L273 temat zbiorczy

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika

Topic Author
tuptus
Posty: 23
Rejestracja: 21 gru 2014, o 21:55
Lokalizacja: Książenice

L273 temat zbiorczy

Post autor: tuptus »

Hejka
Jestem na etapie oczekiwania na rybę. Szukam informacji na temat tego pięknego rozbójnika. Szczególnie zależy mi na informacjach na temat agresywności i tempa wzrostu.
Pozdrawiam
Tuptuś ;)

arsik
Posty: 16
Rejestracja: 14 lis 2014, o 09:22

Re: L273 temat zbiorczy

Post autor: arsik »

L273 ignoruje inne ryby np. Geophagus czy płaszczki. Między osobnikami może dochodzić do utarczek jeśli każda ryba nie będzie miała swojej kryjówki. Ryba ta to typowy szczelinowiec. Wciska sie w szczeliny tak, aby czuła napór kryjówki na ciało. Dobrze sprawdzają się tutaj korzenie. Do rurek glinianych nie wchodzą zbyt chętnie (choć moje rurki sa chyba nieco za duże i myślę, że jak ryby nie czują tam ściśnięcia to tam nie przesiadują.
Z moich obserwacji wynika też, że ryby stają się bardziej śmiałe z wiekiem. Mam u siebie rozmiary 6-7cm, 10-11cm i 14-15cm. Te maluchy przy oświetleniu bardzo ostrożnie wypływają do pokarmu. Mały ruch przy zbiorniku i już ich nie ma. Rybom tym podaję krewetki obrane, małże, stynkę i inne ryby morskie (filet) oraz pokarmy suche z przewagą białka zwierzęcego.
Ryby niestety nie rosną szybko. Trudno mi powiedzieć ile urosną np. w rok.
ODPOWIEDZ