L204 identyfikacja płci

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: yahu »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Według mnie to samiczka.Nie miałem L-204, ale budowa skłania do tego, aby sądzić że to samiczka.
Jak pisze Bratko ..jakbyś miał więcej ryb to byś nawet nie pisał posta na forum:)...sam byś zauważył róznicę w płci.
Samce maja bardziej smukłą budowę ciała(patrząc z góry wyglądają jak "V") i od brzucha ku końcowi pgona mają konkretną szczote ,samice sa lekko zaokrąglone w części brzucha i ich kształt przypomina z kolei kształt "łezki".To takie moje prównania ;)
Piękne zbrojniki ale jak piszesz drewienko to będą śrutować ,robiąc przy tym troszkę bałaganu.
Drewno przy L-204 to podstawa

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: Bratko »

Yahu to nie hipki 204 praktycznie nie idzie rozpoznać płci tych ryb dopóki nie osiągną odpowiedniego wieku i zbytnio kształt ciała nie pomaga ponieważ za równo samica jak i samiec mają takie same wyrostki na całym ciele dopiero w pewnej fazie rozwoju samiec dostaje szczotę na ogonie i wtedy można określić płeć . Jest czasami tak że samiec jest wypaśny i zaokrąglony jest jak samiczka , przy tym gatunku nie można brać przykładu z hipków , nawet przy Peckoltiach L-134 samiec potrafi być okrągły jak samiczka . Nie ma co wprowadzać kolegów w błąd są cechy po których można ryby określić płciowo i to jest łatwe do zrobienia , a sugerowanie spoglądania na budowę ciała czy głowy to jest dla bardziej doświadczonych . Kolega ogarnie temat ogona i wąsów to przejdzie do następnego etapu , mamy pomagać a nie utrudniać .

Topic Author
Mburzynski
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 2016, o 08:49
Lokalizacja: 3miasto

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: Mburzynski »

Dzięki Panowie za informacje . Za jakiś czas jak Zbrojnik podrośnie i dojrzeje ;) , to zrobię mu piękne zdjęcie i wszystko będzie jasne . Pozdrawiam
Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: yahu »

Czy 11cm czy 10 cm nie ma to znaczenia.
Idąc za popularną stronką ryba osiąga dojrzałość 9-10 cm,chociaż pewnie na innej podadzą że jest inaczej.Odrostki na ogonie ma też samica z tym że u samca są one jakby bardziej "grubsze" ,większe obfitsze i widać to przy odrostkach na głowie ,a jako ważną cechę podają właśnie to, że samica jest bardziej zaokrąglona od samca.
Bratko chyba miał tego zbrojnika więc na pewno wie więcej na jego temat
Oki,czekamy na fotki :)
Moze Ci się przyda...a może już tam byłeś:)
http://www.planetcatfish.com/shanesworl ... cle_id=354" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.planetcatfish.com/cotm/cotm. ... cle_id=307" onclick="window.open(this.href);return false;

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: Bratko »

Janusz nie zdajesz sobie sprawy ile oznacza centymetr w rozwoju i dorastaniu ryb , i nie raz ten właśnie centymetr pomaga w określeniu płci i ukształtowaniu ryby
Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: yahu »

Wiem ze oznacza sporo:) a juz u mniejszych zbrojników to juz znaczy bardzo duzo...
Przykładem zebry,260 itp..Co nie zmienia faktu ze jak troszkę podrosną te L204 ,to na pewno bedzie łatwiej

adams2121
Posty: 119
Rejestracja: 8 lis 2014, o 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: L204 identyfikacja płci

Post autor: adams2121 »

Jak znajdę to wrzucę zdjęcia grupy która miałem ok 3 lata - niestety już ich nie mam .
Mają nowy dom u szczęśliwego nabywcy .
zbrojniki piękne w tym roku na ZB można było je zobaczyć ;)
ODPOWIEDZ