Baniaczki Panieny :D

Moderatorzy: pkucaba, Moderatorzy

Awatar użytkownika

Topic Author
Pannanikt001
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2013, o 23:00
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Baniaczki Panieny :D

Post autor: Pannanikt001 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Podłoże to najzwyklejszy bazalt (spokojnie, nie jest ostry) :D

-- 5 mar 2013, o 00:00 --

I kilka nowych zdjęć :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


i na koniec: "jestem piękny i uroczy, popatrzcie w moje oczy" :D
Obrazek

-- 20 kwi 2013, o 16:51 --

Mała aktualizacja...
no więc... dziś dotarły do mnie 2 nowe zbrojniki od Alka (Aleksander Stefaniak). Są to L129 o ile niczego nie pomyliłam :D

kilka zdjęć więc:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

i troszkę moich słodziaków:

Obrazek

Obrazek

i filmik:
" onclick="window.open(this.href);return false;

zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Baniaczki Panieny :D

Post autor: zgudzia »

Akwa przekozackie :) podobuje mnie sie :D tylko szkoda ze 129 ma diete bardziej mięsną ciekawe jak sobie poradzi z dieta dla ancistrusów...
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
Awatar użytkownika

Topic Author
Pannanikt001
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2013, o 23:00
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Baniaczki Panieny :D

Post autor: Pannanikt001 »

Spokojnie. będą dostawały różnorodnie.... roślinne tabsy plus żywe co jakiś czas pływa więc jak se chapną :D

ps. czy uważacie że skoro wprowadziłam L129 to powinnam zmienić podłoże??? taką teorię wysnuto na innym forum i się ciut zdziwiłam bo podłoże jest to u mnie żwir bazaltowy NIE OSTRY....

zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Baniaczki Panieny :D

Post autor: zgudzia »

Jeśli mam być szczery to na foto faktycznie wygląda na ostry... Ale jeśli mówisz że nie jest ostry to ty go widziałaś na żywo nie ja ;) skoro ancistrusy nie zrobiły sobie krzywdy o niego więc sądze że 129 też sobie poradzą ;) ale poczekaj jeszcze na opinie mądrzejszych ode mnie może ktoś coś powie innego ;)
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum

wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Re: Baniaczki Panieny :D

Post autor: wikif »

Powiem tak też w baniaku miałem bazalt i nie widziałem ran , ale moje samce 243 są całe w bliznach jak zaczynały walczyć to miałem trochę stracha jednak dla ryb spotkanie z taką ostrą krawędzią może skończyć się tragicznie dlatego dodałem drobnych otoczaków a teraz wogole nie posiadam podłoża :P
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400
Awatar użytkownika

Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Baniaczki Panieny :D

Post autor: Lordam »

Witam
Na wstępie bardzo ładne 129 , pogratulować :)
Jeśli chodzi o podłoże to tak zbrojniki jak kirysy i inne ryby denne najlepiej czują się na piasku, jeśli nie może go być musi być coś o co sobie nie pokaleczą delikatnych brzuchów. Powiem to na swoim doświadczeniu kiedyś miałem takie podłoże przy kirysach i ancistrusach i ryby nie umarły, żyły ale to chyba nie o to chodzi :) Więc jeśli jest możliwość ja bym wymienił najlepiej na piasek a jak nie to coś drobniejszej granulacji i bardziej zaokrąglone.
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

wikif
Posty: 469
Rejestracja: 21 sty 2013, o 14:52

Re: Baniaczki Panieny :D

Post autor: wikif »

Ryby w czasie walk o żarcie i w czasie tarła mogą sobie zrobić krzywdę więc albo całkowicie wymienić albo dosypać warstwę około 2 cm i powinno być dobrze tym bardziej że są to ryby nie tanie :shock:
L 066 L 201 L 243 L 270 L 260 L 333 L 340 L 401 L 134 L 236 L 405 L 46 L 399 L 400

szot
Posty: 359
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:57
Lokalizacja: Lublin

Re: Baniaczki Panieny :D

Post autor: szot »

wikif pisze:Ryby w czasie walk o żarcie i w czasie tarła mogą sobie zrobić krzywdę więc albo całkowicie wymienić albo dosypać warstwę około 2 cm i powinno być dobrze tym bardziej że są to ryby nie tanie :shock:
Tak jest najprostszym rozwiązaniem jest dosypanie ;) bo jak zapewne wiesz przy wymianie podłoża trzeba robić to umiejętnie ;)
ODPOWIEDZ