Kiedy wypuścić młode z kotnika do akwarium

Jeśli chcesz porozmawiać o zbrojnikach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, to zacznij pisać tutaj

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika

Topic Author
Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Kiedy wypuścić młode z kotnika do akwarium

Post autor: Lordam »

Witajcie,
ostatnim czasem zastanawiałem się, w którym momencie jest idealny moment na wypuszczenie młodych z kotnika do akwarium z podrostkami.
Zawsze swoje maluchy trzymałem około 25-30 dni w pojemniku, ale przy ancistrusach gdzie liczba narybku potrafi przekroczyć 50 szt w pewnym momencie zaczyna robić się naprawdę tłoczno.

Czy sądzicie, że maluchy powinny dłuże czy np krócej przebywać w odosobnieniu? Może nie zwracacie uwagi na czas jaki w kotniku spędziły, a patrzycie na ich wielkość?

Druga kwestia, jaka jest wg Was idealna wielkość akwarium z podrostkami.
Moje lądują w 60l z grzałką i głowicą z gąbką. Woda jest ciepła, miekka, kwaśna i przejrzysta. Zastanawiam się czy w pierwszej fazie nie byłoby lepiej umieścić maluszki w 25-30l, aby łatwiej im było znaleźć pokarm?
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

dyskowiec2
Posty: 18
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 22:25

Re: Kiedy wypuścić młode z kotnika do akwarium

Post autor: dyskowiec2 »

Witam.
Lordam pisze:Czy sądzicie, że maluchy powinny dłuże czy np krócej przebywać w odosobnieniu? Może nie zwracacie uwagi na czas jaki w kotniku spędziły, a patrzycie na ich wielkość?
Zakładam tak , że je rozmnażasz to i zależy ci aby szybko urosły i je sprzedać [po to są w osobnym baniaku ] .Dlatego ważne jest aby w miarę najmniejszym zbiorniku np.takim jak twój często je karmić [kilka razy dziennie ] przy jednoczesnej możliwości utrzymania właściwych parametrów wody .Ja jak karmię młode - kilka razy dziennie - za każdym razem ściągam syf z dna - małym wężykiem aby wody ubyło jak najmniej i raz dziennie uzupełniam wodę Jak już nie mogę utrzymać parametrów wody idą do większego zbiornika . Co do wielkości zbiornika to różni różne przeliczniki stosują ryba/litr , dla mnie ważna jest przede wszystkim woda Zastrzegam , że nie mam doświadczenia w zbrojnikach

georobert
Posty: 12
Rejestracja: 2 mar 2015, o 21:20

Re: Kiedy wypuścić młode z kotnika do akwarium

Post autor: georobert »

Ja swoje młode L180 trzymam na razie w sterylnym 30l baniaku.
I w tej chwili największe mają 2,5 cm.
Jak tylko postawie regał, mam nadzieje, że w ciągu miesiąca - dwóch trafią do ok. 100 l.
ogólnie już bym je przeniósł gdybym miał miejsce.
Bo mam już 3 tarło i nie mam miejsca, żeby wyłowić nowe.

wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Re: Kiedy wypuścić młode z kotnika do akwarium

Post autor: wikif »

Napisze jak to u mnie wygląda .
Młode po wykluciu są w kotniku w baniaku z rodzicami ( przez ten czas wymiana wody oraz jedzonko dla dorosłych jest bardzo zmniejszone ) .Na dzień przed końcem woreczka lądują w żłobku baniaczek 25 litrowy temperatura odpowiednia do danego gatunku u mnie 30 stopni . Ale najważniejsze jest dobra filtracją mam 3 filtry gąbkowe i dają pełną parą ( niestety L 260 jest bardzo czuły na jakość wody ) .Rzeczywiście rybki w takim baniaku pływają w jedzeniu nie muszą szukać . gdy podrosną do około 2 cm jest przeprowadzka do przedszkola czyli baniaczek 80 litrowy ( jakby ksero żłobka ) . Tutaj już muszą się postarać w szukaniu papu ale mają już gdzie popływać .
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400
ODPOWIEDZ