu. Na moje oko to przez 1,5 miesiąca jak je mam to urosły o pare mm a lorikaria ok 1 cm, teraz ma 5,5 a hipki po ok 4cm. Co zrobić żeby rosły szybciej? Jakbyście mogli to napiszcie coś o zachowaniach swoich hypancistrus ów. Jutro powinienem mieć oświetlenie nocne niebieskie (9 diod) i myśle że obserwacja będzie ułatwiona. Zdjęcie baniaczka wrzucę jak włącze komputer. Pozdrawiam.
Pozdrawiam

cichy24pl
Posty: 33
Rejestracja: 15 lut 2017, o 22:22
Lokalizacja: Skrzyszów, Śląsk

Nieśmiałe L 201

Post autor: cichy24pl »

Witam

Niestety są bardzo nieśmiałe i rosną bardzo wolno. Mam 4 sztuki w dużym akwarium i w ciągu 4 miesięcy urosły 3cm (kupiłem około 3cm). Nie boją się większych ryb a raczej przeszkadza im światło. Oby zaczęły wychodzić jak będą większe. Szkoda nie widzieć takich pięknych ryb. Zastanawiam się nawet nad przeróbką światła na słabsze.

Topic Author
bartek123
Posty: 18
Rejestracja: 26 mar 2017, o 10:25
Lokalizacja: Pniewy

Nieśmiałe L 201

Post autor: bartek123 »

Pozdrawiam

Topic Author
bartek123
Posty: 18
Rejestracja: 26 mar 2017, o 10:25
Lokalizacja: Pniewy

Nieśmiałe L 201

Post autor: bartek123 »

Nie moge edytować posta wiec pisze pod tym.
Myśle nad dodaniem 2 l340 lub 2 p. Maccus. Tylko że mam obawy że l340 też sie befą chować. Wiem że mogą sie skrzyżować, a l104 to z kolei inna dieta. Co byście doradzili?
Pozdrawiam

rad-hc
Posty: 39
Rejestracja: 6 mar 2017, o 14:45
Lokalizacja: Starogard Gdański

Nieśmiałe L 201

Post autor: rad-hc »

L-340 będą agresywne do L-201 , najlepiej dobierz wiecej L-201, można je teraz dorwać w dobrej cenie .
Jaką masz temperaturę ? Hipancistrusy szczególnie jak są młode nie lubią się pokazywac im jaśniejsze światło tym bardziej skryte ,a widze bardzo jasny baniak .

Topic Author
bartek123
Posty: 18
Rejestracja: 26 mar 2017, o 10:25
Lokalizacja: Pniewy

Nieśmiałe L 201

Post autor: bartek123 »

Temperatura 28° C. Wydaje sie jasno bo zdjęcie robione popołudniu i bez lampki(zmieniłem decolight na żarówkę 9W/25W) a akwa stoi przy oknie na zachód. Jak wiesz kto by miał je z możliwością wysyłki pks to bym sie pisał na 2 szt?
Pozdrawiam

Topic Author
bartek123
Posty: 18
Rejestracja: 26 mar 2017, o 10:25
Lokalizacja: Pniewy

Nieśmiałe L 201

Post autor: bartek123 »

Dwa tygodnie temu dokupiłem dwa L201 miały 4 cm tak jak i moje więc troche urosły przez 1,5 miesiąca. Zmieniłem troche wystrój zamiast durzego korzenia dałem 2 połówki doniczki. Hypancistrusy są widoczne w swoich kryjówkach ale zdecydowanie wolą ciasne zakamarki. Jeden siedzi w inkubatorze ale na brzegu. Silne światło im przeszkadza ale przy słabym słonecznym i przy niebieskiej żarówce wieczorem wychodzą z kryjówek ale nie oddalają się od nich za bardzo. Drobniczek się nie boją ale 6 cm lorikaria lub ślimaki je przepędzają. Mama karmi je 2 razy dziennie jak jestem w pracy. Dodatkowo leję do wody wywar z szyszek. Woda kranowa. Mam nadzieje że z biegiem czasu będą co raz śmielsze i większe. Może dokupie do nich kilka kirysków np. Panda, bo to chyba ten sam biotop, bo inne glonki będą chyba się przeganiać z nimi? Może robić podmiany wody częściej niż raz w tygodniu?
Pozdrawiam
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ