L183

Moderatorzy: pkucaba, Moderatorzy

DanielP
L183

Post autor: DanielP » 10 maja 2017, o 22:37

Ostatni post z poprzedniej strony:

Dziękuję za szczegółową odpowiedź,część tych informacji np co do mylnego nazewnictwa zwykłych kundelków znałem. Nie zmienia to faktu,że informacje te będą dla mnie i z pewnością dla wielu bardzo cenne!:-)Ja nie pytałem o ich rozmnażanie ale jeśli kiedyś będziesz miał na to czas to chętnie poczytam i zdobędę nowe doświadczenia. Co do rozpoznania płci L183 przy wielkości 5-7 cm to wiem,że ciężko to stwierdzić. Zawsze chciałem mieć te ryby i wreszcie się udało:)Zakupiłem je od użytkownika tego forum. Chciałbym o nich zgłębiać jak najwięcej wiedzy. Jeśli ktoś ma jakieś ciekawe doświadczenia z tym gatunkiem to zapraszam do dzielenia siè nimi:-)
L183, Sturisoma Aureum,L200.

Kwas

L183

Post autor: Kwas » 10 maja 2017, o 22:58

Witaj.
Mam z odłowu 9 sztuk w różnym przedziale 5,7,8 cm wydaje mi się na 90% że ten 8 cm to samiec ponieważ zaczął zajmować grotę i właśnie zaczynają się lekko pojawiać dodatkowe wyrostki na masce charakterystyczne dla samców, zobaczymy jak podrosną. i nawet u tych dużych widać na końcach płetw nie białe a właśnie błękitne przebarwienia nawet u tych większych 7-8 cm więc myślę że to na 99% l 183.
Jak znajdę zdjęcia moich podrostków to wrzucę, pozdrawiam.

ODPOWIEDZ