Ketapang w naszym akwarium

Warunki w jakich żyją nasze glusie

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika

Topic Author
Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Ketapang w naszym akwarium

Post autor: Kwiatek »

Ketapang to suszone i rozdrobnione liście migdałecznika morskiego (Terminalia catappa), które w naturalny sposób poprawiają jakość wody akwariowej. KETAPANG wprowadza do wody naturalne garbniki oraz nieznacznie obniża pH wody, nadając jej właściwości zbliżone do biotopu czarnych wód. Uwalniane z liści substancje przyspieszają regenerację naskórka, błony śluzowej i płetw hodowanych ryb oraz zmniejszają ryzyko pojawienia się pleśniawki, dlatego zaleca się stosowanie migdałecznika po wymianie wody oraz po transporcie ryb i w okresie ich adaptacji w nowym akwarium. Migdałecznik użyty w akwarium tarliskowym chroni ikrę przed pleśnieniem i znacznie poprawia wylęgalność i przeżywalność narybku.
15xL46

zgudzia
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2013, o 03:58
Lokalizacja: warszawa

Re: Ketapang w naszym akwarium

Post autor: zgudzia »

A jak długo taki liść moze byc a baniaku? jest jakis maksymalny czas? bo ja nigdy nie wyczytałem takich informacji i po tygodniu był juz taki wymietoszony przez ryby i wyciągałem go.
Jak by Bóg uznawał przedni napęd chodzili byśmy na rękach ;)
L-183 Ancistrus Loricaria Red sturisoma aurerum
Awatar użytkownika

Topic Author
Kwiatek
Posty: 558
Rejestracja: 22 sty 2013, o 15:58
Lokalizacja: Raszyn

Re: Ketapang w naszym akwarium

Post autor: Kwiatek »

Przyznam że nigdy nie stosowałem liści zawsze kupuje w saszetkach firmy Tropical wygląda to jak herbata i jest o tyle wygodne że nie brudzi w akwa.Taką saszetkę trzymam w akwa od tygodnia do dwóch.
15xL46

Aleksander Stefaniak
Posty: 288
Rejestracja: 21 sty 2013, o 19:34
Lokalizacja: Lublin

Re: Ketapang w naszym akwarium

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Ja też stosuje saszetki Tropicala - działają antyseptycznie
Olo i wszystko jasne :P
Hodowla L46, L66, L103, L104, L129, L134, L144, L163, L168, L187, L199, L200, L201, L333
To gatunki rozmnożone
ODPOWIEDZ