Opinie na temat filtrów

Cały sprzęt w naszym akwarium

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika

Topic Author
Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Opinie na temat filtrów

Post autor: Kwiatek »

Założyłem ten wątek w takim celu aby każdy mógl wyrazić swoją opinię na temat filtrów zarazem przyda się to forumowiczom którzy planują zakup filterka.
Ja jak narazie przepraktykowałem JBL E700 i JBL E900 w przypadku tych filtrów za wadę uważam wirnik który nie podlega gwarancji otóż w E700 wirnik padł mi w ciągu miesiąca natomiast w E900 wirnik pracowal około 1,5roku dopuki nie odstawiłem filtra na emeryturę po jakimś czasie musiałem wykorzystać filtr i nagle wirnik zaczął być strasznie głośny po zainwestowaniu w wirnik filtr na tą chwilę pracuje poprawnie choć nie polecam go tak jak to robi producent do akwa 300l moim zdaniem jego max to 200l.
Kolejną opinie mogę wystawić filtrom Eheim 2075 filtry ogólnie są bardzo wydajne ciche lecz zawsze jest to ale.Napewno nie poleciłbym ich do zbiornika 600l u mnie pracują takie 2 w zbiorniku 510l dodatkowo jest filt wewnętrzny myślę że 1 sztuka w 600l zbiorniku nie dała by rady.Co do usterek to po pewnym czasie urzytkowania podczas cotygodniowej podmianki zauważylem wyciek wody na podłodze na początku pomyślałem że narozlewałem podczas spuszczania ale po zagłębieniu się w temat okazało się że jeden z filtrów przepuszcza wodę na głowicy przy kablu zasilającym po kontakcie z serwisem uzyskałem informację że filtry eheim z serii professionel 3 mają właśnie taką wadę fabryczną która jest usuwana na gwarancji(nie pytałem czy na gwarancji wymieniają również parkiet)po wizycie w serwisie i pogawędce z Panem z serwisu udało mi się uzyskać taką informację iż filtry z numerem seryjnym o początkowych cyfrach 09....ulegają wadzie fabrycznej natomiast filtry z numerem seryjnym zaczynającym się cyframi 10... zostały już poddane modernizacji i usterka została usunięta.To tyle z moich doświadczeń zapraszam do opisywania swoich opinii.
15xL46

zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: zgudzia »

Ja osobiście nie miałem styczności z tak dużymi filtrami bo teraz moje 240l to największe akwa jakie miałem kto wie może kiedyś ;)
do tej pory były 60 potem 112l wiec do tych filtrów jako mechaniki mogę polecić eheim 2012 miałem go bardzo długo (zresztą 2010 tak samo) nie miałem z nim większych problemów jedyne co muszę podkreślić to zużycie przyssawek które zrobiły sie bardzo twarde i nijak nie chciały go trzymać ale część jest dostępna w sklepach jako zamiennik i bez problemu mozna wymienić.
No ale myśle ze taki problem to nie problem bo takie rzeczy to wydaje mi się normalka bo takie rzeczy to raczej części eksploatacyjne jak olej w samochodzie ;)
teraz przy 240l mam jako kubełek fluval 204 (tak wiem jest do 200l ale kupiłem go razem z akwa wiec na razie musi zostać) sporą wadą jest uszczelka w miejscu gdzie sie go otwiera. Za każdym razem gdy go wyłączę żeby coś tam zrobić to cieknie z niego woda (i to wcale nie mało) potem po włączeniu tez sika ale po kilka minutach jest ok. Dzwoniłem w kilka miejsc zeby dostac taka nowa ale niestety nie dostałem :/ ma ktoś może jakieś info gdzie w wawie takie ustrojstwo dostane? Aż się boje co będzie jak mi światła zbraknie :D
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
Awatar użytkownika

Topic Author
Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: Kwiatek »

Właśnie o tym miałem napisać ciekawe co zrobisz jak światło akurat wyłączą ja na Twoim miejscu trzymał bym filtr w misce tak na wszelki wypadek.
15xL46

zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: zgudzia »

Wiesz co stoi na podstawie kubełka minikani wiec on działa jako miska :D ale w wolnej chwili staram sie szukac tej uszczelki ale nistety nie idzie mi ;/ w najgorszym wypadku trzeba bedzie jakis inny filtr a wtedy dupne jakis wydajniejszy zeby lepiej dmuchał ;)
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
Awatar użytkownika

Topic Author
Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: Kwiatek »

Kupując filtr nie bój się kupić mocniejszego do akwa ze zbrojnikami chyba nie ma za mocnych filtrów :D
15xL46

zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: zgudzia »

Przy moich drewnojadkach juz sie o tym przekonałem ;D jako mechanik działa aquael turbo 2000 który według producenta jest na 350l w góre :) a przy moim 240l nie zamiata az tak mocno :) jak juz sie zdecyduje na nowy kubełek to bede szukał tak na jakies 400l cos koło tego
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum

BAZAR
Posty: 33
Rejestracja: 5 lut 2013, o 19:13
Lokalizacja: Siemirowice

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: BAZAR »

Ja w swojej 115 l (65cm x 50cm x 35cm)mam TETRE EX 1200 robi fajną rzeczkę :) jest wypełniona keramzytem 1,5 kosza i bio-balami 1/2 kosza i bio-ceramiką 1 kosz na samej górze mam w koszu mam keramzyt i gąbkę, ale przed założeniem jej myślałem ,że będzie gorzej.

zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: zgudzia »

A ja właśnie ostatnio zastanawiałem sie nad filtrem i jesli chodzi o terte to bardzo duzo złego czytałem jesli chodzi o szczelność po roku i wirniki itd
BAZAR długo masz juz swój filtr?
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum

BAZAR
Posty: 33
Rejestracja: 5 lut 2013, o 19:13
Lokalizacja: Siemirowice

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: BAZAR »

Mam go dopiero tydzień ,ale kupiłem używkę allegro sprzedawca ten ma dużo filtrów i dba o nie nasmarowane miałem wszystkie uszczelki nowe węże i zawory . Ogólnie filtr jak nówka wygląda razem z ośką i wirnikiem.
Awatar użytkownika

administrator
Administrator
Posty: 163
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:20
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Opinie na temat filtrów

Post autor: administrator »

To ja napisze jako sprzedawca z http://akwamaniak.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Dawniej sporo sprzedawałem Fluvali i Tetry, czasem Aquael.
Teraz od 3 miesięcy jest problem z częściami do Hagena i Tetry - dystrybutor coś kuleje. Ludzie się zrazili.
Dobre ale drogie są Eheima. Znalazłem cos taniego i sporo tego sprzedaje - Aquanova. Wygląda jak Eheim a cena 3 razy mniejsza. Od dwóch lat miałem tylko jedną reklamacje grzałki :)
ODPOWIEDZ