Minimalna szerokość zbiornika

Warunki w jakich żyją nasze glusie

Moderator: Moderatorzy


Topic Author
tommy7m
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2018, o 18:16

Minimalna szerokość zbiornika

Post autor: tommy7m »

Czy jest jakaś minimalna szerokość zbiornika przykładowo dla L204? Będę zamawiać dość nietypowy zbiornik 200x20x20 (dlXszerXwys). Czytalem że wysokość nie jest aż tak istotna, ale trochę martwię się czy nie przesadziłem z szerokością i nie zwiększyć jej do 30cm Co myslicie?

adams2121
Posty: 119
Rejestracja: 8 lis 2014, o 17:27
Lokalizacja: Białystok

Minimalna szerokość zbiornika

Post autor: adams2121 »

Miałem je na powierzchni dna 180/70.
Lecz nie same to jedno, a dwa przy 20cm tylko kilku cm brakuje im do ich wymiaru 12/15cm.
Jakie osiągnęły u mnie.

Topic Author
tommy7m
Posty: 16
Rejestracja: 10 lut 2018, o 18:16

Minimalna szerokość zbiornika

Post autor: tommy7m »

Czyli jednak 20 to będzie za mało. Czy w takim razie 30 cm będzie dobra opcja?

adams2121
Posty: 119
Rejestracja: 8 lis 2014, o 17:27
Lokalizacja: Białystok

Minimalna szerokość zbiornika

Post autor: adams2121 »

Przy zbrojnikach liczy się powierzchnia dna .
Więc im większa tym lepiej .
Szerokość zwiększ do 50 /60 i masz Już niezłą powierzchnię dna .na grupę kilku sztuk.

Druga rzecz - one u mnie siedziały na drzewie i na wysokości 50cm od dna nawet , ganiały za sobą po całym zbiorniku , jak tarany zmiatając po drodze co mniejsze i słabsze . Przygotuj się na tartak - wióry lecą na całego . Mocno wydajna filtracja gdyż dużo przetwarzają .
Od czasu do czasu nie pogardzily nawet ochotką. Lecz pokarm mięsny jest raczej niewskazany .
No i drewno - im wiecej tym lepiej , no i aby było różnej twardości . One same sobie wybierać będą które aktualnie jest najsmaczniejsze.
Groty były raczej nieokupowane, inne zbrojniki je zajmowały .
Ryby ogólnie mało płochliwe , można je głaskać :lol: dotykać , łapać ręką , kwestia aby się do ciebie przyzwyczaiły .
ODPOWIEDZ