Moje Aqwa ogólne

Moderatorzy: pkucaba, Moderatorzy


Topic Author
termoss1986
Posty: 20
Rejestracja: 1 lut 2013, o 13:58

Moje Aqwa ogólne

Post autor: termoss1986 »

Akwarium 120 L :
W moim Akwarium ogólnym pływają:
- Mieczyki (czerwony,zielony, i jakies pół zielone pół czerwone ;)
- Molinezje ( parka czarnych i parka srebrne żaglopłetwe )
- Gupiki (3 szt )
- Bocja wspaniała.
- Piskorek
- Skalar weloniasty
- neonki
- kiryski albino (2 szt. )
- Glonki (ancistrus 3 szt w tym jeden weloniasty)
- Glonek nie znam nazwy ale to ten najzwyklejszy tani jak barszcz. Urósł mi do prawie 20 cm, ale w tym tygodniu sie go pozbywam.
- 2 ślimaczki Helenki.

Wyposażenie :
- Filtr Aqua Szut Turbo 750
- Grzałka Aqua Comfort zone 150
- Korzeń
- Grota mała
- Grota duża

Jeszcze do niedawna nie posiadałem akcesori dla zbrojniczków ale postanowiłem troche poświecić sie temu gatunkowi. Jak już pisałem celem jest rozmnożenie ancistrusa. Jeśli się to uda to zakładam drugi zbiornik tylko dla Glonków i kupuje mniej spotykane gatunki. Pewnie jednak długa droga przede mną ;) Powoli zmniejszam ilość żyworódek ponieważ rozmnażanie ich już nie sprawia mi żadnych przyjemności :) Chyba jeszcze tylko skalara weloniastego rozmnoże a później tylko Glonki ;)

-- 10 lut 2013, o 22:27 --

I mam takie pytanko. Mam zamiar zamówic zestaw roslin. Czy nie zmarzną w tranporcie?
Załączniki
DSCF3561.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
DSCF3561.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg (53.51 KiB) Przejrzano 14199 razy
DSCF3560.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
DSCF3560.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg (44.13 KiB) Przejrzano 14199 razy
DSCF3559.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
DSCF3559.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg (41.88 KiB) Przejrzano 14199 razy
Awatar użytkownika

Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Moje Aqwa ogólne

Post autor: Kwiatek »

Fotki troszkę słabe ale proponuje tak na szybko bozbyć się tego glonka taniego jak barszcz,Bocji wspaniałej i skalara uważam że robisz krzywdę tym rybom trzymając je w tym zbiorniku.
15xL46

Topic Author
termoss1986
Posty: 20
Rejestracja: 1 lut 2013, o 13:58

Re: Moje Aqwa ogólne

Post autor: termoss1986 »

Ja temu skalarowi i tak zrobiłem przysługę bo przez rok kumpel go trzymał w akwarium 60 l. Ale go uprosiłem i mi oddał do wiekszego. A Glonka się pozbywam a przy okazji może i Bocje opchnę.
Awatar użytkownika

Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje Aqwa ogólne

Post autor: Lordam »

Tak jak kolega Kwiatek powiedział jeśli chodzi o obsadę jest trochę błędów
Skalar to za duża ryba do takiego akwarium.
Bocja jest to ryba stadna ( do tego z różnego biotopu) osiągająca spokojnie 25cm. Potrzebuje bardzo dużej powierzchni dna której nie możesz jej zapewnić.
Kirysy - ok tylko dokup jeszcze z 5-6 sztuk żeby była porządna grupka.
Żyworódki - na twoim miejscu skupiłbym się na dwóch gatunkach np miecze+ gupiki, albo miecze+ molinezje.
Piskorek może się pociąć o to podłoże jeśli jest ono ostre( nie wiem nie widać dokładnie) i tak jak bocja inny biotop oraz też się powinno je trzymać w grupkach.
Oddaj tego barszczowego zbrojnika tak jak mówiłeś :)
Neony ewentualnie mogły by zostać + ancistrusy.
Oczywiście to tylko moja sugestia:)
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

Topic Author
termoss1986
Posty: 20
Rejestracja: 1 lut 2013, o 13:58

Re: Moje Aqwa ogólne

Post autor: termoss1986 »

Dzieki za sugestie ;) kazdą rozważę ;) Kirysków dokupię przy najbliższej okazji. A Bocję 2 sztuki kupiłem rok temu gdy miałem inwazje ślimaków. Oczywiście zrobiły porządek. Ale przecież nie mogłem ich spuścić w WC po wykonaniu pracy :) :)
Awatar użytkownika

Lordam
Posty: 374
Rejestracja: 26 sty 2013, o 21:39
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moje Aqwa ogólne

Post autor: Lordam »

Dlatego trzeba na każdym kroku głosić że bocja wspaniała to nie jest rybka do zabijania ślimaków! Ona potrzebuje naprawdę dużego akwarium (większego niż 240l a nawet standardowe 450) . Często sprzedawcy w sklepach polecają bocję jako środek na ślimaki, zawsze lepiej zainwestować w stadko helenek ( z 10 sztuk szybko oczyści akwa z zatoczków) a do tego są one naprawdę ładne. Jedyne bocje które można trzymać to bocje mysię które osiągają około 5-6 cm ale im też jest potrzebne życie w stadzie. :geek:
Co do rozmnożenia skalarów to nie taka prosta sprawa:) po 1 potrzeba ich co najmniej parę :shock: a po drugie odchów narybku potrafi być kłopotliwy ( karmienie 4-5 raz dziennie, częste podmiany , utrzymanie parametrów wody)
Masz naprawdę ładne mieczyki i na nich bym się w tym akwarium skupił.
"Nie trzeba być większym żeby wygrać, wygrywali mali..."
Moje 240l Zapraszam:)
http://www.forumzbrojnikowe.pl/viewtopic.php?f=25&t=131" onclick="window.open(this.href);return false;

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje Aqwa ogólne

Post autor: Aleksander Stefaniak »

A mnie się podoba to akwarium proste i fajnie urządzone. Foty no mógłbyś dać lepsze i do konkursu wystartować - nagrody czekają. Pozdrawiam
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone
ODPOWIEDZ