L 134 identyfikacja płci

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
klawisz
Posty: 104
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:23

L 134 identyfikacja płci

Post autor: klawisz »

Witam

Proszę o potwierdzenie płci u L 134;

Samiec
DSC_1307.JPG
DSC_1307.JPG (92.16 KiB) Przejrzano 10993 razy
Samica 1
DSC_1318.JPG
DSC_1318.JPG (97.93 KiB) Przejrzano 10993 razy

Samica 2
DSC_1342.JPG
DSC_1342.JPG (85.99 KiB) Przejrzano 10993 razy

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Re: L 134 identyfikacja płci

Post autor: Bratko »

Kolego Klawisz przed zadaniem pytania o określeniu płci powinieneś podać wiek ryb oraz wielkość , po to żeby była pewność ich dojrzałości płciowej . Ze zdjęć wynika że jest ładny samczyk i samiczka na ostatnim zdjęciu , na drugim zdjęciu ryba wygląda też na samiczkę ale dla pewności bardzo uważnie przyjrzyj się ogonowi czy nie ma malutkich wyrostków , bo też tak się zdarza że samce mają malutkie wyrostki. Po za tym bardzo ładne ryby z pięknym wzorem . Gratuluję

Topic Author
klawisz
Posty: 104
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:23

Re: L 134 identyfikacja płci

Post autor: klawisz »

Kolego Bratko ryby maja na pewno powyżej 2 lat. Co do ryby na drugim zdjęciu też mam wątpliwości dlatego wystawiam zdjęcia by ktoś potwierdził lub zanegował mój podpis pod zdjęciami. Co do wypustek na ognie u 2 i 3 ryby nie są wyczuwalne ręką jak u ryby na zdjęciu pierwszej. Na forum nie można wystawiać zdjęć o dobrej jakości, ogranicza nas wielkość pliku. Po za tym ryby są kupione u ciebie, jako dorosłe więc co do wieku to ty możesz go lepiej określić.
Awatar użytkownika

yahu
Posty: 276
Rejestracja: 20 cze 2014, o 14:40
Lokalizacja: Malbork/Stare Pole

Re: L 134 identyfikacja płci

Post autor: yahu »

Hejka
Na 1 fotce samiec jak malowany:).
Na 3 fotce samica
Na 2 wygląda jak samica, alee tak na 98%.Jakbys dał fotki bliżej ogona to byłoby widac czy ma szczote czy nie.
Z drugiej strony jezeli piszesz że nie ma włosów na ogonie to 100% samica, przemawia za tym brzuszek rybki no i brak ów włosów.
Jakby była moze inna fotka tej drugiej ryby to wtedy mozna by z pewnością stwierdzić.
Piękne rybcie :)

Bratko
Posty: 155
Rejestracja: 18 lut 2015, o 00:17

Re: L 134 identyfikacja płci

Post autor: Bratko »

No tak zapomniałem z Januszem na pół je braliście z tego co pamiętam , ale nie pamiętam z ilu samic i samców grupa się składała. Ryby są z trzech czy czterech źródeł i na sto procent dojrzałe na pw. podam ci email i wyślesz mi lepsze zdjęcia to ci określę na 100% płeć . Powiedz mi czy masz młode z tych ryb

Topic Author
klawisz
Posty: 104
Rejestracja: 6 kwie 2013, o 11:23

Re: L 134 identyfikacja płci

Post autor: klawisz »

Miałem jedno tarło. Potem trochę zaniedbałem temat z podmianami. Teraz właśnie przenosiłem cześć do baniaka bez podłoża i zobaczymy co będzie się działo.
ODPOWIEDZ