Przedzielenie akwarium

Cały sprzęt w naszym akwarium

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika

Topic Author
Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Przedzielenie akwarium

Post autor: Lordam »

Witam serdecznie,
panowie chcę swoje akwaria poprzedzielać, żeby oddzielić np maluchy od pary ancistrusów i tu zaczyna się problem.
Nie chcę tego zrobić na stałe czyli przedzielać szybą. Myślałem raczej nad czymś co będę mógł w każdej chwili zlikwidować.
Macie jakieś pomysły?
Ja myślałem nad moskitierą przyklejaną do szyb. Dostaje się coś na wzór suwaczka, który nakleja się na szybę i jest on pokryty szorstkim materiałem, do którego materiał moskitiery przylega.
Macie jakieś inne pomysły?
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedzielenie akwarium

Post autor: szot »

Ja ma przedzielone szybą i w szybie jest bardzo drobna siatka (swobodny przepływ wody) ale jest też dodatkowy filtr gąbkowy .(czyli każdy segmet akwa ma swój filtr)
Szyba jest docięta na bardzo dokładny wymiar i z tyłu akwarium tzn.na tylnej ścianie akwa są przyklejone wcześniej silikonem prowadnice a z przodu to możesz przysawkami utrzymać w miejscu lub dać np. dwa kamienie itp. lub zrobić uchwyt do szyby czołowej itp. ;)

wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Re: Przedzielenie akwarium

Post autor: wikif »

Najbardziej pasują prowadnice przyklejane do szyby ale według mnie przy małych może być problem .
Daj fotkę jak zrobiłeś .
Ja młode raczej trzymam oddzielnie w 25 l boję się że jak za bardzo będę kombinował to stracę ryby . :cry:
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400
Awatar użytkownika

Topic Author
Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Przedzielenie akwarium

Post autor: Lordam »

Też jestem ciekawy jak to wygląda u Ciebie Janusz, mam swoją 128l do zagospodarowania i chciałem je przedzielić na pół, żeby w jednym mieć ewentualne maluchy, a w drugim zrobić tarliskowe, albo 2 tarliskowe.
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ