L204 identyfikacja płci

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
Mburzynski
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 2016, o 08:49
Lokalizacja: 3miasto

L204 identyfikacja płci

Post autor: Mburzynski »

Samiec czy samica ?
Czy ktoś po tych zdjęciach może określić ?
https://zapodaj.net/036c07790f697.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://zapodaj.net/2c340e8f68a01.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://zapodaj.net/0b0104ae40c87.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

wahol
Posty: 60
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 22:57
Lokalizacja: Buk

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: wahol »

Samiec

Topic Author
Mburzynski
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 2016, o 08:49
Lokalizacja: 3miasto

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: Mburzynski »

Dzięki . Tak myślałem , a teraz już jestem pewien :)

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: Bratko »

Ja bym taki pewien nie był L204 charakteryzuje się tym że jak i samiec i samica mają ciało pokryte kolcami . Samca można odróżnić od samiczki po okazałej szczecinie na ogonie , to znaczy od grzbietu po płetwę ogonową , jest to bardzo widoczne jeśli ma się kilka ryb w akwarium danego gatunku . A więc po pierwsze to się tyczy do kolegi proszącego o określenie płci , robimy zdjęcie z góry całej ryby , jak i zdjęcie z boku pyszczka żeby można było zobaczyć długość wąsów, bardzo ważna jest wielkość ryby , ponieważ jak ryba jest młoda to płeć praktycznie jest nie do określenia , jedynie za pomocą rozpoznania organów płciowych ale to bardzo trudna sprawa . Też kolego musisz dodać jeszcze te informacje żeby było można prawidłowo określić Ci rybę. Pozdrawim

Topic Author
Mburzynski
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 2016, o 08:49
Lokalizacja: 3miasto

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: Mburzynski »

Zbrojnik ma ok. 9 cm długości . Posiadam go 10 miesięcy . Jak zrobię zdjęcie z góry , to dam do wglądu :)

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: Bratko »

9cm to musisz jeszcze trochę poczekać nie męcz ryby , nie odławiaj do zdjęć , karm i niech rośnie sobie do minimum do 11 cm wtedy ryba nabierze masy i będzie wszystko super widać . Nie wiem czy dobrze znasz ten gatunek , jak nie poczytaj sobie o nim bardzo dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o tych pięknych zbrojnikach

Topic Author
Mburzynski
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 2016, o 08:49
Lokalizacja: 3miasto

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: Mburzynski »

Spoko , spoko nawet nie pomyślałem aby odławiać go do zdjęć ;)
A tu zdjęcie od góry ( przepraszam za słabe zdjęcie )
https://zapodaj.net/8957f8b73a3f2.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: Bratko »

No to jest to co pisałem wcześniej ze zdjęcia wygląda raczej na samiczkę a nie samca , ale powtarzam ryba jeszcze jest młoda choć już powinno być widać lekką szczotkę na ogonie . Trzeba czekać , pamiętaj że ten gatunek potrzebuje dużo miękkiego drewna w akwarium . Miałem kiedyś piękną grupę tych ryb nawet miałem raz ikrę ale była niezapłodniona i spleśniała , bardzo piękne są te ryby ,lecz z czasem te paski na ciele się po przerywają ale się nic nie przejmuj bo swojego uroku nie stracą .Pozdrawiam

Topic Author
Mburzynski
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 2016, o 08:49
Lokalizacja: 3miasto

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: Mburzynski »

Dzięki Bratko za informacje . Dokładnie , dużo zjada drewna , pasy robią się coraz mniejsze i dodatkowo mocno brudzą akwarium ;(
Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: yahu »

Według mnie to samiczka.Nie miałem L-204, ale budowa skłania do tego, aby sądzić że to samiczka.
Jak pisze Bratko ..jakbyś miał więcej ryb to byś nawet nie pisał posta na forum:)...sam byś zauważył róznicę w płci.
Samce maja bardziej smukłą budowę ciała(patrząc z góry wyglądają jak "V") i od brzucha ku końcowi pgona mają konkretną szczote ,samice sa lekko zaokrąglone w części brzucha i ich kształt przypomina z kolei kształt "łezki".To takie moje prównania ;)
Piękne zbrojniki ale jak piszesz drewienko to będą śrutować ,robiąc przy tym troszkę bałaganu.
Drewno przy L-204 to podstawa
ODPOWIEDZ